Jump to content

Müşteri siparişi düzenleme

haski

Recommended Posts

Arkadaşlar, sipariş veren müşterilerin siparişlerine baktığımda sepetlerine atmadığı bir ürünün sepetlerinde olduğunu görüyoruz fakat sipariş toplamına o ürünün fiyatı eklenmemiş. yani toplam tutat doğru fakat sepete eklenmeyen bir ürün listede gözüküyor.

müşterilerin verdikleri siparişi sistemde nasıl düzenleyebiliriz ve bu hata neden kaynaklanır ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba

Müşteri siparişlerini sipariş ler bölümünden karta giderek silebilir veya ekleme yapabilirsiniz. Prestashop kurulumunu  farklı bir yerden indirdiyseniz sisteme bağzı müdahaleler yapıldığı için bu hatayı verebiliyor. 

Edited by askinjew (see edit history)

cevabınız için teşekkürler, prestashop direk kendi sitesinden indirilerek kurulumu yapıldı. sipariş kartı derken siparişe girdiğimizde ürünler gözüküyor ancak düzenleme gibi bir alan yok,

bu sorunun çok kaynağı oluyor detaylı incelemek lazım. birçok kişinin ara sıra başına gelen bir durum.

genel olarak sunucu optimizesi ile alakalı bir durum oluyor. ajax kısıtlama , php sürüm, güvenlik yazılımları vs..

• 9 months later...

Merhaba,

Benzer bir durumu bende yaşıyorum. Müşterinin sepete eklediyip sipariş verdiği ürünleri yönetim panelinde fiyat ve adet bilgisini değiştirmem gerekiyor, ancak ürünler customizable olduğundan müşteri logoyu ekleyerek sipariş veriyor. Logo eklenerek sipariş verildiğinde düzenleme sırasında fiyat girip kaydet dediğimde bir alttaki ürünün birebi aynısı oluyor ve fiyat değişmiyor.Belki  iyi anlatamadım ama videoyu izlerseniz tam olarak anlayabilirsiniz.

http://omerfarukoz.com.tr/sepet-hatasi.avi