Jump to content

Při osobní odběru to vyhodí platbu předem (na účet) místo platby hotově


Baudytor

Recommended Posts

Při osobní odběru to vyhodí platbu předem (na účet) místo platby hotově, což zákazníky hrozně mate, že by měli posílat peníze někam na účet, když si zboží chtěj do hodiny vyzvednou ve skladu. :-(

Co s tím? Jde to vyřešit?

Někde jsem na tohle našel modul, ale ten mi to celé dojebal tak, že jsem byl rád, když se mi to zavčasu podařilo vrátit do původního divnýho stavu.

Link to comment
Share on other sites

To by bylo hezké s tím modulem, ale zdá, se že to nejde.
Nainstaloval jsem si ship2pay_1.2.2.zip tj. pro verzi Presty kterou požívám a v seznamu modulů ho nevidím.
U nastavení plateb také nikde nic. :-(

Mám již z dřívějška modul: "Platba v hotovosti při osobním odběru v1.2", kde název napovídá, že by to mělo být naprosto vyhovujíci, ale ale to není (viz popis výše).

Link to comment
Share on other sites

Furt to nejde. :-)

Dal jsem modul instalovat normálně přes ten formulářík pro instalaci modulů.
Pak jsem ho tedy hodil na FTP do složky modules rozbalený (složka s názvem: ship2pay_1.2.2), obnovil v adminu stránku s moduly a nikde nic.
V sekci "Blocks - 24 moduly" to není, nikde jinde taky ne.

Jaký to má v adminu mít název? Normálně "ship" je část názvu? Tak to tam nikde nenacházím ani přes CTRL+F.

Dělám něco špatně??

Díky.

Link to comment
Share on other sites

OMG!

Ta složka v modules se má jmenovat: "shiptopay". A pokud to nakopíruješ na FTP, tak nic v nějakým formuláříku instalovat nemusíš. Modul se ti objeví v BLOCK a bude nenaistalovaný. Tam potom klikneš na NAINSTALOVAT a pak už ho jen nastavíš.

Božemůj lidi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mám 3 problémy
- nainstaloval jsem modul shiptopay a když přiřadím osobní odběr k platbě v hotovosti, tak se mi v tabulce zobrazí 15x, na funkci to vliv nemá, v shopu to řadí správně
- při objednávce v shopu když vyberu např. českou poštu, tak mi to nabídne platbu předem nebo dobírku, jednu vyberu a je to v pořádku a můžu potvrdit objednávku, ale pokud si to rozmyslím a dám "další způsoby platby" tak mi to napíše "Nejsou nainstalovány žádné platební moduly!" a tak musím dát tlačítko "předchozí", abych se vrátil na výběr dopravce a pak zase vše jde
- je někde možné nastavit, aby se v košíku zobrazovalo upozornění, že např. do 300,-Kč je možný pouze osobní odběr nebo ještě lépe, aby se to zabrazovalo jako "Aby jste měli poštovné zdarma, vyberte ještě zboží za ..." a místo toho by např. "Momentálně je možný pouze osobní odběr, pokud chcete zboží zaslat, tak vyberte ještě za ..."

Mám Prestu 1.1.0.5
Předem dík za každou radu

21407_wgn5hlrMc4Yn8e3jszUC_t

Link to comment
Share on other sites

dík za radu
použil jsem 1.2 a už mi to zobrazuje jen 1x, akorát jsem musel použít order.php z 1.1, protože pak se mi při objednání nezobrazovali platební metody, ale pořád mi to dělá tu druhou chybu (nezobrazí se platební metody při kroku zpět), nevíš co to může být?
A potom co jsem přidal ship2pay a cashonpickup, tak mi nejedou faktury a píše mi to "FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file" a to nevím, jak jsem to dokázal (pdf.php jsem neměnil)

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem zjistil, proč mě nejdou faktury. Jelikož mi nefungovalo přiřazení dopravců podle ceny (u pošty mám nastavené od 300 Kč, tak stejně u objednávky pod 300 mi ji nabídne), tak jsem potřeboval změnit carrier.php (našel jsem na foru od jackrabita), ale jakmile udělám změnu, tak mi funguje řazení, ale nejdou faktury. Ale co nemohu pochopit, že když otevřu soubor carrier.php v PSPadu neudělám žádnou změnu a uložím ho a nahraju zpátky, tak faktury nejdou (“FPDF error: Some data has already been output, can’t send PDF file”), jak je to možné??, kódování mám nastavené UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nechce se mi zakládat nové vlákno kvůli stejnému problému a tak píšu sem snad to nevadí,

mám problém se zobrazením možnosti platba při převzetí ačkoliv mám COP a Ship2Pay nainstalovaný v pořádku... netušíte někdo kde je zakopaný pes??

první jsou moduly
druhý na pokladně po odkliknutí osobního odběru
třetí Ship2Pay nastavení
čtvrtý je osobní převzetí status povoleno a oblast Europe
poslední screen jsou ceny a hmotnosti

24883_U784DACKsoHs9L3QWHIf_t

24884_PRycvAqgz1sVjADlBs6C_t

24885_mbXnCX0CRDngIBxUhBMB_t

24887_C007Dokem2bmHm9xLpob_t

24888_iXVK4W5mXeMGBbu95SpA_t

Link to comment
Share on other sites

Tušim, smaž v ship2pay všechny možnosti a nastav je znova. S ship2pay je menší bug, pokud nastavíš s2p a poté něco změníš v dopravcích, tak samovolně nefungují některé možnosti. Takže nastav dopravu a platbu jak přesně potřebuješ a až potom nastav ship2pay. Takto se to musí dělat po každé změně ve zmiňovaných modulech.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za radu, nicméně ani to nepomohlo. Vypadá to spíš na problém s modulem COP protože všechny ostatní možnosti jsou normálně k dispozici, ať nastavím na osobní odběr platbu převodem a nebo cokoli jiného tak to jde.. jediné co nejde je Cash on PickUp ... Jediné řešení co jsem tu vyčetl je nastavit dobírku na 0 připsat k ní osobní odběr a dobírku Českou Poštou udělat jako samostatného dopravce. Je to sice trošku neobratné ale asi jediné co mi pomůže , jinak ještě jednou děkuji za radu a přeji příjemný den.

Link to comment
Share on other sites


- při objednávce v shopu když vyberu např. českou poštu, tak mi to nabídne platbu předem nebo dobírku, jednu vyberu a je to v pořádku a můžu potvrdit objednávku, ale pokud si to rozmyslím a dám "další způsoby platby" tak mi to napíše "Nejsou nainstalovány žádné platební moduly!" a tak musím dát tlačítko "předchozí", abych se vrátil na výběr dopravce a pak zase vše jde



mam stejny problem. Je to detail, ale vedel by nekdo? Pouzivam Prestu 1.2, S2P 1.2 a COD 0.5 Diky.
Link to comment
Share on other sites

Zase je to iba otázka vyhľadávania! Skúste to podľa tohto návodu.

Návod:
# Na hornej ponukovej lište treba nájsť vstupné pole s lupou a textom: "Search this forum"
# Do textového poľa napíšeme "ship2pay"
# Prečítame niekoľko príspevkov v ktorých sa tento problém nespomína ale môžme nájsť niečo iné čo sme hľadali predtým ale vtedy nenašli
# Prídeme po príspevok "[ship2Pay MODULE, CONTRIBUTION] Shows payment methods depends on shipping":http://www.prestashop.com/forums/viewthread/27357/third_party_modules/ship2pay_module_contribution_shows_payment_methods_depends_on_shipping, kde sa vlastne dozvieme o tomto module všetko a pre všetky verzie PS
# Modifikujte order.php podľa "tohto":http://www.prestashop.com/forums/viewreply/146783/ návodu popísaného v príspevku

Link to comment
Share on other sites


..... ale pokud si to rozmyslím a dám "další způsoby platby" tak mi to napíše "Nejsou nainstalovány žádné platební moduly!" a tak musím dát tlačítko "předchozí", abych se vrátil na výběr dopravce a pak zase vše jde



mam stejny problem. Je to detail, ale vedel by nekdo? Pouzivam Prestu 1.2, S2P 1.2 a COD 0.5 Diky.


Taky to dělá to samé, zkoušel jsem ty návody co tu jsou ale nic nepomohlo. Předchozí problém už je vyřešen ! Jednalo se o selhání lidského faktoru, poté co jsem nainstaloval nekompatibilní verzi )COP( ...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...