Jump to content

Problema - ecran alb


bluestyle

Recommended Posts

Salut. De curand m-am lovit de o problema. In momentul cand cineva doreste sa comande un produs din site, alege plata in sistem ramburs, dupa care aparea acea pagina in care este precizata suma de plata si trebuie sa apesi pe Confirm comanda. La apasarea butonului Confirm comanda, primesc o pagina alba, insa comanda se inregistreaza. Asta este o problema pentru cumparator ca nu va sti daca a trimis comanda.

 

Ieri am inregistrat o comanda pe site din BO, iar la inregistrarea comenzii am primit aceeasi pagina alba.

 

Nu pot sa imi dau seama de cand s-a "stricat" modulul. Daca a fost dupa updatarea lui la ultima versiune, sau dupa updatarea platformei de la 1.6.0.9 la 1.6.0.11.

 

Ce este de facut?

post-200817-0-35857400-1423820003_thumb.jpg

Edited by bluestyle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

[03-Dec-2014 16:30:06 Europe/Bucharest] PHP Fatal error:  Uncaught  --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/petshop/public_html/themes/autumn/mails/ro/order_conf_product_list.txt"  on line 2 "{$product[\'reference\']}"  - Unexpected "\" <--
  thrown in /home/petshop/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 2

 

 

{$product[\'reference\']}" aici e problema. Known issue. Trebuie sa arate {$product['reference']}"

 

Scoate toate \ (backslash?:D) de peste tot din order_conf_product_list.txt

 

Ex:

 

{$product['reference']}
{$product['name']}
{$product['price']}
{$product['quantity']}
{$product['price']}

 

etc...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...