Jump to content

CSV - české znaky


karelzemek

Recommended Posts

Tak to je divný, pamatuji se že jsem upravoval pro verzi 1.1. něco v kodu, ale teď používám verzi 1.2.5, žadné další úpravy jsem pro import dělat nemusel. Zdrojový csv vytvářim v OpenOffice, ukládám ho Unicode UTF-8 a český znaky fungují všude.

Mám samozřejmě upravený Tools.php a modifier.escape.php pro zobrazování českýho znaků, ale víc nic.

Link to comment
Share on other sites

Takže kódování je už v pořádku, bylo to excelem. Import proběhl, neohlásil chybu, nicméně když chci teď v BO do "Catalog" , hodí mi to "500 Internal Server Error" . FO taky nenabíhá....

A další věc:
Koukl jsem do ps_category_lang , tam je vše naimportované správně, až na slovo začínající "Š" - šperky se naimportovalo jako perky.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem napsal na podporu a nechal si zapnout hlášení chyb:

Fatal error: Allowed memory size of 50331648 bytes exhausted (tried to allocate 24 bytes) in /home/www/urbanhouse.cz/www/urbanhouse.cz/eshop/classes/ObjectModel.php on line 98


co s tím? :-)

Link to comment
Share on other sites

Zkusil jsem a nefunguje... Je ale divný, že předtím, když jsem importoval špatné csv tak to tuhle chybu nehlásilo. Až když jsem importoval csv se správným kódováním.... No asi zkusím novou instalaci....nebo tě napadá ještě nějaká rada? Kromě změny hostingu? :-D ta až jako poslední možnost....

Link to comment
Share on other sites

No, ale je divný, že massupdate funguje v pohodě. Zkoušel jsem v mdulu exportproducts i v kodu dát ps_ před export, co jsem našel někde tady na foru, ale bohužel:-(

EDIT: Tak v phpMyAdmin csv z databáze vytvořím v pohodě, takže bude problém někde v tom modulu exportproducts, asi nemůže najít tu databázi :-(

EDIT2:
Tak nějak nic nepomohlo. Zkoušel jsem i v phpMyAdmin změnit ps_export_set a ps_export_fields bez předpon ps_ ale když jsem dal konfiguraci modulu, tak chyba na ýídku 100. Tak nevim, co s tim:-(
Ještě mi nějak nesedí v ps_export_set a ps_export_fields je porovnávání nastaveno na latin1_swedish_ci, to se mi nějak nezdá, myslim, že by to mělo být na UTF-8
Pomůže mi někdo? Díky

Link to comment
Share on other sites

ignorace diakritickych znamenek na zacatku retezce je chybou funkce file_get_csv v jedne z z verzi PHP. s tim jsem v minulosti setkal uplne nekde jinde. obchazel jsem to tim, ze jsem funkci file_get_csv nahradil file_get_contents a pak jsem obsah souboru rozdelil do pole podle stredniku.

Link to comment
Share on other sites

No takže na csv jsem se nakonec vykašlal a naimportoval jsem si vše rovnou do databáze.Je to v podstatě to samý, akorát spolehlivější. Třeba při importu produktů přes csv jsem se nestačil divit, co se mi to vytvořilo :-D . Přes databáze sice trošku pracnější, ale zato 100% .

Co se týče tý chyby 500, - naimportoval jsem si nový tabulky do databáze a všechno zase šlapalo...


jakcrabbit: Díky za rady!

Link to comment
Share on other sites

jj, vyexportuju si danou tabulku jako csv, tu pak upravim podle potřeby a importuju zpět do databáze. Krapet nepřehledný to je, ale když se zorientuješ a pochopíš systém, tak je to v cajku. Lepší než import csv přes admin, ten mi nesedí....

Link to comment
Share on other sites

Bohužel, nic jinýho mě nenapadá, co se týče hostingu, doporučuji www.isol.cz, naprosto vše tam funguje bez problémů nebo www.profitux.cz, sice maj všechno na hostingu neomezený ale maj pomalejší servery :)


To se teda budu hádat ;-P

Občas to někdy "zahoupe" pokud jde o rychlost, ale převážně v noci, kdy dělají něco na serverech! Jinak jejich služby jsou perfektní, rychlost je stabilní...
Link to comment
Share on other sites

Bohužel, nic jinýho mě nenapadá, co se týče hostingu, doporučuji www.isol.cz, naprosto vše tam funguje bez problémů nebo www.profitux.cz, sice maj všechno na hostingu neomezený ale maj pomalejší servery :)


To se teda budu hádat ;-P

Občas to někdy "zahoupe" pokud jde o rychlost, ale převážně v noci, kdy dělají něco na serverech! Jinak jejich služby jsou perfektní, rychlost je stabilní...


To se klidně hádej a to jsem nezmínil to "zahoupe" :) a samozřejmě že rychlost je stabilní, ale ne tak rychlá jak by měla.
Link to comment
Share on other sites

Jinak pokud máte problém s importem na serveru, zkuste si nahodit kopii shopu na localhostu a zkuste import tam. Pokud tam vše poběží, akorát si vyexportujte DB s produktama a nakopírujte obr na server. Obdobným způsobem jsem takhle importoval a exportoval přes xxx tisíc, abych to udělal jedním vrzem a ne třeba na 3x...

Link to comment
Share on other sites

Jinak pokud máte problém s importem na serveru, zkuste si nahodit kopii shopu na localhostu a zkuste import tam. Pokud tam vše poběží, akorát si vyexportujte DB s produktama a nakopírujte obr na server. Obdobným způsobem jsem takhle importoval a exportoval přes xxx tisíc, abych to udělal jedním vrzem a ne třeba na 3x...


Jakej software používáš pro "zprovoznění" localhost? Nemám s tim zkušenosti.....
Link to comment
Share on other sites

Jinak pokud máte problém s importem na serveru, zkuste si nahodit kopii shopu na localhostu a zkuste import tam. Pokud tam vše poběží, akorát si vyexportujte DB s produktama a nakopírujte obr na server. Obdobným způsobem jsem takhle importoval a exportoval přes xxx tisíc, abych to udělal jedním vrzem a ne třeba na 3x...


Jakej software používáš pro "zprovoznění" localhost? Nemám s tim zkušenosti.....


Používám tenhle: http://www.wampserver.com/en/

Základ je pro import tam nastavit všechno na maximum :)
Link to comment
Share on other sites

Hm, to vypadá slušně, já zkoušel xampplite, ale tohle je vše v jednom. Zkusim. Ještě teda zkoušim na jiným hostingu čistou instalaci 1.2.5 a čistou db a zkusim ty moduly pro export...

EDIT: Tak ani na čistý Prestě a čistý databázi se to nepodařilo, tak asi dělám chybu někde já, ale nevim kde. Vyexportuje se jen soubor product.csv o velikost 2b :-(

Link to comment
Share on other sites

Hm, to vypadá slušně, já zkoušel xampplite, ale tohle je vše v jednom. Zkusim. Ještě teda zkoušim na jiným hostingu čistou instalaci 1.2.5 a čistou db a zkusim ty moduly pro export...

EDIT: Tak ani na čistý Prestě a čistý databázi se to nepodařilo, tak asi dělám chybu někde já, ale nevim kde. Vyexportuje se jen soubor product.csv o velikost 2b :-(



Ten modul na export nemám nijak zvlášť testovanej, zkoušel jsem ho když byl ještě v plenkách a stále je to pouze betaverze tušim někde u 0.2.

Ale localhost jsem hlavně doporučoval na import, kterej by měl běžet na 100%.
Link to comment
Share on other sites

Hm, to vypadá slušně, já zkoušel xampplite, ale tohle je vše v jednom. Zkusim. Ještě teda zkoušim na jiným hostingu čistou instalaci 1.2.5 a čistou db a zkusim ty moduly pro export...

EDIT: Tak ani na čistý Prestě a čistý databázi se to nepodařilo, tak asi dělám chybu někde já, ale nevim kde. Vyexportuje se jen soubor product.csv o velikost 2b :-(



"ps_product_lang" v týhle tabulce získáš většinu dat pro vytvoření csv. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...