Jump to content

Müşteri hesabında yeni adres ekleme sorunu

conqueror

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Prestashop sürüm 1.6 olan sistemimizde müşterinin adres ekleme alanında sorun var ama çözemedim.

Lokasyonda sistem şu şekilde.

Anadolu ve Avrupa olarak bölge altında İller (Country) İlçeler (State) şeklindedir.

Adres formatı bütün ülke durumunda aynıdır.

adress.tpl dosyasında herhangi bir güncelleme yapılmadı. Varsayılan dosyayı da denedim olmadı.

Problem ne olabilir arkadaşlar?

@ŞahinYıldız sizin iller ve ilçeler konusundaki işlemleri uygulamıştım. Sql de sadece veriler değişti. Muhtemel template dosyalarında bir sıkıntı var gibi ama temiz temayı da denedim sonuç yine aynı.

Tahminleri olan arkadaşlar yok mu?

Admin paneldeki dosyalarda herhangi bir değişiklik olmadı ama o kısmı da kontrol etmek için varsayılan admin temasını deneyeceğim birazdan. Onu denememiştim.

Son yazdığınızda görüyoruz ki değiştirmedik alan kalmamış...hata almanız normal...yüklenen verilerde dil ID numarası ile sitedeki türkçe dil ID numaraları tutması gerekir....

Kullanılan veriler tüm sürümlerde sorunsuz çalışır, en son uyguladığım site aşağıdadır...inceleyebilirsiniz...

http://www.ennalbur.com

Türkçe dil id si: 2 Girilen ülke (şehir olarak) onların dil id si 2.

Problem sadece müşteri panele giriş yaptığında yeni adres eklemede. Şu an üye olurken adreste oluşturma kısmını zorunlu tuttuk problem yok. Ama adresi sonradan müşteri hesabına giriş yaptıktan sonra eklemek istese problem orda çıkıyor. Normalde adres eklenebiliyor sorun yok.