Jump to content

Cost transport calculat ulterior si comunicat


appdevro

Recommended Posts

Salut,

 

Am urmatoarea situatie:

Am cateva produse in magazin care nu pot avea un cost fix pentru curier, deoarece costul pentru curier depinde de mai multi factori si trebuie calculat manual.

 

Am nevoie pentru aceste produse atunci cand cumpara, in dreptul costului de livrare sa scrie "Pretul pentru curier o sa fie comunicat si adaugat separat, sau Calculat ulterior sau ceva de genu".

 

Stie cineva daca PS imi permite sa fac asta, sau ce sfaturi aveti pentru rezolvare ?

 

Multumesc!

 

Link to comment
Share on other sites

salut!

 

PS are o groaza de optiuni de calcul al transportului fie prin modulele curierilor fie adaptate dupa caz.

 

de ce calculezi manual? ce anume variabile ai astfel incat sa nu mearga prin diverse setari? ne dai un exemplu?

Link to comment
Share on other sites

salut!

 

PS are o groaza de optiuni de calcul al transportului fie prin modulele curierilor fie adaptate dupa caz.

 

de ce calculezi manual? ce anume variabile ai astfel incat sa nu mearga prin diverse setari? ne dai un exemplu?

 

Salut,

 

Pentru livrarea nu este cu un curier obisnuit deoarece depaseste limitele maxime admise de curieri si atunci, livrare se face in functie de dimensiune cu dubite inchiriate, sau cu cele din dotare, acesta este doar un exemplu ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...