Jump to content

Górne menu poziome.


Recommended Posts

Witam,

zaprojektowałem sobie sklep internetowy, lecz mam pewien problem z edycją górnego menu poziomego. Cały problem jest przez superfish-modified, którego nie bardzo mogę zrozumieć.

 

Na chwilę obecną stan wygląda tak:

problem1.jpg

 

...a chcę osiągnąć taki stan:

problem2.jpg

 

Powiem szczerze, że teraz nie wiem jakby się za to zabrać. Chodzi mi o zrobienie menu rozsuwanego tak jak na obrazu powyżej. Zastanawiam się czy jest może podobny moduł w którym wystarczyłoby kilka drobnych zmian w .tpl i .css. Od razu mówię, że jestem świeży jeśli chodzi o edycję PrestaShop, stąd moje pytanie.

 

Może jest ktoś, kto byłby w stanie mi pomóc...? :)

Edited by LesiuNOL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Chyba zacząłeś z złej strony tzn. jeśli zaprojektowałeś szablon mogłeś to zrobić od razu na wersji 1.6 tam jest menu w podobnym stylu jaki chcesz osiągnąć a i samo oprogramowanie nowsze. W 1.5 nie dość że temat nie jest responsywny i trzeba go przerobić to i z czasem możesz zechcieć zaktualizować a wtedy czeka cię spowortem praca nad szablonem etc.

 

Generalnie możesz zapożyczyć sam moduł z innego szablonu i go ostylować.

Link to comment
Share on other sites

Endriu107, dzięki za informację. Zainstalowałem wcześniej PrestaShop 1.6 z tym, że nie mogłem się połapać z tym SCSS. Jeśli jesteś obeznany w temacie, to powiedz mi czy w wersji 1.6 jest obowiązek korzystania z SASS czy można to gdzieś wyłączyć i pisać konwencjonalnie w CSS? Nie jestem wprawiony do SASS/Less więc wolałbym pozostać przy CSS. :)

Link to comment
Share on other sites

Katalog sass w szablonie możesz spokojnie skasować (nie jest w ogóle potrzebny do działania szablonu).

Wszystko co potrzebujesz masz w katalogu css. Pliki mapowań też możesz wywalić do kibla, będzie więcej miejsca na dysku. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...