Jump to content

Atributy a skupiny prosím o radu !!


czsars

Recommended Posts

Najde se někdo,kdo mi poradí? Dělám shop pro pizzerii a jediné co potřebuji tak přidat k jednotlivým pizzám možnost přidaní ingredience navíc.V zásadě jsem se dostal tak daleko,že v kombinacích by to reálně šlo do úrovně druhého výběru ingredience.Protože mám 25 druhů ingrediencí tak při generování dalšího výběru ze to jakoby zahltí a tím to končí.Představuji si to asi takhle.Otevřu např: pizza matgarita a pod ní bude 5 rozbalovacích menu s těmi 25 ingrediencemi a já budu možnost si tedy přidat na pizzu až pět ingrediencí ale jak jsem psal při tolika kombinacích se to celé sekne a tím končím.Jste schopný někdo mi s tím poradit:::Děkuji moc předem..

Link to comment
Share on other sites

Především ti děkuju za ochotu ale přiznám se,že na to jsem asi krátkej.Modul který jsi mi poslal jsem nainstaloval ale nikde se mi nezobrazil.Možná by bylo dobré dodat,že mám verzi Presty 1.2.5.0..Nebylo by něco jednoduššího?? Ale i tak díky za ochotu..

Link to comment
Share on other sites

Úpřimně myslel jsem si ,že jsi lepší formát:-) Vsadím se,že jsi i ty byl jednou v mé fázi znalostí a určitě Ti vše z nebe nespadlo to více co o tom víš..Cením si lidí,co umí poradit a ne těch co umí jen prodat.Ale i tak díky že jsi můj příspěvek alespoň trochu rozhýbal.Věřím,že se někdo takový najde..Není jich moc ale jsou !!

Link to comment
Share on other sites

Takže:

1) Forum je od toho, aby ti lidi poradili, ne aby to za tebe udělali. Ber to tak, že já ti dal do ruky pastelky, ale kreslit už budeš sám.
2) Začínal, ale rozhodně jsem neventiloval svojí neschopnost veřejně, abych byl za blbce, že se seru do něčeho čemu nerozumim.
3) Na internetu je spousta literatury, vzdělávej se. (html, php, sql, css)
4) Pokud se ti shop zahlacuje, tak je mi naprosto jasné, na jakým hostingu to provozuješ.
5) A jestli mám být já ve fázi prodejce, tak si řekni, na kolik si ten tvůj nedostatek znalostí ceníš?

Link to comment
Share on other sites

Víš ty co pane vzdělaný odpovím Ti přesně na Tvé čtyři body..
1) Ano máš pravdu fórům je od toho aby Ti lidi poradili tak nevím co tady sereš pastelky (snad je taky nechceš prodat) Kromě Tebe žádný učený z nebe nespadl.
2)Svou neschopnost ventiluješ naprosto dostatečně akorát se za ní skrýváš a právě proto,že tomu až tak dostatečně nerozumíš,tak nejsi schopen poradit ale to nevadí nás méně znalých je tu více.
3)S tím internetem Ti musím dát za pravdu.Jen škoda,že jsi něco nenapsal ty..To bych si opravdu rád přečetl.
4)Jistě jsi vševědoucí i v jiném oboru když víš na jakém hostingu to provozuju..Ale zklamu Tě hostingem to opravdu nemá nic společného..

A teď vážně! Děkuju Ti za Tvou první odpověď snaha se opravdu cení..Ale opravdu se s Tebou tady nechci dohadovat a otravovat čtenáře naprostými nesmysly,které nejsou věcné k mému problému na který jsem se zeptal a bylo by možná lepší kdyby jsi příště na věc na kterou odpovídáš odpověděl věcně viz: Tvůj první příspěvek a dále nerozebíral to jakej jsi profík a ostatní ať si koupí literaturu ap..A to jak mluvíš za ostatní,že je to zatěžuje jasně ukazuje o tom jak opravdu vzdělaný jsi..Každopádně přeju hezký víkend !!

Link to comment
Share on other sites

Přestaň tu brečet. Nebudu se opakovat, je mi jasný že si 14ti letý dítě, kterýmu slíbili za shop 2 pizzy zdarma, tohle určitě nebude tvůj poslední thread, takže přeju hodně trpělivosti všem "ostatním lidem co ti budou chtít pomoc".

Btw, jestli nejsi schopnej s tvými znalostmi těchto 5 kroků, tak by mě zajímalo, jak si dokázal Prestu nainstalovat.

1) stáhnout modul
2) rozbalit modul
3) nakopírovat ho na FTP
4) nainstalovat ho v BO
5) nastavit v info produktu atribut jak potřebuju

Funguje na 1.2.5.

Já tady rád poradim každýmu, ale evidentně je na čase dělat výjimky.

(Imho, já tu o sobě nepronesl ani slovo, tak mě přestaň osočovat)

Link to comment
Share on other sites

Vážený pane jakcrabbite,děkuji za poslední reakci.Z části jsem problém vyřešil ale jen z té,že ten modul v pořádku nainstaluju (Díky Tobě).Nicméně jsem zjistil,že jde jen o zástupný modul toho co už v té prestě je a lze vytvořit pomocí zobalovacích menu.Můj problém to ale nijak nevyřešilo protože místo rozbalovacího menu se vlastně dole jen objeví již rozbalené možnosti zatrhnout vybranou ingredienci ale problém je v tom,že můžeš vybrat jen jednu a pokud vybreš druhou,tak se ti odznačí ta předchozí.Nikde se tam nedají vytvořit ty zatrhávací čtverečky které jsou v náhledu modulu které jsi mi poslal ale jen klasické zatrhávací kroužky které jsou v různých anketách ale jak jsem psal pokud zatrhneš jeden a chceš zatrhnout druhý,tak ten první se automaticky odznačí.Dokázal by jsi mi ještě nějakým způsobem pomoci?? Nebo někdo jiný,kdo ví o čem mluvím? Předem moc díky.

Link to comment
Share on other sites

Protože si lama a neumíš si přečíst manuál.

You should create an attribute group with attributes “Yes” and “No”. It looks like you already have one with “Yes” and “alt test”. Try changing “alt test” to “No”. It should turn into a checkbox. To group multiple checkboxes under a label, you must enter the group label before each of the checkbox attribute groups followed by a |.

Link to comment
Share on other sites

Ty jsi opravdu ale opravdu velikej kokůtek..Sorry ale musím se připojit k lidek,kteří tady o Tobě píší že si hraješ na nějakého programátora:-)) ale výsledky nikde.Buď v klidu,Tebe už určitě o radu nepožádám protože asi opravdu umíš veliké hovno a propo kdyby jsi byl co k čemu,tak to napíšeš alespoň česky.Hlavně mi to nepřekládej,myslím že v alespoň v té angličtině bych Tě určitě trumfl:-))Ale kdybych chtěl někomu poradit i té Lamě jak píšeš,tak bych mu to určutě česky napsal.Takže díky za Tvá moudra a teď mi polib prdel tLAMO..Vám ostatním se omlouvám ale tenhle jedinec mi opravdu hnul žlučí..

Link to comment
Share on other sites

Já jsem tím chtěl především říct,že jsi mě vůbec nepochopil..Protože ať tam ten modul je nebo není,vždy se to po větším množství kombinací zahltí a zamrzne a je jedno,jestli tam máš ano ne se zatržítkem nebo ne.Zkrátka jak se dostaneš přes cca 2000 kombinací,tak konec..A to je ten můj hlavní problém.A promiň ale když někoho nazveš lamou,tak nemůžeš čekat jinou reakci.Ještě jednou PROMIŇ! Já s tím problém nemám se někomu omluvit a nebudeme na sebe házet hnůj OK?

Link to comment
Share on other sites

Asi takhle,pokud vytvořím 9 ingrediencí a možností ANO/NE,tak je to celkem 512kombinací a to ještě jde v pohodě.10 jsem nezkoušel ale při 11 ingrediencích už je těch kombinací 2048 a to už se zahltí a zamrzne..

Link to comment
Share on other sites

Taky jsem si původně myslel,že to bude možná tím mám to zatín na Ebole ale vyzkoušel jsem to i na Blueboardu a naprosto to samé.Ono by to asi šlo aby se nekombinovalo všechno.Tam jde totiž o to,že je tam celkem 25 ingrediencí ale z těch si člověk stejně vybere max 3-5.Schválně pokud máš chviličku a chce se ti,tak zkus schválně vytvořit jen 10 skupin s atributem ano/ne a když to celé přiřadíš jako kombinaci atributů,tak to už zamrzne.

Link to comment
Share on other sites

Áha, koukám že to do 1024 kombinací funguje skvěle, ale výš už to má problémy. Jak jsem dohledal na foru, je to bug, kterej se řeší v bug_trackeru a v další verzi by měl být vyřešen, avšak co tam někdo psal, tak v nové SVN verzi 1.3 se opravy na to nevyskytly, takže teď jak to vyřešit.

Někdo tam i postoval nějakej Attribut Wizard, kterej by měl být nezávislý na kodu Presty a fungovat tak jak má.

Bug tracker:

http://www.prestashop.com/bug_tracker/view/2701/

Attributes Wizard

http://www.presto-changeo.com/prestashop-modules/23-attribute-wizard.html

A tohle někdo postoval jako možnou opravu, ale někomu to funguje a někomu ne:

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/14644/#140037

Link to comment
Share on other sites

Takže než investovat do modulu za 60USD (který ve finále zaplatí zákazník), tak radši se vrátit vývojově tak o 3 roky zpět?

BTW: Jinak tam je psáno, že na ten modul nemá vliv jádro Presty a proto tam je ten modul doporučován jako možná alternativa, která funguje.

Link to comment
Share on other sites

Nejsem si jistej,jestli zrovna ZenCart je o tři roky zpět ale hlavně je to pro kamaráda a vzhledem k tomu,že od něj za to nic nechci,tak rozhodně do toho ani nehodlám nic dávat.Jo a pokud by to náhodou na zencart šlo,tak pak opravdu nevím,jestli zrovna tento systém je o tři roky zpět.Ale třeba to nepůjde:-) a dám Ti za pravdu..

Link to comment
Share on other sites

Tak změna, poslední update na Zencart byl 1.12.2007... ale to je jedno, jak chceš, tvoje věc, ale určitě ti Zencart nenabídne tolik co Presta. A pokud tvůj kamarád opravdu chce rozvážet pizzu, tak myslim že 1200,- je sakrá malá investice do eshopu, při českých cenách kdy se eshopy dají pořídit i za čtvrt milionu.

Link to comment
Share on other sites

Tak změna, poslední update na Zencart byl 1.12.2007... ale to je jedno, jak chceš, tvoje věc, ale určitě ti Zencart nenabídne tolik co Presta. A pokud tvůj kamarád opravdu chce rozvážet pizzu, tak myslim že 1200,- je sakrá malá investice do eshopu, při českých cenách kdy se eshopy dají pořídit i za čtvrt milionu.



Ano Zencart je neaktualizovaný ...nicméně je v přípravě z brusu nová verze a pokud si zachová rozsah funkcí a třeba na tom bude i lépe s kódem než presta...pak to může být také správná volba.
Link to comment
Share on other sites

O tý zrbusu nový verzi 2.0 se mluví už od toho zmiňovaného data posledního update...


Bohužel pravděpodobně v nejbližších měsících nelze očekávat žádnej zázrak...navíc si zájemce musí i tak nacpat patche do poslední verze a používat fórum stejně jako u presty.VÝHRA to není každopádně :-)
Link to comment
Share on other sites

Nakonec jsem to vyřešil jako doporučené zboží ke každé pizze,špatné to taky není i když to není podle mých představ ale zase tak špatné to není.Dost mě to štve,že tam ta možnost je akorát není dopilovaná dokonce ale co se dá dělat..jakcrabbite ještě jednou díky!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...