Jump to content

1.6.0.14 versiyon Türkçe dil sorunu

sinanzt

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Bu (1.6.0.14) versiyonu türkçe dil paketi çok kullanışsız.Birçok yeri hala ingilizce olarak kalıyor. Örn : Admin paneli menusü ve daha birçok yer.

Bu durumun çözümü için yardımcı olabilir misiniz ?  

Öncelikle yardımınız için teşekkürler.

Dediğiniz işlemleri yaptım.Ancak admin paneli hala ingilizce.Gösterge panelindeki birçok veri türkçe ancak panele menüsü ve daha birçok yer ingilizce.

Ftp ana dizinde bulunan translation/tr dosyasının içinde yer alan admin.php ve diğer dosyaların içindeki kelimeleri elimle türkçeye çevirdim.Ancak yine aynı sorun devam ediyor.

Screen shot aldım.

gfasd.png

asfg.png

Özelden mesaj yamaya çalıştım ama  şu hatayı aldım (THE FOLLOWING ERRORS WERE FOUND.The member Şahin YILDIZ can not use the messaging system.This personal message has not been sent)

Hocam dediğiniz işlemi tekrar yaptım az önce. Ama yine olmadı. Veri tabanına baktım. id_tab 1 = en  id_tab 2 = tr olarak tanımlı diğer tabloda.

Mesela bu tabloda Dashboar ı (id_lang ı 2 olan) değiştirdiğimde panelden de değişiyor.

Yani anladığım kadarıyla yüklediğim dil paketi veri tabanına ulaşmıyor ve etki etmiyor herhalde.

gfh.png

• 5 months later...

Merhaba,

Bende şuan için 1.6.0.14v site kurulu. İlgili siteden de 1.6.0.12 için olan türkçe di dosyasını indirdim ve resimde belirtildiği gibi de yüklemeyi yaptım.

Ancak site ön yüzünde türkçeye çevirdiğimde bir sürü hata veriyor. Gerçi modüllerden dir diyorum ama henüz ondan emin değilim.

Ayrıca Türkçe için dil butonu oluşmuş olmasına rağmen admin paneli menü ve ana sayfada standart olan yazılar,örn: kayıt alanı hesap açma kapatma ve alışveriş sepeti gibi yerler hala ingilizce.

Bu konuda desteğinizi esirgemezseniz memnun olurum.

İyi günler.

Yanıtınız için Teşekkür ederim. Evet tema özel ücretli bir tema.

Alırken de bazı yerlerde türkçe de sorun yaşanabileceği söylenmişti fakat bu kadarını da açıkçası beklemiyordum.

Ekteki ekran resmin de de göreceğiniz gibi üst kısım ingilizce, alt kısım türkçe seçili iken alındı.

Ayrıca admin panelim hala ingilizce.

Tek türkçe olan yer sayfanın en altında bulunan Hesabım ve Bilgi başlk ve alt başlıkları.

post-89044-0-63442000-1444671198_thumb.jpg

Edited by expertixs (see edit history)

Sanırım hatanın asıl kaynağını buldum.  1.6.0.12 tr.gzip dosyasının tamamı çevrilmemiş ve çok fazla eksiği var. Ancak yükleme listesinde 100% çevrilmiş olarak ayarlanmış.Bunun değiştirilmesi gerekmekte.

Bir alt sürümü dil dosyasını yükledim her ne kadar tam başarılı olamasamda en azından bir şeylerin türkçeleştiğini görmek bile umut verici.

• 2 years later...