Jump to content

Dil değişince para birimininde otomatik değişmesi

birkane

Recommended Posts

Arkadaşlar selam,

Son sürüm olan 1.6.0.14 ü kullanıyorum. İhtiyacım türkçe selirise TL fiyat seçili gelsin. İngilizce seçilirse otomatik dolar seçilsin. Ama ikisinide ayrı seçmek gerekiyor. Yeni versiyonda browser diline göre otomatik değişiyor. Ama para birimi aynı.

Bir de ülkeler altında o ülkeye ait default para birimi de var ama o da etkilemiyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba. Benzer konuyu yaşamış olan var mı?

• 4 weeks later...

Arkadaşlar selam,

Son sürüm olan 1.6.0.14 ü kullanıyorum. İhtiyacım türkçe selirise TL fiyat seçili gelsin. İngilizce seçilirse otomatik dolar seçilsin. Ama ikisinide ayrı seçmek gerekiyor. Yeni versiyonda browser diline göre otomatik değişiyor. Ama para birimi aynı.

Bir de ülkeler altında o ülkeye ait default para birimi de var ama o da etkilemiyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba. Benzer konuyu yaşamış olan var mı?

Modül adı Location & Currency Detection tarayıcıya göre veya ülke ip sine göre dil ve kur durumunu otomatik kendi bilirler...

Yani siteye Almanya dan girildiğinde site otomatik almanca kur euro olur...

Bir kaç siteye kurdum problemsiz çalışmaktadır...

http://www.presto-changeo.com/en/prestashop-modules/70-location-detection.html

location-detection1.jpg

• Like 1

Teşekkürler ama benim istediğim bu kadar detaylı değil. Yani ben dili otomatik değişsin istemiyorum. Sadece ingilizce seçilirse parasıda seçilsin istiyorum. Yani ip ye göre yer bulup değiştirmesine gerek yok. Sadece ingilizceye giren artık TL görmesin otomatik $ a değişsin yeter. Bunun için bildiğiniz daha basit bir modül veya kodda düzenleme var mıdır?