Jump to content

Kod rabatowy ograniczony czasowo


Recommended Posts

Witam!

 

Chodzi mi po głowie pewna myśl. Chciałbym w sklepie internetowym uruchomić akcję z kuponami rabatowymi. Sam kupon rabatowy nie stanowi problemu, jednak chciałbym aby każdorazowo były one ograniczone czasowo. Załóżmy, że Kowalski wchodzi na stronę sklepu i wyskakuje mu POP-UP z zaproszeniem do newslettera.

 

Wabikiem jest możliwość otrzymania kuponu rabatowego na maila i jak się później okazuje kupon otrzymany w mailu jest do wykorzystania przez najbliższe 24 godziny. Po tym czasie kod miałby się dezaktywować.

 

Czy coś takiego jest do zrobienia? Jeśli tak to proszę o jakiekolwiek wskazówki. Pracuję na prestashop i jakieś tam pojęcie mam - do tego stopnia, że wdrażam sklep od podstaw, ale programistą nie jestem.

 

Wiem, że można pojedynczo dodawać kody rabatowe ograniczone czasowo, ale czy można to w jakiś sposób zautomatyzować?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

 

Jeśli chodzi o automatyzację, to najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się stworzenie zadania cron (cyklicznie wykonywany skrypt), które tworzyłoby takowe kody i zapisywał do bazy danych.

 

Nie będzie to jednak takie hop-siup, ponieważ z tego co widzę to powiązanych tabel jest sporo (wszystkich ps_cart_rule jest 10!) a skrypt będzie musiał większość lub wszystkie zapełnić.

 

Wiele jeszcze zależy od reguł kodu rabatowego. Jeśli nie ma żadnych hocków klocków i jest np. rabat na pełny asortyment, to nie powinno być większych komplikacji.

 

Bez wiedzy podstawowej wiedzy programistycznej się nie obejdzie ;)

 

Pozdrawiam

Edited by electriz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...