Jump to content

Zobrazeni cen bez DPH


kozlik

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nemám s tím sice problém, i když mi chvíli trvalo, než jsem přišel na to, jak na to, ale třeba pro ostatní:

V čem byl problém, pokud jste ho vyřešili? Já tu zkoušel dedukovat, ale myslím si, že kozlík není tak hloupý, aby u zboží nevybral výši DPH, tím pádem by se mu tam asi nezobrazovala cena jediná, nebo to bylo tímo?

Omlouvám se za OT, ale nějak nemám rád nedokončené snahy o pomoc. Tím mám na mysli, když někdo někomu pomůže a nezveřejní se řešení. Díky za pochopení :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

v themes/prestashop/product.tpl odstran na radku 206
{if $priceDisplay == 2} a pak ukoncovaci {/if} na radku 209
to je uprava jen pro stranku produktu, podobna uprava by byla potreba vsude, kde se objevuji dvoji ceny

Dalsi moznosti je natvrdo v DB upravit v tabulce ps_group hodnotu price_display_method na hodnotu 2 pro id_group =1 tim padem by se to melo projevit vsude bez nutnosti zasahu do kodu.

Postup je pro verzi 1.3.1

Link to comment
Share on other sites

btw, to ze zrusili tu moznost to prepnout na zobrazovani obou cen asi melo svuj smysl. tusim, ze jsem videl nekde v bug trackeru, ze za urcitych okolnosti zobrazeni obou cen delalo problem, takze s tou upravou v DB bych experimentoval pokud nepouzivate nejake vlastnosti/moduly, ktere ovlivnuji vypocet ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mezi verzemi 1.2 a 1.3 je tu rozdíl a ten způsobuje jiné chování při zobrazování částek s a bez DPH. V šabloně (product.tpl) to řeší proměnná $priceDisplay. Ta je nastavovaná v init.php.

U verze 1.2 z konfigurace (PS_PRICE_DISPLAY).

Verze 1.3 tuto konfigurační hodnotu nezná a řeší to metodou Product::getTaxCalculationMethod(). Ta počítá s nastavením ve skupině zákazníků (Customers >> Groups) a tam jsou jen dvě možnosti - s a bez DPH.

Takže evidentně elegantní možnost zobrazit obě ceny najednou ve verzi 1.3 není.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Osvědčila se mi verze od superhero495 (ta s databází) s menší úpravou themes/prestashop/product-list.tpl (vypíše obě ceny na výpisu zboží), text s a bez DPH lze odebrat, popř. upravit pomocí css

// bohužel se mi nepodařilo zjistit, jak se jde připojují přílohy, proto postuju externí odkaz

http://prestashop.atlantismusic.cz/product-list.rar

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...