Jump to content

Opencart Müşteri Veritabanını Prestashop'a taşımak

Recommended Posts

Merhaba, Halihazırda opencartta çalışan bir e ticaret sitemizin müşteri veritabanını prestahopa taşımak istiyoruz. Ancak opencartta ki veritabanımızın customer yedeğini indirdiğimizde backup.sql olarak iniyor. Bu sql dosyasını Prestashop da müşteriler kısmına girerek içe aktar desek yeterli mi yaoksa bu şekilde yaparsak veritabanımızı bozar mıyız. Çünkü veritabanı çökerse hem geri getirmesi zor oluyor hem de bütün emeklerimiz boşa gidiyor.

Kolay gelsin. Yardım için teşekkürler.

Çok uğraştım ancak bir türlü çözüm bulamadım. Çünkü opencart'daki veri tabanı sql biçiminde ve toblo isimleri farklı. Ayrıca müşterileri tek tek ellek kaydetmeye kalksak bile ki yaklaşık 300 müşteri var, bu defa da onların kullanıcı adı ve şifrelerini nasıl bilip kaydedeceğiz. Bu durumda mecburen import etmek gerekiyor ancak dediğim gibi import edince de sql dosyasını kabul etmiyor. sql formatını csv ye çevirmek istedim ancak bir türlü bi yolunu bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. 

Çok uğraştım ancak bir türlü çözüm bulamadım. Çünkü opencart'daki veri tabanı sql biçiminde ve toblo isimleri farklı. Ayrıca müşterileri tek tek ellek kaydetmeye kalksak bile ki yaklaşık 300 müşteri var, bu defa da onların kullanıcı adı ve şifrelerini nasıl bilip kaydedeceğiz. Bu durumda mecburen import etmek gerekiyor ancak dediğim gibi import edince de sql dosyasını kabul etmiyor. sql formatını csv ye çevirmek istedim ancak bir türlü bi yolunu bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz. 

Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sorunuza birkaç madde ile yanıt vermek gerekirse;

1. İçeri aktarma işlemleri için tercih edilen uzantı .csv formatıdır,
  2. Tahmin ettiğiniz/bildiğiniz üzere OpenCart ve PrestaShop tablo yapıları birbirinden farklıdır,
  3. Yaşayarak görmüş olduğunuz üzere; OC 'den dışarı aktarayım, PS 'den içeriye aktarırım..." kadar kolay değil maalesef, lakin haftalar sürecek kadar da zor değil,
  4. Anahtar kelimeniz Opencart to Prestashop 'tır,
  5. (naçizane) Bu ve benzeri işlemleri manuel yapmanızı tavsiye etmem hali hazırda bir şeyleri incelemek isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Eğer bir yol haritası belirlerseniz bu başlık altından, gelişmeleri paylaşabilirsiniz. Özel bir durum söz konusu olursa da özel mesaj gönderebilirsiniz.

İyi çalışmalar, başarılar.

bunun için çok yazılım var daha önce birkaçını denemiştik.

opancart ta cvs export diye bir modul bulun öyle deneyin.

şahin beyin yazdığı opencart to prestashop diye aratırsanız karşınızda birçok alternatif çıkacaktır.

Merhaba müşteri veritabanını aldım ancak prestashop da müşteriler tabına tıklayıp içeri aktar deyip müşteri csv dosyasını seçtiğimde ileri diyorum ancak Web sunucusu bu talebi gerçekleştiremiyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. diye uyarı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim. Ya da sorunun kaynağı ne olabilir.

Edited by kahvereyonum (see edit history)

Şahin bey ben dün localhostta site kurulu olduğu için prestashop da mevcut çalışan bir sitem vardı. 1.6.0.9 da çalışıyordu. cart2cart siteminden önce ona aktardım. Müşteriler oraya taşındı. Böylece 69 dolarımız gitti. Ancak ben şöyle düşündüm. Önce mevcut siteme taşırım sonra oradan export edip yeni siteme de import ederim dedim çünkü cart2cart localhostta çalışan bir sisteme taşıma olmaz dedi yaptığım görüşmede. Ancak gel gör ki dediğim gibi olmadı. prestashop 1.6.0.9 daki siteye müşterilerim şifreleri ile birlikte taşındı ancak bu defada oradan müşteri veritabanını export ettim ancak import ederken yukarıda bahsettiğim hatayı verdi. Bir türlü çözemiyorum ve ikinci defa da 69 dolar vermek istemiyorum açıkçası. bir şekilde ücretsiz olarak çözmem gerek. Yardımlarınız için teşekkürler.

• 8 months later...
  • 4 weeks later...