Jump to content

Jak obliczyć zysk ze sprzedaży?


Włochaty

Recommended Posts

Na zapleczu jest Pulpit w nim Sprzedaż, Zamówienia, Wartość koszyka, ..., Zysk neto.

I ten zysk mi mi się nie podoba, he he bo za mały :-) Wiem że to na oko ale przy niewielkiej sprzedaży widać że coś jest nie halo.

 

Mam tylko 2 sposoby płatności więc wpisałem w Konfiguruj 0.35 PLN / 2.5% dla PayU oraz 0 / 0 dla przelewu.

 

Ja liczę

SELECT SUM(ROUND(pod.total_price_tax_excl - pod.purchase_supplier_price, 2)) AS 'Zarobek'
FROM ps_order_detail pod, ps_orders po
WHERE pod.id_order = po.id_order AND po.date_add >= '2015-03-01 00:00:00' AND po.date_add <= '2015-03-31 23:59:59';

i pokazuje mi wartość bliższą prawdy niż ten na Dashboardzie. Możliwe że robię tutaj błąd bo liczę ze wszystkich w tym z Anulowanych.

 

Jest w stanie ktoś podać prawidłowe zapytanie SQL żeby wyciągnąć "prawdę" z bazy?

 

 

Podobnie sprzedaż sklep liczy jako

SELECT SUM(total_paid_tax_excl / o.conversion_rate)
FROM `ps_orders` o
LEFT JOIN `ps_order_state` os ON o.current_state = os.id_order_state
WHERE `invoice_date` BETWEEN '2015-03-01 00:00:00' AND '2015-03-31 23:59:59' AND os.logable = 1;

Po co dzieli przez conversion_rate?

Edited by Włochaty (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1. W cenach produktu jest takie pole "Cena hurtowa netto" i zysk netto to zapewne różnica pomiędzy ceną sprzedaży, a ceną z tego pola.

 

2. Po co dzieli przez conversion_rate? Jeśli ktoś sprzedaje w kilku walutach to trzeba to przeliczyć na walutę bazową sklepu.

 

Kodu nie analizowałem, więc tylko tak gdybam, że tak to się liczy. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...