Jump to content

unable to save account Details: Error thrown: [object Object] Text status: parserer


KKamilos

Recommended Posts

Jak w temacie.

Prestashop 1.6

 

1. Klient wchodzi podsumowanie zamówienia (wybrał jeden przedmiot), zakupy na jednej stronie.

2. Wybiera zakupy bez rejestracji.

3. Uzupełnia dane pól "Szybkie zakupy".

4. Uzupełnia "Adres dostawy"

5. Klika przycisk "Zapisz"

6. Wyskakuje okienko z komunikatem "TECHNICAL ERROR: unable to save account Details: Error thrown: [object Object] Text status: parsererror"
7. Klient teraz może zejść na sam dół strony i zaakceptować regulamin "Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi i podporządkuję się im bezwarunkowo."
8. Pojawiają się metody płatności i można kontynuować zakupy.

9. Jeśli teraz tak "dla hecy" klient kliknie jeszcze raz w ten przycisk "Zapisz" na górze, znowu wyskakuje okienko z komunikatem.

 

Niby nie jest to wielki problem, bo zamówienie idzie złożyć. Ale gdy klient zobaczył komunikat, nie kontynuował zakupów, tylko napisał do mnie maila z pytaniem, kiedy będzie mógł zrobić zakupy, bo ciągle ma błąd techniczny.

 

Pomożecie? Bo temat na różnych forach był poruszany, ale rozwiązania brak. Ktoś gdzieś pisał, że ma taki sam błąd. Gdy jednak wejdzie na ftp i zastąpi plik prestashop/themes/default-bootstrap/lang/pl.php nowym (czystym), to problem na jakiś czas znika. U mnie nie pomogło.

Edited by KKamilos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Powiem Ci ze mam ich trochę, ale funkcjonowały w porządku. Dopiero wczoraj zaczął pojawiać się ten błąd. Protestowali trochę różne ustawienia i okazało się ze błąd pojawia się kiedy mam włączony cache (file system cache). Hosting mam od netdc i wcześniej mogłem włączyć memcache, a tera dostaje info ze nie jest zainstalowane, choć nic nie zmieniałem. Myslisz ze może być to błąd po stronie hostingu? Kiedy wpłacę cache strona działa ok.

 

W ogóle to kiedy wyłączać i czyścić cache najlepiej? Kiedy dodaje nowe produkty i edytuj stronę?

 

Miałem też przypadki ze kostki zakupowe same się czyscily kiedy użytkownik się wylądował. Co może być tego powodem?

 

Dzięki z góry

Link to comment
Share on other sites

hatak, masz browarka:D

 

Wyczyscilem cache, wylaczylem cache, wylaczylem memcache i memcached w direct admin, wlaczylem opcache, wlaczylem cache systemu plików i działa.

 

Czy memcached jest tak problemowy? Nie jest szybszy id systemu plików?

 

EDIT:

 

Nie, jednak to samo:/ Napisałem do supportu netdc, może coś poradzą.

Edited by Diwad (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem jest to prowokowane innymi zmianami, też na początku myślałem że to cache ale w moim przypadku okazało się to błędami związanymi z wczesną wersją modułu odbioru w placówce poczty. Stąd moje pytanie co to za moduł masz skąd go masz i czy w konsoli pojawiają się jakieś błędy AJAX. Jeszcze pamiętam ze ktoś miał to przez jakiś moduł płatności ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie to czytałem. Im więcej podasz danych tym szybciej ktoś wpadnie na to co jest błędem.

Link to comment
Share on other sites

bo to moze jeszcze siedziec w cache'u - standardowa funkcja wyczysc cache nie usuwa wszystkiego (np cache'y modulow) dlatego ja uzywam modulu darmowego empty cache - mozna to tez zrobic samemu usuwajac recznie wszystko przez ftp

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 11 months later...

Rzeczą którą dzisiaj zauważyłam jest to, że problem pojawia się jak jest zamówienie na 1 stronie. 

Po zmianie sposobu składania zamówienia na takie w 5 krokach dzieją się cuda. 
Mianowicie pierwsza strona pokazuje normalnie, ale gdy klikam kontynuuj zamówienie i powinno przenieść mnie do logowania to przenosi mnie do mojego własnego BackOffice. 

Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? 

www.chempro.pl 
Logi z konsoli są w printscreenie post wyżej

Link to comment
Share on other sites

Rzeczą którą dzisiaj zauważyłam jest to, że problem pojawia się jak jest zamówienie na 1 stronie. 

 

Po zmianie sposobu składania zamówienia na takie w 5 krokach dzieją się cuda. 

Mianowicie pierwsza strona pokazuje normalnie, ale gdy klikam kontynuuj zamówienie i powinno przenieść mnie do logowania to przenosi mnie do mojego własnego BackOffice. 

 

Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? 

 

www.chempro.pl 

Logi z konsoli są w printscreenie post wyżej

 

Udało mi się rozwiązać problem poprzez zmianę nazwy folderu admina. Wcześniej z "admin13214536" zmieniłam na "logowanie" i najwyraźniej to było przyczyną całego zamieszania. W momencie, w którym zmieniłam nazwę z powrotem na "admin****" to problem zniknął. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...