Jump to content

Každodenná aktualizácia xml - problém


Borly

Recommended Posts

Zdravím všetkých prestashopákov.

 

Mám taký problém, mám dva xml-ká od dvoch dodávateľov. Programátor mi spravil importér, ktorý je už plne funkčný, všetko importuje dobre (produkty, atribúty, vlastnosti...) Avšak nevieme si teraz dať rady s nasledovným problémom.

 

Dodávatelia každý deň obnovujú feed pretože niektoré produkty vypredajú, pri niektorých vypredajú veľkosti atď.

 

Ako spraviť aktualizáciu takým spôsobom aby sa produkty a kombinácie nemuseli vymazať a znovu naimportovať aby boli aktuálne. To znamená napr. Keď nejaký produkt vypadne z feedu nech sa u mňa produkt buď vypne alebo vymaže a tak isto keď napríklad vypadne pri prstene veľkosť 55 tak nech aj u mňa táto kombinácia zmizne.

 

Vieme to nastaviť tak, že sa každý deň produkty premažú lenže potom mi miznú štatistiky, SEO texty, ratingy, proste všetky úpravy. 

 

Vedel by nám nejaký skúsenejší programátor poradiť ako by sa to dalo? Poprípade dať kontakt na seba a doprogramovať to?

 

Ďakujem všetkým

Link to comment
Share on other sites

Skuste to riesit skladovymi zasobami. Zapnite v eshope spravu skladu, aj ked ju nepouzivate. Ak je nejaka kombinacia vypredana, nech jej skript prideli v DB nulovu hodnotu.

 

Taketo riesenie ma jednu vyhodu - dana kombinacia nezmizne z eshopu, ale bude stale indexovatelna vyhladavacmi a tiez bude vyhladatelna hladanim ludmi v eshope.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...