Jump to content

presta 1.4 dla urządzeń mobilnych moduł czy templatka


Vipktor

Recommended Posts

Witam

Mam zagwozdkę i liczę na pomoc forumowiczów.

Mam sklep na preście 1.4. Wiele zmian poczyniłem w tpl.-ach głównie ale i w kodzie żeby osiągnąć to co jest mi potrzebne. Dlatego nie chce przesiadać się na nową wersję presty.

Chciałbym zrobić wersje mobilną tego sklepu i mam zagwozdkę.

Jest darmowy moduł :

http://addons.prestashop.com/pl/mobile/6165-prestashop-mobile-template-14.html

ale ma wadę. nie działają zakupy bez logowania.

Nie mam pojęcia jak go mozna uruchomić. Może ktoś wie jak ?

 

Myślę tez o przerobieniu templatek na wersję responsywną za pomocą css. Problem w tym że niektóre moduły musiałbym umieścić po obu stronach i ukrywać je w zależności od rozdzielczości. To znowu ciągnie za sobą masę tekstu i css które byłyby pobierane zbędnie na urządzenia mobilne.

 

Przeglądając posty natknąłem się na temat ukrywania modułów w zależności od wybranego języka i przyszło mi do głowy czy gdyby zasięgnąć z darmowego modułu ( http://addons.prestashop.com/pl/mobile/6165-prestashop-mobile-template-14.html ) tylko część dotyczącą rozpoznawania kto jest odbiorca strony: urządzenie mobilne czy desktop i w ten sposób włączać lub wyłączać lub przenosić moduły z paska lewego na prawy i na odwrót, to poprawiając tpl.-e na responsywne uzyskał bym to co potrzebuje. mniejszy kod strony(bo wyłączał bym niepotrzebne moduły na tabletach i kom.) a jednocześnie wersja responsywna miała  by moją funkcjonalność.

 

Co koledzy sądzicie ? jak ugryźć ten temat ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postępy są. Już wiem jak uruchomić to "ścierwo". Z tłumaczeniem walczyłem 3 dni ale już wiem z czym to się dziadostwo je. powiem szczerze że presta mnie przetestowała nieźle.

Na razie jest tak.

Uruchomiłem formatkę mobilną. Ona sama sobie wyłącza wszelkie moduły zostawia tylko swoje.

Tak więc odpuszczam sobie przeróbkę na responsywną. Prosta co ważne. Oczywiście musze teraz ją dostosować do regulaminów, oświadczeń itd...

Na razie będę dział. jak coś pytajcie koledzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy udało się zakończyć temat z modułem mobile theme? Ja jestem na ostatnim etapie płatności tzn. na "Sorry, no payment module is available in your country".

Daj proszę znać czy też to miałeś.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...