Jump to content

Konfiguracja Płatności w presta 1.6


bbl_2010

Recommended Posts

Podpinam moduły płatności do swojego sklepu aby go w końcu móc uruchomić..... :/ Na start 2 problemy :

 

1. Nie wiem czemu ale moduł płatności płatność przelewem, pomimo że jest zainstalowany, włączony i skonfigurowany nie działa, nie wyświetla się w opcjach wyboru płatności na końcowym etapie zamówienia.... ??

 

2. Problem drugi, ściągnąłem moduł PAyU, skonfigurowałem w opcjach modułu podając odpowiednie klucze przypisane przez PAyU w opcjach ustawień bramki / punktu płatności. Jest przycisk do wyboru płatności poprzez PAyU ale wyskakuje error i tyle..... Nie wiem czy być może jest to wina jeszcze braku pełnej aktywacji w systemie PAyU konta bankowego ..... ??

 

acha i 3 problem, nowa ustawa odnośnie praw konsumentów wymaga odpowiedniego oznaczenia przycisku potwierdzającego zakup, w tym momencie zgłupiałem, o który przycisk chodzi w tym wypadku gdy mam do wyboru kilka rodzajów płatności ?? 

 

sklep jest pod adresem www.bbl-kartka.pl, niestety z uwagi o przystosowanie go pod nową ustawę jeszcze nie działa.... :/

Link to comment
Share on other sites

1. w ustawieniach ogolnych planosci sprawdz czy bankwire (przelew) jest skonfigurowany dla twojej waluty sklepu

 

2. ciezko powiedziec nie wiedzac jaki blac wyskakuje, ale mysle, ze tak, jezeli masz uruchominona pelna funkcjonalnosc a nie sandbox to moze to byc wina nieskonfigurowanego konta

 

3. no i to dobre pytanie, na temat tego przycisku i jego umiejscowienia ile tworcow tyle opinii. bylo to wielokrotnie poruszane na wielu forach, rowniez i tym jakies 2-3 tyg temu.

Link to comment
Share on other sites

3) chodzi o ostatni krok w którym klient potwierdza zamówienie.

czyli, gwoli ścisłości, jest to strona każdego modułu płatności na której dochodzi o potwierdzenia złożenia zamówienia. Po kliknięciu w ten button zamówienie zostaje złożone.

To właśnie w tym miejscu należy ten button odpowiednio zmienić. 

Link to comment
Share on other sites

3) chodzi o ostatni krok w którym klient potwierdza zamówienie.

czyli, gwoli ścisłości, jest to strona każdego modułu płatności na której dochodzi o potwierdzenia złożenia zamówienia. Po kliknięciu w ten button zamówienie zostaje złożone.

To właśnie w tym miejscu należy ten button odpowiednio zmienić. 

i tutaj nie do konca... tez tak myslalem, ale konsultowalem to z prawnikami i owszem, mzoe to byc ta storna 'confirmation' kazdego z modulow, ale na tej stornie tez trzeba klientowi dokladnie wyszczegolnic: co, ile, za co, dlaczego itd. placi. czyli nalezaloby w takim potwierdzeniu wysweitlic wszystkie produkty zakupione, koszty dostawy, ewentualne koszty prowizyjne np. za platnosci online, pakowanie na prezent itp.... wraz z wyszczegolnionym podatkiem VAT w "rzeczywistej wartosci ponoszonej przez sprzedajacego"

czyli storna podsumowania z danych modulow platnosci nie spelniaja tych warunkow ;/ no nistety, trzeba stwierdzic z pelna swiadomoscia, ze presta jeszce daleko do idealu spelniajacego warunki tej ustawy, a co dziwne, to prawo juz od dosc dlugiego czasu, w niemczech nawet bardziej restrykcyjne, na zachodzie, skad wywodzi sie presta, jest od paru lat. tutaj nieraz sie zastanawiam, czy aby nie za bardzo rozdmuchano ta ustawe i nie sa to jakies nadgorliwe poczynania towrcow ;)

Link to comment
Share on other sites

Tutaj nie da sie jednoznacznie stwierdzić co jest ostatnią stroną zamówienia ponieważ jest to zależne od modułu płatności, generalnie ostatnia strona to jest ta w której klikniecie odpowiedniego przycisku spowoduje zapisanie zamówienia w sklepie. Jeśli chodzi natomiast o wyszczególnienie podatku VAT to w całej ustawie nie pada ani razu słowo VAT, pada natomiast słowo podatek jednak nic nie pisze o tym że ma być wyszczególniony tylko że ma być zawarty w cenie więc wystarczy dać np. kwota(brutto) .

 

Bez dostosowania modułów się nie obejdzie, na szczęście nie jest to aż tak skomplikowane.

Link to comment
Share on other sites

owszem, moze i nie jest to nazwane VAT, ale w polce jako takiego bezposrednioego podatku nie ma. a w sumie to i przez mozna by rozumiec, ze nalezy tez wskazac np. podatek dochodowy.....

 

a co mowi o wyszczegolnieniu na stornie podsumowanie, tej z przyciskiem potwierdzenia, ustawa:

"Łączną cenę za wybrane towary lub usługi wraz ze wszystkimi częściami składowymi ceny oraz wszystkimi podatkami odprowadzanymi przez firmę. Wszystkie koszty wysyłki i koszty dodatkowe, takie jak koszty dostarczenia przesyłki, jak również informacje na temat możliwych dodatkowych podatków lub kosztów, które nie są odprowadzane przez firmę lub wystawiane na rachunku."

 

w miejscu podkreslonym slowa "wraz ze..." i 'oraz' mowia wprost, ze podatki trzeba wyszczegolnic osobno, nie wystarczy podac (brutto) ;/ inaczej pisalo by 'wraz z podatkami'

 

jak pisalem wczensiej, kazdy jakos rozumie to na swoj sposob. ale nei ma sie co dziwiec. dlaczego konsultowalem z kilkoma prawnikami ta ustawe jak i GIODO, sa one tak napisane, ze nawet prawnik ds. gospodarczych ma z interpretacja wrost problemy. to istna furtka dla tzw "stowarzyszen", ktore beda narzucaly swoje interpretacje, a majac dobre uzasadnienie sedziowie tez zostana tak omotani, ze beda przyznawac im racje... jak zwykle po d... dostanie przedsiebiorca (ten namjniejszy)

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dlaczego od razu trzeba ukarać 80% większość z moich klientów dostosowała swoje sklepy do ustawy i w podsumowaniu zamówienia wyświetla się im to co powinno, wydaje mi się że sklepów nie dostosowanych jest już niewielka ilość, pomijając oczywiście te których właściciele w jakiś sposób przeoczyli informacje o nowej ustawie..

Link to comment
Share on other sites

Ty twierdzisz że słowo "oraz" coś znaczy więc co znaczą słowa "Łączną cenę"? Łączną czyli wszystko oddzielnie, czyli nie łącznie?

"łączna cene za towary" czyli majac np., w koszyku 10 produktow musisz podac ich podsumowanie, a do tego osobno koszty wyslki, dodatkowe koszty i..... podatki od tego. tez zwroc uwage, ze neiraz mozesz miec w koszyku produkty z roznymi VAT, np. kwiaty (8%) i do tego prezenty (23%). tutaj nie mozesz zgeneralizowac, i podawac (brytto) bo muszisz te podatki jako "ponoszone przez sprzedajacego" podac wyszczegolnione.

 

w bardzo fany i przejzysty sposob opisal to Trusted http://www.trustedshops.pl/aktion/pl-PL/img/Jak-przygotowac-sklep-na-zmiany-w-prawie.pdf mysle, ze raczej mozna by sie tej wersji trzymac ;)

 

 

 

a co do 80% sklepow... ja bym rzekl ze i z 90% albo i wiecej :D jak narazie takich naprawde wzoprcowych to znalazlem moze z 2-3 ;) nawet potentaci, sieciowki itp (przyklad - najwieksze, czolowe sklepy RTV) nie spelniaja tych warunkow tak do konca.... ale co im... im takie "stowarzyszenia" nie podskocza ;) ci poluja tylko na tych najmniejszych, ktorych nie stac na adwokatow. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

 

podpinam się do pytania pierwszego, w preście 1.6 mam zainstalowane moduły 

przelew na konto oraz płatność przy odbiorze, niestety przy ostatniej operacji mam biały ekran, nie wyświetla się ostatni krok.

Dane do konta i adresy dostawy wprowadzone.

Dziękuję za każdą pomoc

 

adres strony do testów

balustradybiecz.pl/sklep

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

podpinam się do pytania pierwszego, w preście 1.6 mam zainstalowane moduły 

przelew na konto oraz płatność przy odbiorze, niestety przy ostatniej operacji mam biały ekran, nie wyświetla się ostatni krok.

Dane do konta i adresy dostawy wprowadzone.

Dziękuję za każdą pomoc

 

adres strony do testów

balustradybiecz.pl/sklep

wlacz wysweitlanie bledow (MODE_DEV  - true) i sprawdz co wyrzuci przy ten pustej stronie. 

Link to comment
Share on other sites

Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/rmi360/domains/balustradybiecz.pl/public_html/sklep/themes/default-bootstrap/mails/pl/order_conf_product_list.txt" on line 2 "{$product[\'reference\']}" - Unexpected "\" <-- thrown in /home/rmi360/domains/balustradybiecz.pl/public_html/sklep/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 2

ale przeciez backslash jest we wszystkich wierszach w tym pliku

Link to comment
Share on other sites

to masz jakis kombinowany plik maila ;) tutaj nie powinno byc backslash bo to txt a nie php czy inne kodowanie. powinno to wygladac we spomnianym pliku tak:

{foreach $list as $product}
                        {$product['reference']}

                        {$product['name']}

                        {$product['price']}

                        {$product['quantity']}

                        {$product['price']}

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...