Jump to content

TECHNICAL ERROR: unable to save account Details: Error thrown: [object Object] Text status: parserer


Recommended Posts

Buna ziua,

 

Detin un site cu Prestashop versiunea 1.6.0.9. Siteul este setat pentru comenzi intr-un singur pas. A functionat cateva saptamani fara sa apara aceasta eroare. Desi nu am facut nicio modificare la site si niciun upgrade, brusc siteul a generat aceasta eroare:

 

TECHNICAL ERROR: unable to save account Details: Error thrown: [object Object] Text status: parserer

 

Acest lucru s-a intimplat cu 2 saptamni in urma si problema persista.

 

Un prieten mi-a solicitat sa-i fac si lui upgrade la site. Azi i-am upgradat siteul de la Prestashop 1.5.6.2 la 1.6.0.14. Setarea comenzii intr-un singur pas. Aceeasi eroare!!!

 

Se pricepe cineva sa-mi spuna din ce cauza si cum pot rezolva aceasta eroare ?

 

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Link to comment
Share on other sites

ai activat debug, si dane si adresa de url, poate ne dam sema, dar aceasta eroare poate aparea din diferite motive, exemplu permisiuni de scriere, folosesti https, sau poate ai cacheul activat, dezactivat

 

este de la o interogare care ramane suspendat undeva

Edited by costi43 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, am gasit comanda ta.

Eroarea apare in cazul in care pentru comenzi este setarea "intr-un singur pas". Daca modific pe comanda in 5 pasi functioneaza. Ideea e ca folosind setarea a2-a (in 5 pasi0 comenzile au scazut drastic si am foarte mare incarcare pe email si telefonic. Daca mai poti face un test anunta-ma cam pe cand si voi modifica setarea la site pentru comenzi intr-un singur pas.

 

Multumesc inca odata!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...