Jump to content

Alapértelmezett homeslider cseréje okosabbra


ikedubaku

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Azon tűnődtem, hogyan lehetne megoldani az 1.6.0.11-es verzióban, hogy az alapértelmezett homesliderbe belinkelt képek csoport jogosultságoktól függően máshova mutassanak.

pl:

Az egyik képnek beállítok hivatkozást (hiszen anélkül el se lehet menteni), de így minden csoportnak ugyanaz az egy link érhető el, tehát ha valaki úgy állította be az áruházát, hogy két csoportja van(sima áras, ill. emelt áras csoport) és az egyik csoport nem láthatja a másik csoport termékeit, akkor nem tudja linkelni a homeslider képeket.

 

Megoldást jelentene az is ha tudnátok javasolni másik homeslidert amiben van csoport jogosultság kezelés, mert úgy látom a jogosultságkezelés beépítése különböző helyekre a prestashop legnagyobb hiányossága.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

A véleményem az, hogy először is frissíts 1.6.0.13-ra még most, mert később nagyobb problémád lesz belőle mikor már élesben megy a shop.

 

Valamint: én nem néztem még bele a kódba, de nyilván a modul .tpl-jében eltárolja az adminban beállított beállításokat (vagy változóval vagy xml-el).

 

Ezt teheted direkt kódra is; Te magad írod bele a .tpl-be, hogy mi hova mutasson. Ha ez működik, akkor keresni kellene egy változót mely megmondja, hogy Te épp melyik csoportban vagy => meg kellene lesni, hogy ezt hogy tárolja el jelen esetben a PS. Lehet, hogy ezt is cookie-ba menti és akkor csak egy egyszerű meghívással ki tudod olvasni.

Ha már ki tudod olvasni meg tudsz adni egy vezérlési szerkezetet a céloddal együtt.

 

Most csak ennyit tudtam így látatlanban segíteni, remélem érthető volt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tök jó amit mondassz, csak kicsit körülményes a jövőben a frissítéseknél mindig átírni ezt és a többi módosítást, ezért még erősen gondolkozok a kivitelezésén. Talán valaki tud egy slidert amivel nem kell szüttyögni mert alapból tudja?

A kódról meg annyit, hogy a tpl-ben egy tömbön szalad végig és úgy listázza ki változóba az url-(eke)t.

Mindenesetre kösze az idődet és a választ ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...