Jump to content

[REZOLVAT]Thickbox


Recommended Posts

Imaginea este redimensionata pt ca nu incape.
Daca folosesti alta rezolutie, o imagine mai mica sau pui browserul in full-screen, imaginea va fi scalata mai putin.
Cred ca la o inaltime a paginii de ~1000px imaginea incape si thickbox nu o mai scaleaza.

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Imaginea are 300*300, thickbox-ul are 800*800 deci incape imaginea si mai ramane si o caruta de loc. Uite aici un exemplu: http://strumfbebe.ro/product.php?id_product=91 unde culmea in thickbox imaginea este mult mai mica decat cea din pagina produsului.
Am modificat thickbox-ul la 1000x1000 si ... imaginea este scalata la 448x448 ....


Am vazut ca ai modificat imaginile la 500x500, se pare ca ai inteles. Poti sa modifici thickbox-ul si la 5000, codul masoara spatiul disponibil pe ecran si daca nu ai loc pe ecran e degeaba. La rezolutia monitorului meu (1440x900) le scala la 500 si ceva, in full-screen la 700 si ceva.
Iar imaginile despre care zici ca sunt mai mici decat in pagina produsului au de fapt dimensiunile corecte - doar continutul (obiectul din poza) e mic. Daca nu crezi browser-ul cand iti zice ca are 800x800 sau 500x500, salveaza imaginea si uita-te la ea cu un editor de text.

A, si daca s-a rezolvat, adauga, te rog, [REZOLVAT] la titlul topicului.

Sanatate si virtute.

LE: Si dupa ce modifici dimesiunile imaginilor din BO, nu uita sa le regenerezi.
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Off-topic: daca vrei albire rapida, incearca sa obtii cod valid in osCommerce sau sa faci modificari in Magento.

Cu osComerce m-am jucat prima data acu vreo doi ani si m-am lasat pagubas repede, apoi am incercat Zencart si dupa aceea Magento si cam asa imi erau ochii :bug:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...