Jump to content

3 bloky pro kategorie


tekky

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych Vás požádat o radu jak lze vytvořit 3 a více bloků pro kategorie.

Ideálně bych potřeboval vytvořit 4 bloky kategorii kde v každém bloku by byli zobrazeny jiné podkategorie.

Našel jsem alespoň řešení pro 2 bloky a to tak, že jsem pro druhy blok s kategoriemi použil “Blok s odkazy” a u jednotlivých odkazů jsem napevno nastavil cesty na “skryté” podkategorie = nejsou vidět v bloku kategorii ale jejich cesty jsou aktivní = po kliknutí na odkaz např. punčochy se dostanete do kategorie punčochy která je skrytá.

Přikládám obr. jaká je má představa že by to mělo vypadat.

Budu moc vděčný za každou radu a řešení.

děkuji

17025_bgKbvlHZAfUpvdAoa6wE_t

Link to comment
Share on other sites

Já bych to vyřešil asi takhle:

1) U všech kategorií v bloku bych si opsal jejich linky kam odkazují.
2) Tento blok Category bych smazal z viditelných blocků.
3) Vytvořil si vlastní bloky a do nich nacpal odkazy na kategorie.

To je si myslim nejjednodušší bez zásahu do kodu, sice mě nenapadá způsob pro subkategorie kategorií, leda že budou fungovat na bázi odrážek též s vlastním odkazem, ale nějak se s tím určitě popereš :)

Link to comment
Share on other sites

Já bych se to pokusil vyřešit, že bych si modul blockcategories zduplikoval kolikrát potřebuješ. Původní blok "blockcategories" bych nechal vpůvodním stavu a další bych si pojmenoval třeba blockcategories2 atd. Je potřeba jen vytvořit si novou složku a změnit název složky s modulem například na blockcategories2, změnit název souboru php a tpl na blockcategories2.php a blockcategories2.tpl a samozřejmě v těchto souborech změnit v kódu blockcategories na blockcategories2. Píši to zhlavy a nezkoušel jsem to, ale podle mě by to mělo fungovat. Přikládám pro bližší pochopení zduplikovanej modul, kterej už tady na fóru je a to blok editorial. Úprava by měla být podobná.

editiorial.zip

Link to comment
Share on other sites

Tímhle postupem nezískáš nic. Jen budeš mít dvě naprosto stejné menu nad a pod sebou.
Otázka zní, v případě dvou menu, jak nadefinuješ, které kategorie zobrazíš v horním a které v dolním menu???

(samozřejmně tak, aby to tam nebylo natvrdo a abylo to aspoň v základní rovině řiditelné přes admin :-))

Link to comment
Share on other sites

Podľa mňa je to dobrý postup iba to nie je dotiahnuté dokonca. Tiež píšem iba teoreticky ale je to potrebné podľa mňa ešte správne naviazať na databázu. Prvá možnosť je vytvoriť ďalšie tabuľky kategórií (ps-category1, ps-category-group1 atď...), alebo vytvoriť ďalšie koreňové kategórie a tie rozvetviť. Samozrejme ešte vyriešiť aby sa to dostalo do adminu. Momentálne nemám čas to vyskúšať ale myslím si že sa to dá urobiť.

No a nezabudnime že vývojári Presty sľubujú multishop v niektorej novej verzii!

Link to comment
Share on other sites

děkuji za Vaše tipy a postřehy, ale bohužel si s tím stále nevím rady.

Našel by se někdo kdo by mi pomohl realizovat? nebráním se i finanční odměně nebo zveřejnění reklamy sexykostym.cz

děkuji za Vaše reakce.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

zdravim,

díky jakcrabbite za super tip, postupoval jsem dle návodu a další bloky se mi podařilo vytvořit, ale mám problém se zobrazením podkategorií v nově vytvořených blocích.

v modules/blockcategories2/ a souboru blockcategories2.php se edituje zobrazování dle navoleného ID.
U blockcategories.php je $id_category = 1 a tak jsem v blockcategories2.php nastavil $id_category = 2 ale nemohu přijít na to kde se dá nastavit které podkategorie se budou např. v druhem bloku s $id_category = 2 zobrazovat.

prosím o radu.

děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tak jsem to zkusil,funguje to. Ale šlo by to udělat tak,aby se to co chci mítv druhé kategorii,neobjevovalo zároveň v té první?


Jasne, udelej si super kategorie pro kazde menu, do toho nasyp veci co se tam maj zobrazovat a v blockcategories si na radce 73
function getTree($resultParents, $resultIds, $maxDepth, $id_category = ??, $currentDepth = 0)
misto otazniku dej ID superkategorie a stejne tak i v blockcategories2 atd.
Link to comment
Share on other sites

Výrazem super kategorie myslíš podkategorie? Zkoušel jsem v blockcategories vypsat cisla kategorii 1,2,3,4,... a v blockcategories2 jsem napsal jen cislo kategorie,ktera se tam ma vypsat,jenze to se pak neukazalo vubec nic. Kdyz mam v blockcategories2 vypsanou kategorii,kterou tam chci,tak je to ok - vypisou se mi ty podkategorie,ktere potrebuji,ale jak presne to teda upravit v te blockcategories? Tvuj vyraz superkategorie mi zni jak superman... :-)
A pokud jsi mel na mysli to,ze vytvorim blockcategories2,3,4.... a proste ten postup jen zopakuju,tak to mi nevyhovuje,protoze tam by se vypsaly pouze podkategorie a ty ja mam jen v jedne kategorii. Viz muj vytvor : www.vodni-dymka.eu

Link to comment
Share on other sites

Výrazem super kategorie myslíš podkategorie? Zkoušel jsem v blockcategories vypsat cisla kategorii 1,2,3,4,... a v blockcategories2 jsem napsal jen cislo kategorie,ktera se tam ma vypsat,jenze to se pak neukazalo vubec nic. Kdyz mam v blockcategories2 vypsanou kategorii,kterou tam chci,tak je to ok - vypisou se mi ty podkategorie,ktere potrebuji,ale jak presne to teda upravit v te blockcategories? Tvuj vyraz superkategorie mi zni jak superman... :-)
A pokud jsi mel na mysli to,ze vytvorim blockcategories2,3,4.... a proste ten postup jen zopakuju,tak to mi nevyhovuje,protoze tam by se vypsaly pouze podkategorie a ty ja mam jen v jedne kategorii. Viz muj vytvor : www.vodni-dymka.eu


Nene, pod pojmem super kategorie mam na mysli nadrazenou kategorii. Priklad:
Mam super kategorii VODNICE - ID ji dam treba 1000 a pod to nasmeruju vsechny kategorie ktere obsahujou vodni dymky pro dalsi blok kategorii vytvorim super kategorii TABAKY a dam ji ID 2000 a pod ni nasmeruju vsechny kategorie s tabakama atd..
na te 73 radce misto otazniku doplnim cislo superkategorie VODNICE "function getTree($resultParents, $resultIds, $maxDepth, $id_category = ??, $currentDepth = 0) ve vysledku se mi budou zobrazovat jen ty kategorie ktere pod ni spadaji tj. kategorie s vodnima dymkama..
Link to comment
Share on other sites

Jo chápu. Ale zatím bych pod některé kategorie neměl co dát,nicméně možná to pak použiju. Každopádně to neřeší problém,aby to pak nebylo v hlavní kategorii a vytvořených dalších kategoriích zároveň. Mě šlo o to,aby byly jen v dané kategorii. Díky

Link to comment
Share on other sites

Jo chápu. Ale zatím bych pod některé kategorie neměl co dát,nicméně možná to pak použiju. Díky


Tak to zní naprosto logicky, že potřebuješ víc bloků pro kategorie, ale nemáš do nich co dát.... :P



Ano,zní to logicky,když si přečteš o co mi šlo. Standartně je KATEGORIE a vytvořit lze další KATEGORIE 2... a do nich vložit zboží,které je momentálně v podkategoriích. U mě je to v Další příslušenství. A jestli jsi se podíval na můj eshop,tak ostatní zboží podkategorie nemá. Nicméně,bych případně udělal,že zboží roztřídím do nějakých podkategorií. Každopádně,pokud jsem zkoušel udělat KATEGORI2,krásně se mi zboží ze stávajícího Další příslušenství v ní objevila,ale zároveň zůstala v původní KATEGORIE.
Mě šlo o to,aby ta nabídka byla následně pouze v KATEGORIE2.
Tak poraď,jak na to,když jsi takový rýpal :-)
Link to comment
Share on other sites

Jasně, že jsem to pochopil. Jen mě zarazilo tvoje předporodní udivení, když ses právě dozveděl že budeš otec :) Samozřejmě postup co je zde vypsanej je pro tebe dostačující. Čili, není co dodat :)

EDIT: Jo, když už jsme u těch vodních dýmek... nějaký drogy by nebyly? :)

Link to comment
Share on other sites

Jasně, že jsem to pochopil. Jen mě zarazilo tvoje předporodní udivení, když ses právě dozveděl že budeš otec :) Samozřejmě postup co je zde vypsanej je pro tebe dostačující. Čili, není co dodat :)

EDIT: Jo, když už jsme u těch vodních dýmek... nějaký drogy by nebyly? :)


Já už jsem otec 3 dětí a ten postup dostačující není. Vede jen k tomu,že bude Hlavní kategorie a Kategorie2,3,4... nicméně zboží bude vždy v Hlavní kategorii i v jedné z přidaných...


A pokud jde o drogy tak kafe je taky droga,tak si nějaký uvař.
Link to comment
Share on other sites

Vždyť tu hlavní kategorii nemusíš nechat zobrazit přeci.... kafe, kafe... to bych neusnul, potřebuju mít dobrou náladu u tohodle fóra :)


Tak to mi porad,jak ji vypnu.

Už jsem na to přišel... vypnul jsem ji.... já jsem dobrééééjjjjj.... Sice jsi neporadil přímo králičku,ale navedl jsi mě. Máš u mě mrkvičku a Jonh Doe taky.
Link to comment
Share on other sites

Vždyť tu hlavní kategorii nemusíš nechat zobrazit přeci.... kafe, kafe... to bych neusnul, potřebuju mít dobrou náladu u tohodle fóra :)


Tak to mi porad,jak ji vypnu.

Už jsem na to přišel... vypnul jsem ji.... já jsem dobrééééjjjjj.... Sice jsi neporadil přímo králičku,ale navedl jsi mě. Máš u mě mrkvičku a Jonh Doe taky.


Jojo, seš nejlepší!
Link to comment
Share on other sites

Vždyť tu hlavní kategorii nemusíš nechat zobrazit přeci.... kafe, kafe... to bych neusnul, potřebuju mít dobrou náladu u tohodle fóra :)


Tak to mi porad,jak ji vypnu.

Už jsem na to přišel... vypnul jsem ji.... já jsem dobrééééjjjjj.... Sice jsi neporadil přímo králičku,ale navedl jsi mě. Máš u mě mrkvičku a Jonh Doe taky.


Mrkvicka mnaaam, jinak nechapu co si chtel vypinat ale stejne pises ze si to vyresil tak si nebudu s tim lamat hlavu ;-)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

caute..

spravil som si 2 kategoriu a vsetko sa spravilo ako sa malo..

ale mam jeden maly problem s vytvorenim novych podkategorii pod povodnymi kategoriami v novej hlavnej kategorii Test

mam to tam prazdne..a neviem tam nic vytvorit..popripade tam hodit uplne znova kategorie a znova tam nahadzovat vyrobky..

dakujem za hociaku pomoc

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Zdar, toto vlákno je už trochu starší nicméně zkusím štěstí.

Mám dva bloky s různými katagoriemi, to je v poho ..., potřebuji ale nastavit bloky tak, aby jeden byl rolovací a druhý ne. Při změně nastavení v adminu se změna u jednoho bloku projeví i u bloku druhého.

Takže buď mám vždy oba rolovací nebo oba trvale rozbalené.

Ukládá si to hodnotu očividně vždy na jedno místo.

Díky za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...