Jump to content

Niestandardowe koszty wysyłki


prediger89

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam sklep oparty na platformie Prestashop, wersja 1.5.6.0, sprzedaję w nim szafy, które mają "znaczną" wagę. Czy ktoś wie, jak ustalić krok po kroku ustalić koszty wysyłki, zależne od wagi? Jak to ogarnąć? Opcje dostawy to odbiór osobisty i dostawa kurierem. Z pytań z kategorii "ułomne", skoro ustalam koszty wysyłki od wagi, to rozumiem, że w każdym produkcie musi być wpisana jego waga? :)

 

Czy da się zrobić tak: 1 opcja - odbiór osobisty z dostawą gratis, 2 opcja - wysyłka kurierem, ale zrobiona z zakresem wagi od 1 kg do 5000kg, gdzie koszt dostawy będzie wynosił 0zł, a potem w zakładce "produkt" w każdym produkcie, w części "dostawa" wpisać jako "Dodatkowe koszty przesyłki (za ilość)" np. 50zł jako koszt dostawy. Da się tak w ogóle zrobić? Już wyjaśniam dlaczego, bo te moje sprzedawane szafy mają że się tak wyrażę niestandardowe wymiary.

I jeszcze mam takie pytanie: jak oszacować koszty wysyłki produktu jak dany produkt posiada "kombinacja atrybutów" (są to wymiary szaf)?

 

Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Załóż dostawcę "Kurier" dla zakresu wagowego od 0kg do 5000kg z jakimś tam kosztem minimalnym np. 10zł.

W produkcie w zakładce "wysyłka" masz pole "Dodatkowe koszty dostawy (dla pojedynczego przedmiotu)" definiujesz koszt dostawy dla każdego produktu indywidualnie. Jest to pole NETTO.

Czyli np. +40zł (10+40 da koszt dostawy 50zł dla jednej sztuki tego produktu). Jak tak zdefiniujesz koszty dostawy, to wagami nie musisz się już przejmować.

Link to comment
Share on other sites

Okej, dzięki za odpisanie. Tak właśnie ogarnąłem w ten sposób co napisałeś. Jedno moje pytanie - a da się też w ten sposób I jeszcze mam takie pytanie: jak oszacować koszty wysyłki produktu jak dany produkt posiada "kombinacja atrybutów" (są to wymiary szaf)? Bo jak klikam w takim produkcie na "dodatkowe koszty przesyłki (za ilość)" i wpisuję np. 50zł, to wszystkie te produkty mają dostawę za 50zł. A chciałby, aby produkty, które mają niestandardowe wymiary miały droższą dostawę  

Link to comment
Share on other sites

Heh, zdziwiłbym się jakby był taki moduł na Preście ;) a da w ogóle zrobić taki moduł, aby produkt który ma różne kombinacje atrybutów miał inne koszty dostawy? :) A i czy jest może taki moduł, który zamiast kosztów wysyłki wyświetla tekst, coś w stylu: "indywidualny koszt dostawy, zależny od wagi i ilości zamówionych produktów, pytać na maila"? ;)

Link to comment
Share on other sites

Heh, zdziwiłbym się jakby był taki moduł na Preście ;) a da w ogóle zrobić taki moduł, aby produkt który ma różne kombinacje atrybutów miał inne koszty dostawy? :) A i czy jest może taki moduł, który zamiast kosztów wysyłki wyświetla tekst, coś w stylu: "indywidualny koszt dostawy, zależny od wagi i ilości zamówionych produktów, pytać na maila"? ;)

co do samych modulow sie nie wypowiadam. na pewno jest jakas metoda, pytania tylko jakie masz na to fundusze ;)

 

 

ale co do drugiego i "indywidualny koszt... pytaj.... blablabla..." a patrzyles co na to najnowsza ustawa konsumencka? no niestety, takeigo rozwiania bym nie polecal, koszty, wszelkie koszty i ich mozliwosci, wg nowej ustawy musza byc juz dostepne dla klienta najpozniej na poziomie storny ogladanego produktu..... ianczej mozesz "przesolic" lub miec "przepieprzone" tak na kulinarny to przestawiajac ;)

Link to comment
Share on other sites

 a da w ogóle zrobić taki moduł, aby produkt który ma różne kombinacje atrybutów miał inne koszty dostawy? 

przeciez w kombinacjach dodatkowo mozesz zmienic cene oraz wage0 w zaleznosci od danej kombinacji, i chyba sioe laczy z dodatkowa cena calego produktu i cena samej dostawy

wtedy byloby 10zł standard + 50 zl za to ze to szafa + iles tam za to ze ma 4 polki wiecej

Link to comment
Share on other sites

ale to calkiem inne pojecia. w atrybutach nie ma wplywu na cene wysylki, masz wplyw na cene produktu czy wage. przy cenie produktu moglo by to dla klienta niekorzystnie wygladac, jakby dodwal wysylke do ceny... raczej ja bym w to nie wchodzil... a co do wagi... oj, tutaj trzeba by sie niezle nakombinowac z przedzialami zeby to zagralo.... mysle, ze to nie o to chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

ale to calkiem inne pojecia. w atrybutach nie ma wplywu na cene wysylki, masz wplyw na cene produktu czy wage. przy cenie produktu moglo by to dla klienta niekorzystnie wygladac, jakby dodwal wysylke do ceny... raczej ja bym w to nie wchodzil... a co do wagi... oj, tutaj trzeba by sie niezle nakombinowac z przedzialami zeby to zagralo.... mysle, ze to nie o to chodzi ;)

 

Szczególnie, że to nie waga ma wpływ na zwiększenie kosztu transportu, a gabaryty produktu. Większość firm kurierskich (albo wszystkie) ma jakieś dodatkowe dopłaty za nienormatywne gabaryty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...