Jump to content

Προσφορά


Recommended Posts

Για σας κάποια ιδέα πως μπορώ να κάνω κάτι λοιπόν,
θέλω να δώσω προσφορά αν διαλέξει κάποιος ανάμεσα (από π.χ 50 προϊόντα) 3 και πάνω να παίρνει προσφορά,
αλλά ερχόμαστε στο δια ταύτα αυτό που θέλω να κάνω είναι να μην χρειάζεται να πηγαίνει  σε άλλη σελίδα και άλλο προϊών αλλά η επιλογή να γίνετε μέσα από υπάρχων προϊών. 

 

Υ.Γ Το είχα πετύχει αλλά λίγο ανορθόδοξα και με κάποιες διευκρινίσεις προς των αγοραστή που δεν μου αρέσουν.

 

www.steta.gr 

 

Ευχαρηστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Με μία πρώτη σκέψη πειράζεις το product.tpl να σου δείχνει και άλλα προϊόντα στην καρτέλλα προϊόντος (μοτίβο και επιλογές τις καθορίζεις εσύ). Συνδύασέ το με προσέγγιση τύπου

http://addons.prestashop.com/en/pricing-promotion-prestashop-modules/3462-maxi-promos-promotions-commercial-discounts.html ή καλύτερα

http://addons.prestashop.com/en/pricing-promotion-prestashop-modules/9129-promotions-and-quantity-discount.html

 

και φαίνεται να έχεις με απλή προσέγγιση σε αυτό που ζητάς.

Πιο επαγγελματικά σε Ajax αλλά θέλει πιο πολύ δουλειά.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη σκέψη γιατί σε βλέπω για overrides

Έχεις κάνει τις προσφορές σου προϊόντα από ότι βλέπω.

Σκέψου μήπως κάνεις τις προσφορές σου κατηγορίες και ρίξεις και εκεί τα προϊόντα που μπορούν να συνδυαστούν. Αν το module όντως δίνει fix τιμή στα 3 προϊόντα (δεν το έχω δοκιμάσει) τότε έχεις και Product-list με κουμπιά αγοράς και το αποτέλεσμα που θέλεις. Ο πελάτης απλά πατώντας Αγορά στο προϊόν που θέλει, προσθέτει τις 3 επιλογές του στο καλάθι του. Μου φαίνεται πιο εύκολο στην προσέγγιση.

Καλη επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Για σου TasosB θα το δοκιμάσω μου φαίνεται έξυπνο δοκίμασα πάντως και κάτι διαφορετικό αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δούλεψε.Λοιπών μέσα από τους κανόνες καλαθιού όρισα σε μια κατηγορία για αγορές πάνω από 29Ευρώ free μεταφορικά  μέχρι εδώ όλα καλά αλλά μόλις στο καλάθι προστεθεί προϊόν από άλλη κατηγορία δεν χρεώνει μεταφορικά έτσι έχω το πρόβλημα ένα προϊόν π.χ.10 ευρώ από την κατηγορία προσφοράς και ένα από άλλη κατηγορία ενώ θα έπρεπε να χρέωση μεταφορικά λόγο ότι υπερβαίνει το ποσό των 29 δεν χρεώνει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.prestashop.com/forums/topic/273217-want-to-offer-free-shipping-on-single-category-only-cart-rules-or-something-else/

 

Παλιό μεν αλλά ενδεικτικό. Λέει ότι δυστυχώς έτσι δουλεύουν οι κανόνες καλαθιού. Εκτός αν γράψεις κώδικα.

Δεν δοκίμασα βεβαια σε τελευταίες εκδόσεις αλλά τα συμπτώματα δείχνουν ίδια.

Σε γενικές γραμμές πάντως, μην διστάζεις να χρησιμοποιείες σωστά επιλεγμένα Modules. Κερδίζεις πάρα πολύ χρόνο και φτάνεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα με πολύ λιγότερες κινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...