Jump to content

Neodosiela emaily zákazníkovi, ak jeho meno/priezvisko obsahuje "ľščťžýáíéúäô"


whisper

Recommended Posts

Nazdar,

nestretli ste sa niekto s problémom, že vám odmieta poslať e-mail zákazníkovi, ak jeho meno obsahuje znaky s dĺžňami / mäkčeňmi (napríklad v časti administrácia - Orders, keď dáte zaslať správu k objednávke)?

Je to pre mňa dosť súrne a podstatné, pretože takto by som musel mať všetkých zákazníkov bez diakritiky...

Ďakujem za každú radu.

Link to comment
Share on other sites

Originál čistá inštalácia (1.2.5 aj 1.3.0) bez akýchkoľvek úprav (anglický jazyk), komerčný hosting: PHP 5, MySQL 5.1, využívam PHP mail()

Pôvodne som na to prišiel až po pár dňoch, kde už bol systém preložený (preklad z oficiálnych stránok) + doprekladané mnou, ale dnes som to skúšal aj na čistej inštalácii a nič.

Link to comment
Share on other sites

No takže po zmene kódu to funguje... Neviem prečo to iným ide, ale mne tá funkcia v pôvodnej podobne posielala úplné kraviny akonáhle tam bolo niečo s diakritikou... Súbor: tools\swift\Swift\Plugin\MailSend.php

Originál

  public function doMail($to, $subject, $message, $headers, $params)
 {
   $original_from = @ini_get("sendmail_from");
   @ini_set("sendmail_from", $this->returnPath);

   $headers = $headers->build();

   if (!ini_get("safe_mode")) $success = mail($to, $subject, $message, $headers, $params);
   else $success = mail($to, $subject, $message, $headers);




Upravený

  public function doMail($to, $subject, $message, $headers, $params)
 {
   $original_from = @ini_get("sendmail_from");
   @ini_set("sendmail_from", $this->returnPath);

   $headers = $headers->build();

   eregi("(.*) <(.*)>",$to,$regs);

   if (!ini_get("safe_mode")) $success = mail($to, $subject, $message, $headers, $params);
   else $success = mail('=?UTF-8?B?'.base64_encode($regs[1]).'?= <'.$regs[2].'>', $subject, $message, $headers);

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...