Jump to content

Masowe dodawanie przewoźnika do produktów


matmateusz

Recommended Posts

Cześć wszystkim!
 

Mam taki problem. Przy konfigurowaniu sklepu dodałem opcję wysyłki Pocztą Polską. Następnie wprowdziłem produkty (ponad 1000). Teraz dodałem nową opcję wysyłki - kurier. Niestety nie jest ona widoczna, gdyż przy wprowadzaniu wszystkich produktów dodawałem tylko Pocztę. Czy istnieje jakaś medtoda aby do wszystkich wprowadzonych juz produktów dodać nową opcję wysyłki?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozwoliłem sobie odgrzeba

 

Lepiej wyczyść tabelę "product_carrier" wtedy zawsze będziesz miał dostępnych wszystkich przewoźników, nieważne ilu ich zdefiniujesz.

Przed grzebaniem w bazie danych: ZAWSZE PIERSZY BACKUP BAZY DANYCH!

Pozwoliłem sobie odgrzebać temat gdyż i mnie interesuje. 

Czy "wyczyść tabelę" oznacza że powinienem usunąć czy tylko opróżnić tabelę z poziomu phpMyAdmin? 

 

I czy zrobienie kopii z poziomu sklepu i ściągnięcie jej na dysk wystarczy jako backup jakbym popełnił jakiś błąd?

Edited by flood (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie wyczyścić, tabel nie usuwamy. Poza tym ja osobiście preferuje robić kopie bazy z PMA tym bardziej ze chcesz tylko jedną tabele wyczyścić to oprócz kopii całej bazy zrób sobie osobno kopie tylko tej tabeli, w razie jakichś problemów będziesz mógł szybciej ją przywrócić.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

odświeżam temat... PS1.7.8.3

mam ponad 12tys produktów... dodałem nowego przewoźnika (wysyłka mailem) - niestety przewoźnik dodał się do wszystkich produktów które wysyłam fizycznie... jest jakiś sprytny myk w DB aby usunąć tego przewoźnika z wszystkich produktów?

 

Edited by lukasz_1410 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...