Jump to content

Moduł DPD Polska - tryb OPC


maranc

Recommended Posts

Witam, zaczynam (pewnie jak wielu ...) przygodę z Prestashop. Po długich analizach i testach wielu skryptów pod sklep wybrałem właśnie Prestę, głównie ze względu na możliwość ręcznych zmian w kodzie, szablonach etc. (w odróznieniu od modeli SAS jak Shoper lub tym podobne). 

 

Mam pytanie odnośnie modułu DPD (wydawca DPD Polska wersja 0.8.1), gdyż nie wiem czy tak powinno być jak to działa obecnie (moduł na PrestaShop 1.6.0.11) - być może ktoś używa i może to potwierdzi.. Mianowicie chodzi mi o tryb zakupów OPC (na jednej stronie, włączone zakupy gości) - w tabeli dostępnych sposobów dostawy nie wyświetla się kurier DPD (domyślnie powinno się pokazać DPD Classic Krajowa oraz DPD Krajowa za pobraniem), Sprawdzałem klika razy czy wszystko mam dobrze skonfigurowane po stronie modułu (podpięcie pod strefy itd.). W menu Wysyłka > Przewoźnicy też chyba wszystko jest w porządku (poprowadzone zakresy wagowe, reguły klientów etc.) Dodam że wszystko działa jak należy w trybie 5 kroków, korzystam również z modułu 'CarriersCompare' i on pokazuje mi również DPD jako przewoźnika? Może po prostu w trybie OPC coś idzie nie tak albo moduł tak ma się zachowywać? Będę wdzięczny za ewentualne sprawdzenie lub jakieś podpowiedzi...

 

Marek A.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na razie dałem sobie z tym spokój... Pracuję na nad innymi poprawkami - szczerze to jestem już tym trochę zmęczony, gdzie się nie ruszę to jakiś błąd, a o poziomie tłumaczenia to nawet nie wspominam. Miałem wybór między Shoperem a Prestą, wybrałem Prestę jako docelowy skrypt na sklep ze względu na możliwość modyfikacji, skalowalność itd. Znam się dobrze na PHP, Smarty i Jquery, więc pewnie usiądę jakiegoś wieczoru i to 'rozwalę', zresztą jak prześledzisz moje posty to już podałem rozwiązanie problemu pokazywania darmowej wysyłki gdy masz zainstalowany moduł DPD a domyślny sposób dostawy to DPD Classic Krajowa. Jak rozwiążę ten problem z OPC to pewnie umieszczę to na forum ale na razie nie mam na to czasu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 months later...

U mnie moduł wyświetla dostępnych kurierów dopiero jak klient wpisze kod pocztowy (zakupy na jednej stronie). Nie wysyłam paczek za granicę, i jest to dla moich klientów utrudnienie, ponieważ widzą tylko możliwość wysyłki paczkomatem. Często muszę tłumaczyć klientom, aby najpierw wpisali adres wysyłki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...