Jump to content

Prestashop 1.4 -1.6 Sürüme Güncelleme

sametocak

Recommended Posts

Selamun Aleykum,

Arkadaşlar, forumda herkesin şikayet ettiği konulardan biri güncelleme, şimdi bilmeyen tanıdıklarımın işini yapmak üzere sizlere danışacağım. Öncelikle sorunsuz ve hatasız bir şekilde çok eski sürüm olan PrestaShop™ 1.4.8.3 'ü son sürüme yükseltmek ve bununla birlikte aynı tema ile kalmasını sağlamak amacım bunun için lütfen aşağıdaki sorularımı yanıtlar mısınız ?

1- PrestaShop™ 1.4.8.3 den son sürüme 1.5, 1.6  şeklinde tek tek mi yoksa direk güncelleme mi yapılması gerek?

2- Güncelleme yaptığımda şu an ki temam olan " sharpview" teması (ücretli mi yoksa free mi bilmiyorum) aynı şekilde kalır mı yoksa oda güncellenir mi? Onunda güncellenmesi lazım eski çünkü,kalırsa da olur aynen böyle.

3- güncelleme hakkında bilgim olmadığı için localde değil de direk hostumda yapmak istiyorum nereden başlayayım nasıl yaparım ?

Görmek isteyenler için site : www.ucarmak.com

Şimdiden teşekkürler.

Bir profesyonelden hizmet almanız lazım. Tema olsun, moduller olsun uyumsuz olacaktır. Özellikle veritabanındaki uyumsuzluklar sizi yoracaktır. Bir profesyonelle çalışırsanız, hem tecrübelerinden faydalanacak, hemde doğacak aksaklıklarda hızlı ve mantıklı çözümler üretilebilecek.

Mesela ben Safa arkadaşdan yardım alıyorum. 1.2.5 sürümümü 3 gündür 1.6 sürüme yükseltiyor. bunu bir gününü veri tabanındaki bozulmuş kayıtları düzeltmeye ayırdı. Yeni moduller kurulacak, eski tema uymayacağı için tamamen sıfır tema kurulacak, mail ayarları yapılacak vs.vs

Bir profesyonelden hizmet almanız lazım. Tema olsun, moduller olsun uyumsuz olacaktır. Özellikle veritabanındaki uyumsuzluklar sizi yoracaktır. Bir profesyonelle çalışırsanız, hem tecrübelerinden faydalanacak, hemde doğacak aksaklıklarda hızlı ve mantıklı çözümler üretilebilecek.

Mesela ben Safa arkadaşdan yardım alıyorum. 1.2.5 sürümümü 3 gündür 1.6 sürüme yükseltiyor. bunu bir gününü veri tabanındaki bozulmuş kayıtları düzeltmeye ayırdı. Yeni moduller kurulacak, eski tema uymayacağı için tamamen sıfır tema kurulacak, mail ayarları yapılacak vs.vs

sağolun ama safa bey ne kadara yapıyor size bu işlemleri

Bu aramızda kalsın :)

Benim prensibim şudur ki; forumda birkaç tane ücretli hizmet sunan arkadaş var. bu arkadaşların sayıları artmalı ki bizlerin yükü hafiflesin ve daha profesyonel hizmetler alalım. E-ticaret siteleri, biraz kesenin ağzını açmayı gerektiriyor.

• 1 month later...

Ben Prestayı firma rehberi olarak kullanıyorum ve adsenseden gelir elde ediyorum, sürümüm çok eski kaldı.

1.1 den 1.6 ya geçmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. Makul fiyat ile güncelleme yapacak arkadaş olursa iletişime geçerse sevinirim. Modüllerin hiçbirini istemiyorum.

Sadece mevcut içeriği (Ürünler resimleri , suppiler, içerik) taşımak kafi olacaktır. Birde premium bir tema almayı düşünüyorum tf den.

Ben Prestayı firma rehberi olarak kullanıyorum ve adsenseden gelir elde ediyorum, sürümüm çok eski kaldı.

1.1 den 1.6 ya geçmek istiyorum ama bir türlü beceremedim. Makul fiyat ile güncelleme yapacak arkadaş olursa iletişime geçerse sevinirim. Modüllerin hiçbirini istemiyorum.

Sadece mevcut içeriği (Ürünler resimleri , suppiler, içerik) taşımak kafi olacaktır. Birde premium bir tema almayı düşünüyorum tf den.

Buradan iletişime geçebilirsiniz...