Jump to content

Import CSV time out error


bricogsm

Recommended Posts

Incerc sa imi creez si eu un magazin in prestashop 1.6.0.11, iar importul produselor din csv dureaza infernal de mult, ba chiar de cele mai multe ori  imi da eraore pagina ca time out, no date recevie. Initial incercam sa incarc 1000 de produse , si am zis ca poate "nu stie" sau "nu poate" sa urce platforma atat de multe produse. Am tot scazut numarul chiar si la 300 si tot asa imi face. In urma importului se urca in site o parte din produse, insa nu toate, si nici control asupra lor nu am. 

Ma puteti sfatui cumva?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Sa facem un rezumat la import din CSV.Este o mare prostie si nu prea funcitoneaza.Am incercat si eu, nu merge mai nimic, si ce merge nu ii prea grozav.Poze, categorii deci nu prea are rost sa te complici cu importul,iar daca produsele care vrei sa le importi sunt de pe o versiune mai veche cu atat mai greu.Momentan prestashop nu a dezvoltat prea mult modulul de import/export de produse.

Link to comment
Share on other sites

Pozele, denumiri, descrieri, preturi le duce bine. Chiar si categoria( in front office ajunge unde trebuie), in BO, canci, este in HOME, si doar daca dau save pe produs apare unde trebuie).

Ma poti sfatui la un alt fel de import? Sa nu stau sa urc 10.000 produse manual?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Fisierul este completat bine, 

Pe bucati am tot facut si am ajuns la aproximativ 120 produse, , Nu prea este normal acest lucru, de aceea am si intrebat daca exista solutii pentur importuri mari. 

 

Am gasit modulul Store Manager care este foarte ok si merge foarte bine pentru import sau export, insa este platit, si destul de scump.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...