Jump to content

Özel Ürünler Modülündeki ürün Başlıkları Kısımlarını düzeltme

Recommended Posts

herkese kolay gelsin
Özel Ürünler Modülündeki ürün Başlıkları Kısımlarını düzeltme konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
birçok sitede bu hatayı gördüm bir düzeltme yolu olmadı bence
Sorun şu
prestashop001 adı ile bir ürünüm var anasayfada bu ürün prestasho... olarak yazıyor diğer harfler yer yetmediğinden sanırım çıkmıyor o kısımları nasıl düzeltirim sizce? boşluk var ama bi ksııtlama olduğu için yazmıyor ... çıkıyor

şimdiden teşekkurler

herkese kolay gelsin
Özel Ürünler Modülündeki ürün Başlıkları Kısımlarını düzeltme konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
birçok sitede bu hatayı gördüm bir düzeltme yolu olmadı bence
Sorun şu
prestashop001 adı ile bir ürünüm var anasayfada bu ürün prestasho... olarak yazıyor diğer harfler yer yetmediğinden sanırım çıkmıyor o kısımları nasıl düzeltirim sizce? boşluk var ama bi ksııtlama olduğu için yazmıyor ... çıkıyor

şimdiden teşekkurler

Modules/homefeatured/homefeatured.tpl dosyasını metin editöründe açın ve aşağıdaki satırı bulun.
 {$product.name|truncate:27:'...'|escape:'htmlall':'UTF-8'}

bu satırdaki truncate değerlerini (rakamları) küçültüp veya büyülterek ürün adlarının istediğiniz büyüklükte yazılmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün sayfalarındaki ürün adlarında da düzenleme yapmanız gerekirse; yukarıda açıklamasını yaptığım düzenlemeyi, kullandığınız temanın klasöründe bulunan product-list.tpl dosyasında da aynen uygulayın

Selamlar ...

Sase üstad bu konuya bi soruda ben ekliyeyim
ürün tantm ksmnda 400 karakterden fazlaya izin vermiyor

Örnek : alan description_short (Türkçe (Turkish)) çok uzun : 400 max. karekter (şimdi say 443)

bu kstlamayi nasil kaldiririz.

Konuyu tam olarak anlıyamadım. açıklayıcı bir capture resmi eklerseniz yardımcı olabilirim.

Selamlar ...

Not: TURUNCU-FİNAL 1.0 temasının 3 ürün yan yana olan versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/10725/themes___graphics/themesmodified_turuncufnal_1_dot_0

şöyle anlatayım üstadım
kataloğa yeni ekleme yapaınca üst kısımda

Kısa tanıtım

(Arama sonuçlarında görüntülenir) kısmına daha fazla kelime girmek istiyorum
bana 400 karakter ile sınırlı diye uyarı veriyor
ben bunu arttırmnak istiyorum

400 karakterden fazla girincede

1 Hata
alan description_short (Türkçe (Turkish)) çok uzun : 400 max. karekter (şimdi say 782)

uyarısı alıyorum

şöyle anlatayım üstadım
kataloğa yeni ekleme yapaınca üst kısımda

Kısa tanıtım

(Arama sonuçlarında görüntülenir) kısmına daha fazla kelime girmek istiyorum
bana 400 karakter ile sınırlı diye uyarı veriyor
ben bunu arttırmnak istiyorum

400 karakterden fazla girincede

1 Hata
alan description_short (Türkçe (Turkish)) çok uzun : 400 max. karekter (şimdi say 782)

uyarısı alıyorum

admin.../tabs/AdminProduct.php dosyasını metin editöründe açın ve aşağıdaki satırları bulun
      /* Check description short size without html */
     foreach ($languages AS $language)
        if ($value = Tools::getValue('description_short_'.$language['id_lang']))
           if (Tools::strlen(strip_tags($value)) > 400)
              $this->_errors[] = $this->l('the field').' '.call_user_func(array($className, 'displayFieldName'), 'description_short').' ('.$language['name'].') '.$this->l('is too long').' : 400 '.$this->l('chars max').' ('.$this->l('count now').' '.Tools::strlen(strip_tags($value)).')';

yukarıda kod içerisindeki "400" değerlerini istediğiniz değerle değiştiriniz.

classes/Product.php dosyasını metin editöründe açın. 377, 379 ve 380. satırlardaki "400" değerlerini
istediğiniz değerle değiştirin.
Not: değiştirdiğiniz değerler her iki dosyada da aynı olmalıdır.

Selamlar ...

• Create New...