Jump to content

ana sayfada flash gösterimi

Recommended Posts

Merhaba btasar5 verdiğin bu güzel kaynak için çok teşekkür ederim.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir iş için bir adım daha yaklaştım sonuca fakat sana küçük bir sorum olucak senin verdiğin dosyadaki mantığı kullanan bir site var incelediğim oda prestashop fakat burada bu özelliği biraz daha ilerletip linkle çağırılan swf dosyasına sayfada değişkenlerini ilişkilendirmişler kısaca kullanıcı rengi değiştirdiğinde niteliklerdeki renk de değişiyor yönü değiştirdiğinde bu sefer yön değişiyor. çağırılmış olan sfw dosyasına bu özelliği nasıl veririz.

Şimdiden teşekkür ederim...

flash dosyalarını bu şekilde göstermekle flash dosyasını paket halinde göstermiş olursunuz eğer kullanıcılar flash dosyasına müdehale edeceklerse bu ancak flash dosyasının kendi özelliği olmalı yani flash ile hazırlayacağın bir swf dosyası tamamen paketlenmiş olmalı eğer bir link yada değişiklik olmasını istiyorsan bu tamamen flash dosyasının çalışma motoruyla olmalı
buradaki sadece swf dosyasının ana sayfada direk gösterimidir.

yaptığın tespite kesinlikle katılıyorum btasar5 flash da dosyayı hazırlarken yapılmalı, bu konu ıle alakalı cok tutorıal ve ders aradım ınternette fakat hala daha bulabılmıs degılım sanırım yanlıs anahtar kelımeler ıle arıyorum. konu ıle alakalı bı fıkrın var ıse yazarsan sevınırım cok teşekkürler.

Merhabalar, basit bir çözüm var

http://www.presta-tr.com/forum.html?func=view&id=1934&catid=33#1934

adresinden slaylı banner'ı kullanabilirsiniz. Hem güzel hemde kullanışlı.

teşekkürler

Siz bu cevabı verirken sanırım konuyu okumadan yazdınız. Yada amacınız konuya cevap vermek değil sitenizin linkini posta iliştirmek idi. Sunuduğunuz çözüm ile başlık altında konuşulan konunun alakası yok Presta-Tr

Teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar,
Ne güzel konuşuyorsunuz aranızda ama aranızda bu işten profesyonelce pek anlamayan bir çok arkadaş olduğunu düşünerek şu işlemi madde madde açıklayarak yazsanızda herkes anlasa diyorum.

Ben ftp den alıp notepad2 ile açarak üstte değişiklik yaptım ama anasayfada flashı yerleştirsemde bir türlü görüntü elde edemedim.
Bir göz atın isterseniz
,
http://www.turizmci.info.tr

Hangi dosya ile oynayacağız. Yerini belli ediverin artık. Bir deneme yapalım. Ana sayfaya da yerleştirmemiz gereken bir sürü öge var.

Sevgi ve saygı ile dostçakalın.

işte uğraşmayın diye modül yaptık; kodlarla uğraşmayın diye modül oluşturduk. verilen adresten modülü indirin ve sitenize kurun aktive edin. yetecek.

iyi günler

MErhaba,
Ben sizin dediğiniz modülü indirdim. Şu anda bende var.
Ama benim istediğim şey bu değil.
Örneğin Midilli Adasından bir manzara göstereceğim bir flasjh koymak istiyorum.
Tanıtım için.
Ya da bir 360 derece uygulaması koymak istiyorum.

Eğer hazırlamakta olduğum siteye girdiyseniz,( http://www.turizmci.info.tr )orada bir uçak içerikli flash var.
Örnek olarak o flashı sitede ortada bir yere almak istiyorum.

Ama şu anda bir şeyler gelişti size yazarken.

Zannedersem bir şekilde yapacağım.

Ben bilinen kolay bir yolu varsa onu öğrenmek istemiştim.
Yine de ilginiz için teşekkürler.

Sevgi ve saygı ile Dostçakalın.

• 1 year later...

modül yüklemeyi illa FTP olmadan yapmak istiyorsanız

winrarı masaüstüne aç açılan klasörün içindekileri homefeaturedrotator adlı bir klasörde oluşturn sonra bu klasörü zip yapın o şekilde modül yükleyebilirsiniz ama en garanti yol manuel olarak bu "klasörü" modulese aktarmanızdır.

sonra modülü admin / modüller ekranına listelenecktir

• Create New...