Jump to content

prestashop ve vyhledávačích


matesx

Recommended Posts

ahoj chtěl bych se vás zeptat na vase zkusenosti se zobrazovani vaseho prestashopu na prednich strankach vyhledavacu (napr. google)?? Mohli byste mi tu napsat nekolik tipu jak dostat svoji stranku na predni stranky vyhledavacu... co je ptreba pro to udelat... a nebo nejake odkazy na temata ktera tu byla driv (abych rekl pravdu nechce se mi prochazet temer 1000 temat)... budu rad za cokoliv...diky

Link to comment
Share on other sites

1. Nastavit SEO stránky (titulek, popis, klíčová slova, nadpisy, čisté URL, validace).

2. Zaplať si reklamu u sklik, adword, facebook.

3. Tvořit zpětné odkazy na doménu, nejlépe výměnou odkazů s jinými eshopy.

4. Propagace pomocí profilů na sociálních sítí
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hlavně omyl, kterým se všichni krmí je, že si myslí že když si napíšou do klíčovejch slov Britney Spears, že vyjedou ve vyhledávačích pod tímto klíčem, omyl.
Když definuješ klíčová slova, to znamená, že říkáš robotovi na který slova se má na tvých stránkách zaměřit. Čili pokud si tam nedefinuješ Britney a v celým shopu o ní nebude ani zmínka, je to klíč k ničemu.
Druhá věc, titulek-popis-klíčová slova => max 250 znaků

Druhá varianta speciálnější je, si zaplatit nějakou firmu, která se soustředí na SEO analytiku a problematiku.

Třetí varianta, zavolat do katalogu kde chceme být vidět a zaplatit si třeba 60.000,- tejdně za určenou pozici.

Link to comment
Share on other sites

Presne. A dodám ešte zopár svojich poznatkov - hlavne tam musí byť primerané množstvo textov, v ktorých sa nachádzajú kľúčové slová. Tie spätné odkazy sú dobré, ale nedávať ich na blbé weby, potom sú za to totiž "mínusové body". A chce to aj čas, aby to robot prelúskal viac krát a komplet.

Link to comment
Share on other sites

Pozici ve vyhledávačích předně určuje SEO tvého eshopu. Nevím, jak to má prestashop, zatím jen dodělávám funkčnost shopu, ale důležité je mít stránky bohaté na text, takže se co nejvíce rozepsat u produktů a používat v nich PŘIMĚŘENĚ klíčkových slov. Potom se zkus zaměřit na hiearchii nadpisů, není moc super mít h2 nad h1 a podobně, prostě si pořešit hiearchii stránek.

Jak psal nade mnou jakcrabbit, tak je dobré, aby na tvou stránku vedlo co nejvíce zpětných odkazů z kategoricky stejných webů ( třeba máš obchod se stavebninami, tak jsou pro tebe dobré odkazy ze stránek o kutilství a podobně, ale třeba odkazy ze stránek o kultuře ti moc nedají ), ale u eshopu se mi příčí slovo výměna.
Neřekl bych u normálních webů, ale mít patičku eshopu nacpanou odkazy na jiné stránky mi přijde takové neprofesionální, stejně jako tuny blikajících bannerů odkazujících na stránky katalogů. Podle mě je lepší trochu zainvestovat a pár sitewide zpětných odkazů si koupit ( měl by ses zajímat především o zaměření daného webu, PageRank ( od 0 do 10, dobré jsou už weby s PR 4), SRank ( od 0 do 100 dobré jsou už weby s SR 70 ) a také by ses měl zajímat kolik stránek danný web obsahuje, tudíž kolik zpětných odkazů na tvůj web povede ).

Také by nebylo do věci, kdyby sis na hodinku dvě sedl k počítači, zaťal zuby a zaregistroval ehsop do co nejvíce katalogů. Hodně katalogů pro eshopy mají placený zápis, ale je jich také zpousta zdarma, tím také můžeš získat nějaké odkazy zdarma.

Potom si můžeš napsat takzvané PR články, které budou určitým nenuceným způsobem čtenáře nabádat, aby si prohlédl, co všechno za super věci máš v eshopu. Publikování takových PR článků stoji od 100 do xxxx kč, záleží na kvalitě webu.

Jak tu někdo psal, propagací v sociálních sítích si ve vyhledávačích nepolepšíš, ale kdyby ses nechtěl dělat se vším tímhle, tak si můžeš zaplatit AdWords od googlu nebo Sklik od seznamu, stojí to nějaké peníze, ale teďka se na aukru a podobně válejí kupony na 1000 kč za aktivační poplatek 150 kč ( při dobře zvolené platbě se strhává z těch 1000 kč ), takže na vyzkoušení pecka. Pak je blackhat seo a whitehat seo, ale to už by bylo moc.

No jestli to někdo dočetl až sem, tak díky, že moje práce nepřišla vniveč a doufám, že to někomu pomohlo.

PS:
seznam eshop katalogů - http://odkazy.xrs.cz/katalogy/ceske-katalogy-eshopu/
dobrá knížka o seo - http://seokniha.cz/
kupony na aukru - http://aukro.cz/search.php?string=adwords ( můžeš se taky zeptat známích, jestli to nemají )
PPS: jakcrabbit ti popsal celou možnou propagaci tvého eshopu, ale asi zapomněl na microsites, blog a třeba zbozi.cz nebo heureka.cz a podobně :>
PPPS: kdyby měl někdo nějaké dotazy, rád pomůžu, stačí napsat PM
konec ende šlus jdu pracovat na své prestě :>

Link to comment
Share on other sites

XML feedy beru jako samozřejmost. Co se týče sociálních sítí, tak s tebou nesouhlasim. Je to rychlé, efektivní a má to dopad na zákazníky které to zajímá. A reklama na sociálech se zaměřuje dle klíčových slov na uživatele, které je mají definované ve svých informacích o skupinách, apod... ale nechci tady jmenovat jednu firmu, která se zabývá nabídkou eshopů, ale na její doménu vede přes 500 tisích odkazů a pochybuju, že to je jen z jejich referencí a výmenách odkazů, je to převážně z blogů, různých for, sociálních sítí.

Taky samozřejmě záleží na stáří registrace domény, aby si měl co nejnižší alexa rank a tím byla i tvoje doména důvěryhodnější. Jinak jsem minulý týden četl o bludu "Page rank", který sice ukazuje index relevantnosti stránky, ale absolutně nemá na nic vliv.

A co se týče výměny odkazů, neříkám aby to publikoval na úvodní straně a udělal z eshopu noční Las Vegas, ale stačí si vytvořit stránku Spolupracujeme a všechno tam narvat.

EDIT: Jinak samozřejmě se zbytkem tvýho postu naprosto souhlasim, nejefektivnější řešení prostě je si nechat poradit od lidí, co se tím zabývají a SEO si zaplatit. SEO je jedna z mála investic, která se u eshopu vrátí jako první.

Link to comment
Share on other sites

Já jsem reagoval na otázku, jak dostat svůj eshop na přední stránky vyhledávačů. No neviděl jsem ještě nikoho, kdo by se posunul tím, že si třeba na facebooku založil nějakou skupinu :>. Určitě to efektivní a rychlé je, ale s googlem a seznamem to podle mě nemá co dočinění.

Jinak s tou firmou. Firma, která se věnuje nabídce eshopů a má už pár větších eshopů pod svými křídli musí jednoznačně mít tolik odkazů, protože každá firma si dává do patičky eshopu odkaz. Jestliže má někdo hafec produktů a podobně, tak jsou pro to tyhle firmy předurčeny, stejně jako všechny ostatní, které tvoří stránky bohaté na počet stránek. Samozřejmě ty odkazy nejsou jenom odtuď, ale jestli je ta firma dobrá, tak se o ní hodně lidí může zmiňovat právě na svých blozích a podobně, ale to nevyplívá z aktivit té firmy.

Kdybych teďka řekl, že jsem si jistý, že alexa souvisí s návštěvností a ne stářím domény, tak bych asi lhal, ale podle mě je to spíše tou návštěvností.

Jinak když to on bude publikovat jen v jedné sekci a ne po celých stránkách, tak se asi moc zpětných odkazů nedočká ...

Link to comment
Share on other sites

O facebooku... neměl jsem na mysli skupinu, ale přímo stránku reprezentující shop/web. Lidé se pak můžou stát členem či fanouškem a získávat tak informace o novinkách apod. Samozřejmě pokud jsou členi, je to napsáno u jejich profil a z jejich profilu to vede kam...

Ohledně výměny odkazů, bohužel to tak funguje... taky bych si nezasíral design nějakejma banýrkama, který namaloval nějakej diletant v garáži, proto šup s nima na samostatnou stránku. Oni ať si mě propagujou klidně na indexu, když tomu nerozumí, ale web musí mít nějakou estetiku.

Jinak do alexa ranku se hledí na úplně všechno. (od návštěvnosti, přes validaci, po stáří domény a všechno ostatní co jsme zmínili, je to komplexní hodnocení)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...