Jump to content

Problema "Returnari produse"


tancredx

Recommended Posts

Salut,

 

Nu stiu daca s-a mai lovit cineva de problema asta, pentru ca nu am gasit nici o discutie in forum referitoare la ea, asa ca intreb eu.

 

.................................

 

Am activat "Returnarile de produse" (RMA) din BackOffice, din meniul "Comenzi", in ideea de a se putea face returnari de produse de catre clienti.

Procedura din punctul de vedere al unui client este urmatoarea:

- se logheaza in cont pe site

- intra pe "Istoric comenzi"

- da clic pe o comanda deja facuta

- bifeaza casuta din dreptul produsului comandat

- are mai jos o rubrica "Returnari produse" sau "RMA" unde poate lasa si un comentariu in legatura cu motivul pentru care face retur

- apoi da click pe butonul "Make an RMA slip"....si cam asta e tot.

 

Problema mea este ca atunci cand intru pe o comanda din "Istoric comenzi", nu imi apare nici casuta aceea de bifat din dreptul produsului comandat, nici rubrica "Returnari produse" cu acel camp in care se poate lasa un comentariu si nici butonul "Make an RMA slip".

 

Am atasat si o captura de ecran cu detaliile la care m-am referit.

 

Stie cineva daca pot fi activate din alta parte si cum pot face pentru a activa acest modul de Returnari produse?

Multumesc!

 

 

post-302134-0-21773100-1427893378_thumb.jpg

Edited by tancredx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

E versiunea 1.5.31 si are in BO  checkbox-ul pentru retururi pe care l-am si activat. Asta n-a fost o problema.

Problema este, asa cum am zis, ca atunci cand intru pe Istoric comenzi pentru a face o returnare de produse, nu-mi arata checkbox-ul din dreptul produsului pe care vreau sa-l returnez.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...