Jump to content

Začať vôbec s Presta shopom? :)


memorex

Recommended Posts

Ahojte!

Idem rozbiehať ďalší eshop a systémy, na ktorých mi bežia existujúce mi prestávajú vyhovovať, tak hľadám niečo nové, objavil som Prestu a tu sú otázky po pár dňoch googlenia:

1. Je možné zriadiť na Preste slovenský eshop, ktorý bude plnohodnotne fungovať BEZ znalosti programovania/kódu? Je možné zriadiť takýto eshop zdarma alebo sa bez platených modulov človek nepohne?

2. Ak potrebujem meniť databázu (snáď sa vyjadrujem dostatočne presne :) mám mať shop online alebo musí byť na lok. disku?

Ide mi o to, že nemám chuť robiť na niečom mesiac a potom zistiť, že zbytočne :(

Zriadil som si demo shop, hrám sa s tým, som ochotný tomu venovať čas, ale napríklad neviem, ako spravím úplne bežnú faktúru, čo googlim, všade len nejaká úprava kódu :-(

 

ĎAKUJEM

Link to comment
Share on other sites

1. Je možné zriadiť na Preste slovenský eshop, ktorý bude plnohodnotne fungovať BEZ znalosti programovania/kódu? Je možné zriadiť takýto eshop zdarma alebo sa bez platených modulov človek nepohne?

 

 

PrestaShop, tak ako vsetky ine CMS systemy funguju bez zasahu do kodu. Mnoho funkcionality sa da dosiahnut modulmi.

Avsak, kazdy kto prevadzkuje nejaky web sa casom nikdy nevyhne nutnosti zasahu do kodu. Ci uz opravou chyb systemu, alebo pri implementacii funkcionality na mieru. Pisem to vseobecne, takze pretoze sa tyka nielen PrestaShopu.

 

2. Ak potrebujem meniť databázu (snáď sa vyjadrujem dostatočne presne :) mám mať shop online alebo musí byť na lok. disku?

 

 

Co myslis tym, "zmenit databazu"?

Kazdopadne, akukolvek manipulaciu ci uz s kodom alebo datami mozes plnohodnotne robit ako online, tak aj na localhoste.

Edited by Caleydon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Co myslis tym, "zmenit databazu"?

Kazdopadne, akukolvek manipulaciu ci uz s kodom alebo datami mozes plnohodnotne robit ako online, tak aj na localhoste.

 

Moc by som ho nezavádzal.

Manipulovať dáta môžeš len do určitej miery. PS veľmi chýba bulk change, či už na hromadný presun, premenovanie, nastavenie cien, zliav,  atd atd. Buď to bude robiť individuálne cez importy dát - .csv alebo cez nejaký modul, alebo cez ShopManager. ale ten je tak prekomplikovane komplikovaný že až.

 

Importy nie sú až taký problém raz keď máš hotové csv šablony, nakoľko original csv súbory maju "zlé" kódovanie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...