Jump to content

rezolvat --- caut o variabila ...cred ... intentionez sa modific un ecran


corint1

Recommended Posts

<input type="checkbox" name="same" id="addressesAreEquals" value="1">id_address_invoice == $cart->id_address_delivery || $addresses|@count == 1}checked="checked"{/if} />

asta am luat din order-adress.tpl si vreau ceva similar ... adica cand fac click pe un checkbox sa imi mai apara niste "lucruri" ( a se citi campuri " pe ecran ... nu stiu nici daca am formulat bine problema ...

doresc ca atunci cind este vorba de o persoana juridica sa bifeze o casuta si sa apara mai jos campurile de indetificare pt o firma ...cui , iban , banca .... daca ma poate ajuta cineva sa inteleg cum se face asta ... merci ...sau poate exista deja o solutie ...merci

Link to comment
Share on other sites

este vorba mai exact de

onclick="updateAddressesDisplay()

asta trebuie saa folosesc , dar unde este definit sau de unde ia "updateAddressesDisplay() ? ce este ? o variabila ? o functie ? o ...ce anume si unde o gasesc sa ma inspir din ea ...merci ....

Link to comment
Share on other sites

imi poti da o solutie la ce caut ? adica la faza cu pers juridica ? sa nu sap aiurea in ceva in care nu am cunostinte si sa merg numai pe inspitratie ... vreau un chekbox care sa imi mai puna pe ecram niste campuri in cazul in care este bifat ...merci

Link to comment
Share on other sites

te rog ajuta-ma ...am intrat in ceata de tot ... eu nu vreau decat sa mi se mai adauge "ceva" in pagina cu pricina ....identic cu aparitita butonului " Adauga o adresa noua" din pagina cu adrese ... nimic mai mult ... nu cred ca am nevoie de o functie ... vreau sa inserez asta intr-un tpl ... sau nu stiu da-mi mai multe elemente de cautare ... ca sincer mi-am prins urechile ... vreau sa imi apara niste campuri noi in padina de inregistrare daca faci click pe un checkbox... in db sunt puse sa accepte valori nule ... asa ca problema mea este doar sa apara sau sa dispara functie de un check box ...imput-urile cu pricina sunt in tpl-ul respectiv ...problema mea este cum sa le fac sa apara sau sa dispara...ca pus asa in tpl nu are nici o actiune sau nu stiu eu sa-l folosesc...merci


sau nu se poate ? trebuie neaparat definita o functie ? ... si daca da , unde si cum ?

Link to comment
Share on other sites

chineza... :)))... nu ma pricep ...merg mult pe intuitie ... chiar nu ma poti ajuta ? eu vroia sa ma leg de onclick , dar nu ma pricep ...mi se parea cea mai usoara metoda ...site-ul pe care mi l-ai dat exemplu foloseste parca niste div-uri cu disply:none ... nu ma prind si sunt tare frustrat ...si necajit ... te rog ajuta-ma ... sa fac ceva asemanator in authentification.tpl ... merci

Link to comment
Share on other sites

cu copy / paste ia uite ce minunatie imi arata :

Fatal error: Smarty error: [in C:\xampp\htdocs\trunk/themes/prestashop/authentication.tpl line 26]: syntax error: unrecognized tag 'var' (Smarty_Compiler.class.php, line 590) in C:\xampp\htdocs\trunk\tools\smarty\Smarty.class.php on line 1095

am copiat la inceputul fisierului authentification.tpl....

Link to comment
Share on other sites

in tpl pui asa fragmentul asta cu literal
ti-am mai zis : NU MAI FA POSTARI DUBLE !! modifica-l pe anterior

{literal}
   function display_fields(state) {
      var e = document.getElementById('persjur');
      if(state=='show')
         e.style.display = 'block';
      else
         e.style.display = 'none';
   }
{/literal}

Link to comment
Share on other sites

nu a mai crapat , in sensul ca nu a mai dat nici o eroare , dar nici nu functioneaza ... mi-a ascuns campurile pt pers juridica , dar nu le arata la click pe radio buton ...:(((((

scuze ...sunt bou ...functioneaza de mare concurs ... trebuie sa pun si "[removed]".... idiot sunt ...merci din suflet ... cum pot sa dau o bere ?

script trebuie sa fie unde zice removed ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...