Jump to content

Podpora pre velkoobchodny predaj


prsut

Recommended Posts

Ahojte,
kedze presta nema podporu na VO predaj, rozhodol som sa minimalne to nutne co ptrebujem, urobit sam. Blizsie informacie a zdrojaky su tu :

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/42515/modules___development/wholesale_support_presta_1_dot_3_dot_0_dot_1

.

Pridal som tri cenove hladiny (bez DPH) pre kazdy produkt - editovatelne v BO. Potom je nutne pridat tri dealerske skupiny + bezne omacky okolo toho ako pristup kat. produktov do skupin, prepravcovia atd.
Po prihlaseni zakaznika, ktory je v dealer. kategorii, system pracuje s jeho prislusnymi cenami pre kazdy produkt zvlast.
Je nutna aj drobna zmena v tabulke ps_product (ako ste isto tusili...).
Odskusane, a v praxi pre prestu 1.3.0.1. (debug v Zend Studio)

Privitam kazde vylepsenie, v kode su komentare, je moznost si to prisposobit pre vlastne potreby (viac, menej deal. kategorii atd...), pretoze upravy je nutne urobit len na par miestach. Doporucujem pouzit nejaky diff oproti sucasnej verzii zdrojakov, aby ste videli co je zmenene a pridane. Nemal som extra vela casu sa s tym hrat (niektore veci su tam dost surove a daju sa optimalizovat), ale hlavne som to chcel mat okamzite a cim skor funkcne.
Pre kritikov : zivim sa programovanim v c++, tak trochu prizmurte oci ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Ani nie, prestashop team uz poziadal devov o upravenie ich modulov na verziu 1.4 a ako som cital, uz to takmer maju, tak vela zmien asi uz nebude. To ja len tak predom, neviem ake rozsiahle zmeny su v tejto verzii a kolko casu by to zabralo upravit.

Link to comment
Share on other sites

taky bych přivítal verzi i pro 1.4, již by se toho tolik nemělo měnit, jen se dolaďují chybky, někde i vyšel článek že se už můžou předělávat moduly a jaké nové fce v 1.4 jsou ;)

Kdybych byl zdatnější tak bych se do toho pustil sám, já sem ale rád, když si v CSS trošku pozměnim vzhled :D

Link to comment
Share on other sites

taky bych přivítal verzi i pro 1.4, již by se toho tolik nemělo měnit, jen se dolaďují chybky, někde i vyšel článek že se už můžou předělávat moduly a jaké nové fce v 1.4 jsou ;)

Kdybych byl zdatnější tak bych se do toho pustil sám, já sem ale rád, když si v CSS trošku pozměnim vzhled :D


Taky se hlásím o 1.4 :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

přesně tak, nejlepší je jak to bylo řešené v 1.3 - skupiny dealer D1 až D3 a pro každou se dalo připsat VO cenu. Žádná procenta, data platnosti, apod... Pak stačilo pouze dealerovi přiřadit určitou skupinu....takhle v 1.4 je to hodně nepraktické a nepřehledné, již jsem to zkoušel a nic moc

Link to comment
Share on other sites

ja som si nasiel moduly na verziu 1.4 vsetky co som potreboval co boli uz na 1.3, iba tento chyba, akurat teraz neviem ako preniest databazu produktov z 1.3 na 1.4 ci to musim robit cez upgrade.

Ale cekni test.abprofitrade.eu a ked ta tam nieco zaujalo, napis co ta zaujalo a to sharnem.

Link to comment
Share on other sites

Drobná novinka :

Wholesale Price Editor.
Nainštaluje sa do administrácie ako MiscEdits.
Pre tých, ktorí majú môj pôvodný modul (podpora pre ďalšie tri ceny pre každý produkt)

Modul beží na Presta 1.4 Final, aj keď pôvodný modul ešte nemám dokončený. Malo by to ísť aj na Preste 1.3.

Poznámka : ak má produkt kombinácie, množstvo je zobrazené inak, nedá sa meniť. Kliknúť na meno -> rozbalia sa kombinácie. Tak sa dajú editovať ďalšie hodnoty...

EDIT: doplnene pole "reference"...
EDIT: 26.03 - opraveny prevod desatinnych miest - uz sa daju desatinne cisla zadavat aj ako 36,22 - co je v nasich podmienkach bezne...

miscedit.zip

41289_BNIVtBhSPdjYXwUP9YAv_t

41290_zIAKWQaJERhyDYYNylpL_t

Link to comment
Share on other sites

Nazdar,

Ďakujeme za snahu, avšak asi to na PS 1.4 nefunguje keď tam nemám wholesale support module, alebo hej ? Ak ano editni post a hod tam aj odkaz na support modul ktorý s týmto fachá.

//edit: nainštaloval som ho na 1.4 a vôbec mi ho nepridá do ponuky modulov napriek tomu že píše že modul bol úspešne nainštalovaný

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Ak mas v ps_product pridane price_D1, price_D2, price_D3, tak to ide aj v 1.4 - tak to mam ja. Zatial som nestihol prerobit wholesale modul.

Okrem ineho, nie je az take zmenit modul tak, aby som mohol editovat ine udaje...

Link to comment
Share on other sites

Musím teda uznať, skvelá prácička, avšak mám problém, po uložení sa ceny neuložia, funguje iba zobrazenie/skrytie produktov. Vieš čo s tým môžem mať ?
Možno je problém že niečo som zle nakopíroval. Mohol by si prípadne napísať čo kam ide ?

Link to comment
Share on other sites

v akej verzii to skusas ?
1. skontroluj tabulku ps_product - tie tri posledne ceny tam MUSIA byt, aj ked wholesalemodul nemas (ten som zatial neprerobil). Samozrejme, kto nema wholesale modul, moze na jednom mieste editovat nakupne ceny, predajne ceny (pozor, bez dane) a parametre kombinacii - nakupnu cenu, mnozstva a hmotnost...
2. Aby som nezabudol (ja som na to zvyknuty - pouzivam len US klavesnicu), ale desatinne cislo zadavaj s bodkou (10.56),
Mozno to casom upravim- nie je to az take zlozite...

41305_JK9jr1e5KNVgGp36kzQn_t

Link to comment
Share on other sites

v akej verzii to skusas ?
1. skontroluj tabulku ps_product - tie tri posledne ceny tam MUSIA byt, aj ked wholesalemodul nemas (ten som zatial neprerobil). Samozrejme, kto nema wholesale modul, moze na jednom mieste editovat nakupne ceny, predajne ceny (pozor, bez dane) a parametre kombinacii - nakupnu cenu, mnozstva a hmotnost...
2. Aby som nezabudol (ja som na to zvyknuty - pouzivam len US klavesnicu), ale desatinne cislo zadavaj s bodkou (10.56),
Mozno to casom upravim- nie je to az take zlozite...



Treba este dodat, ze stlpce price_D1, price_D2, price_D3 musia byt uplne na konci tabulky :D Potom to uz ide.
Este jednu otazocku mam na teba, bolo by tazke tam dat aj stlpec reference ? Ked nahadzujem ceny, idem a aj zoradujem produkty podla toho a tak to robia asi viaceri.

THX!
Link to comment
Share on other sites


Este jednu otazocku mam na teba, bolo by tazke tam dat aj stlpec reference ? Ked nahadzujem ceny, idem a aj zoradujem produkty podla toho a tak to robia asi viaceri.

THX!


doplnene, updatnuty zip - stiahni znovu...
Link to comment
Share on other sites

Ahojte,
aj mna caka prechod na 1.4 final, zatial davam dokopy ostatne moduly, testujem na lokali, ale ak vsetko bude OK, tak prerobim aj moj povodny modul...


prepac, ze som taka nedockava ale nevies kedy mozeme ockavat tvoju upravu pre v 1.4 ?

Maria
Link to comment
Share on other sites

prsut, vynikajuci modul ale ma jednu podstatnu chybu. Neda sa nastavit ina VO cena aj pri kombinaciach :(

Priklad:
Tovar T ma zakladnu cenu 125eur bez DPH
cena Dealer D1 = 100eur bez DPH
Kombinbacie: T-black= +60eur, T-blue= +40eur, T-green= +20eur
(vsimla som si ze ceny pri kombinaciach je potrebne zadavat s DPH)

Cena za tovar T-Black:

- ked nakupuje Dealer D1 cena je 100+(60-20%DPH) = 150 eur bez DPH

- pre normalneho zakaznika je 125+20%DPH + 60 = 210 eur s DPH (175 bez DPH)

Neda sa to upravit tak aby pri kombinaciach pre DEALEROV (D1,D2,D3) sa nebrala do uvahy suma 60eur ale napr. to co je v policku "Wholesale price" ? - vid obrazok
takze vysledna cena pre Dealera D1 = 100+10 = 110 eur bez DPH


PS: kde sa pouziva Wholesale price ?

41478_YlhKoDa1bSkzUMYoMncp_t

Link to comment
Share on other sites

přesně tak ;) pochopil jsem že v tom miscedit si muzu navolit D1 az D3 ceny, ale je mi to celkem k nicemu, je to jen info pro me, i kdyz dam zakaznikovi skupinu treba Dealer D1 tak cenu nevidi, od toho je ten puvodni modul, ktery ale neni upraveny pro 1.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Zdravím autora, stále používám VO podporu na verzi 1.3 a jsem s ní maximálně spokojený, Moc děkuji. Díky tomu, že se již bez ní neobejdu, nepřecházím na novou verzi 1.4, která by mi nabídla nové funkce. Máš ještě v plánu napsat to na novou verzi nebo to upadlo v zapomění? Moc děkuji za reakce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...