Jump to content

Moduł PayU


KKamilos

Recommended Posts

Doradzę bo jestem w temacie od wczoraj i posiedziałem z miłą Panią z PayU na telefonie.

Musisz ustawić punkt płatności -  checkout.

Wchodzisz w panel Payu i tam "Płatności elektroniczne" -> Moje sklepy -> Punkt płatności

 

U mnie był identyczny błąd i pozbyłem się go zmieniając konto na właśnie ten typ

Link to comment
Share on other sites

Doradzę bo jestem w temacie od wczoraj i posiedziałem z miłą Panią z PayU na telefonie.

Musisz ustawić punkt płatności -  checkout.

Wchodzisz w panel Payu i tam "Płatności elektroniczne" -> Moje sklepy -> Punkt płatności

 

U mnie był identyczny błąd i pozbyłem się go zmieniając konto na właśnie ten typ

 

Tak, tylko że z PayU dostałem takie dane jak:

Id punktu płatności (pos_id):    XXXXXX

Klucz (MD5):    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Drugi klucz (MD5):    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Klucz autoryzacji płatności (pos_auth_key):    XXXXXXX

Chyba że mimo, że to mam, musze zrobić coś jeszcze w tym PayU?

 

A w module o którym pisał Yabber kilka postów wyżej nie mam tylu pól żeby to wszystko wpisać. Konfiguracja modułu wygląda tak jak w załączniku.

post-737992-0-12051900-1423662506_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Id punktu płatności oraz drugi klucz md 5 kopiujesz do modułu payu w prestashop. Reszta póki co (rownież w moim przypadku) nie jest potrzebna. Generalnie sprawdź sobie czy masz konto checkout i przetestuj bo u mnie ta zmiana rozwiązała problem a info miałem identyczne jak Twoje.

Edited by endrju555 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Id punktu płatności oraz drugi klucz md 5 kopiujesz do modułu payu w prestashop. Reszta póki co (rownież w moim przypadku) nie jest potrzebna. Generalnie sprawdź sobie czy masz konto checkout i przetestuj bo u mnie ta zmiana rozwiązała problem a info miałem identyczne jak Twoje.

 

Ok, tylko nie mam pojęcia gdzie znaleźć miejsce, gdzie mam sprawdzić czy mam konto "checkout"? Gdzie to jest?

W panelu od PayU mam coś takiego:

 

post-737992-0-37279500-1423668452_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

tak jak napisałemwcześniej:

 

Wchodzisz w panel Payu i tam "Płatności elektroniczne" -> Moje sklepy -> Punkt płatności

 

z tego co widzę po wyglądzie to właśnie tu tkwi problem, więc jak wejdziesz tak jak napisałem to skasuj swój obecny punkt płatności (nie można go edytować jak to powiedziała Pani z supportu payu) i dodaj nowy typu checkout i już. Oczywiście dostaniesz nowe numery i musisz je wprowadzić w konfiguracji modułu w presta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...