Jump to content

Kurulumdan sonra Kategoriler Kayboluyor.

Recommended Posts

Merhaba,

Prestashop u kurduktan sonra kategorileri oluşturuyorum, ürünleri ekliyorum, bütün cms sayfalarını tasarlıyorum modülleri yüklüyorum ve bir kaç gün deneyip öyle yayına sokmaya çalışıyorum ancak birden bütün kategoriler ve ürünler kayboluyor. Galiba veritabanı bozuluyor. İki defadır başıma geliyor. Bir türlü sorunu anlamış değilim. Bu kategorilerin ortadan kaybolması ve ürünlerin kaybolması neden olabilir acaba, kurulumda bir hata mı yapıyorum.

Not: Siteyi şu anda sadece localhostta kuruyorum. Tasarım bitince alan adını yönlendireceğim ancak bir türlü siteyi tam çalışır hale getiremedim çünkü bir kaç gün sonra kategori ve ürünler kayboluyor. Örnek kullanıcı ile bu gün sepete ekle dedim baktım hiç bir hareket yok bir kaç defa bastım hareket yok siteyi yeniledim  bir de baktım kategori kaybolmuş yeni ürünler tabı yok. En çok satılanlar falan yok. İyzico modülünü test ettikten sonra oldu bu. Ama bir modül yükledi diye bütün ürünler silinir mi bilmiyorum. Tavsiye ve yönlendirmelerinizi bekliyorum. Mecburen siteyi yeniden kuracağım.

Teşekkür ederim.

Merhaba yüzlerce prestashop kurmuş biri olarak bu tip bir hataya rastlamadım..

Modüller alanında bulunan clean modülünü kullanmadan bu tip bir hata olacağını sanmıyorum...

Localhost ne yapılmış bilemeyiz...Bu nedenle sitenizin sağlam bir hosting kurarak deneyin...

Merhaba

Hosting firması olarak markum.net kullanıyorum. Şimdilik onların verdiği bir ip üzerine kurulum yapıyorum. Dediğim gibi bu ikinci defadır başıma geliyor ve açıkçası prestashop da mı hata var diye düşünüyorum. Çünkü sorunsuz çalışan bir sistem durup dururken birden kategori hatası veriyor. Şimdi bir daha kurulum yapacağım ancak acaba prestashop 1.6.0.14 sürümünde mi bir sorun var diyorum.

Siteyi altıncı defa kurdum. Müşterilere şifre sıfırlama isteği gönderdikten sonra şimdi de kategori kayboldu. Ürünler de kayboldu phpmyadmin den yedek yükledim ancak kategoriler hala görünmüyor. 

Arkadaşlar, bende prestashop'u bir çok kez bir çok farklı e-ticaret sitemde kullandım ancak arkadaşın belirttiği problemi ilk defa yaşadım. Müşterilerden birine para iadesi yaparken ürünler ve kategoriler kayboldu. Backoffice'de ürünler kategoriler hepsi duruyor ancak anasayfada ürünler gözükmüyor. Çok ilginç bir durum. Hosting olarakda presta cloud kullanıyorum. Şimdi ilgileniyorum, çözebilirsem haber vereceğim.

@kahvereyonum, Got error 28 from storage engine bu hatayı alıyor musunuz backoffice'de ? Bu hatadan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Nette araştırdığımda yeterli yer olmadığından dolayı bu hatayi verebilir demişler ancak prestashop cloud'da nasıl bir yer sorunu olabilir ki harddiskte ? Üstelik hiç bir ürün eklemeden gitti kategori ve ürünler.

Merhaba , yabancı forumlardada böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorunun aynı zamanda 2 farklı kişide çıkması biraz düşündürücü. Acaba ortak kullandığınız sonradan yüklenen bir modül olabilirmi. Sonradan yükleyip kullandığınız modüllerin ismini paylaşabilirseniz. Benzer bir modül olup olmadığını görebiliriz. Veya pm den paylaşabilirsiniz. Büyük bir ihtimalle sonradan sisteme yüklediğiniz bir modülün sistemle çakışması olabilir diye düşünüyorum. 

Merhaba, banada oldukça ilginç bir durum geldi. Modül yüklemesi yapmadım, ekran görüntüsü almayı unuttum ama bu sorun devam ederken backoffice'de kategoriler gözükmüyordu ilginç bir şekilde yeni kategoride oluşturamıyordum. Daha sonra yabancı sitelerde çoklu mağazayı aktif etmekten bahsediyordu,  çoklu mağazayı aktif ettiğimde, mağaza düzenle kısmında kategorilerimin olduğu gibi durduğunu gördüm. Biraz daha uğraştım, kategoriler geri geldi ancak bu sefer alt kategoriler gözükmüyor ve sayfamda yeni gelenler modülünde göstermesi gereken birsürü ürün varken sadece bir kaç ürün gözüküyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşa tavsiyem, cache klasörünü elle temizle, daha sonra performans bölümünde cache kapatıp işlem yapıp tekrar açması. Ben bu şekilde bir nebze çözdüm, şimdi komple çözmeye çalışıyorum ama aldığım hata ilginç. Hala yeni gelenler modülündeki ürün sayısını artıramadım(modül ayarında ürün sayısı ve yeni gelen tarihini değiştirdim). Kategorileriminde alt kategorileri görünmüyor.

Valla ben de kaç defa aynı hatayı aldığımı hatırlamıyorum bile. Ancak şeytan kulağına kurşun şu anda yeniden siteyi kurdum ve şimdilik sıkıntı yok. İnşallah da çıkmaz. Çünkü bu defa da çıkarsa çok sinir olurum.

Merhaba

[PrestaShopDatabaseException]

Got error 28 from storage engine

SELECT p.*, product_shop.*, stock.out_of_stock, IFNULL(stock.quantity, 0) as quantity, MAX(product_attribute_shop.id_product_attribute) id_product_attribute, MAX(product_attribute_shop.minimal_quantity) AS product_attribute_minimal_quantity, pl.`description`, pl.`description_short`, pl.`available_now`,
                    pl.`available_later`, pl.`link_rewrite`, pl.`meta_description`, pl.`meta_keywords`, pl.`meta_title`, pl.`name`, MAX(image_shop.`id_image`) id_image,
                    MAX(il.`legend`) as legend, m.`name` AS manufacturer_name, cl.`name` AS category_default,
                    DATEDIFF(product_shop.`date_add`, DATE_SUB(NOW(),
                    INTERVAL 20
                        DAY)) > 0 AS new, product_shop.price AS orderprice
                FROM `ps_category_product` cp
                LEFT JOIN `ps_product` p
                    ON p.`id_product` = cp.`id_product`
                 INNER JOIN ps_product_shop product_shop
        ON (product_shop.id_product = p.id_product AND product_shop.id_shop = 1)LEFT JOIN `ps_product_attribute` pa
                ON (p.`id_product` = pa.`id_product`)
                 LEFT JOIN ps_product_attribute_shop product_attribute_shop
        ON (product_attribute_shop.id_product_attribute = pa.id_product_attribute AND product_attribute_shop.id_shop = 1 AND product_attribute_shop.`default_on` = 1)
                 LEFT
            JOIN ps_stock_available stock
            ON (stock.id_product = p.id_product AND stock.id_product_attribute = IFNULL(`product_attribute_shop`.id_product_attribute, 0) AND stock.id_shop = 1 AND stock.id_shop_group = 0 )
                LEFT JOIN `ps_category_lang` cl
                    ON (product_shop.`id_category_default` = cl.`id_category`
                    AND cl.`id_lang` = 2 AND cl.id_shop = 1 )
                LEFT JOIN `ps_product_lang` pl
                    ON (p.`id_product` = pl.`id_product`
                    AND pl.`id_lang` = 2 AND pl.id_shop = 1 )
                LEFT JOIN `ps_image` i
                    ON (i.`id_product` = p.`id_product`) LEFT JOIN ps_image_shop image_shop
        ON (image_shop.id_image = i.id_image AND image_shop.id_shop = 1 AND image_shop.cover=1)
                LEFT JOIN `ps_image_lang` il
                    ON (image_shop.`id_image` = il.`id_image`
                    AND il.`id_lang` = 2)
                LEFT JOIN `ps_manufacturer` m
                    ON m.`id_manufacturer` = p.`id_manufacturer`
                WHERE product_shop.`id_shop` = 1
                    AND cp.`id_category` = 2 AND product_shop.`active` = 1 AND product_shop.`visibility` IN ("both", "catalog") GROUP BY product_shop.id_product ORDER BY cp.`position` ASC
            LIMIT 0,8

at line 646 in file classes/db/Db.php

641.             WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '
 '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);
642.         }
643.         elseif (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS'))
644.         {
645.             if ($sql)
646.                 throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');
647.             throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());
648.         }
649.     }
650.
651.     /**