Jump to content

[VYŘEŠENO] PS 1.6 nefunkční vrácení zboží


Valkyrija

Recommended Posts

Zdravím.
Mám problém, který jsem již měla na prestě 1.5.6.1 a přetrvává i po aktualizaci na 1.6.0.11.
Problém spočívá v tom že nelze vrátit zboží. Tuto možnost mám aktivovanou. Objednávka proběhne celá - příprava, odeslání, platba přijata, dodáno.
Ale pokud chce něco zákazník vrátit, nemá tu možnost to udělat ze svého zákaznického účtu. Pokud to udělám já v BO, tak se sice v objednávce zaregistruje že se zboží vrátilo a popřípadě se vystaví dobropis či kupón, ale už nic jiného. Neeviduje ho do "vrácené zboží", nelze nikde nastavit stav vrácení a jako by vratka přestala existovat a jediné zmínky o ní jsou v objednávce a na vytvořeném dobropisu.
"Je to rozbitý."  :D 

PS: Jen upozorňuji, že do databáze čumím jak husa do flašky. Jediný úspěch s databází slavím, že jsem promazala testovací objednávky a vše okolo nich a nevymazala jsem si platné objednávky.  :lol:  Tak že veškeré případné věci okolo db popisujte polopaticky. Sorry  :blush:

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mně to funguje. Zrovna to intenzivně testuju. PDF dobropisy jsou totiž ve verzi 1.6.0.11 naprostý zmatek, pokud se zkříží s vouchery. Dělá mi problém tam najít jedinou správnou částku.

 

Dělám toto:

- mám povoleno vracení zboží (Aktivovat vratky ve Vrácení zboží)

- vystavím objednávku

- v BO změním stav objednávky na "Doručeno"

- v zákaznickém účtu zobrazím podrobnosti objednávky, zaškrtnu každou vrácenou položku, napíšu něco do pole Vrácení produktů a vytvořím doklad o vrácení

- v BO Vrácení zboží nastavím u vratky stav na Package received

- v BO v detailu objednávky mohu Vrátit produkty nebo Částečně vrátit (tlačítka), když zatrhnu Vygenerovat dobropis, tak se vytvoří dobropis

Link to comment
Share on other sites

Někdo už se s tím taky setkal, ale bez odpovědi... https://www.prestashop.com/forums/topic/343737-no-rma-or-return-option-on-customer-order-page/?hl=%2Brma+%2Breturn+%2Boption+%2Bcustomer+%2Border+%2Bpage
To rozkrokuju:
1. nastaveno
2. testovací objednávka doručena do BO z klienského testovacího účtu
3.Doručeno
4.Podrobnosti objednávky FO - klientský účet zobrazeno, A TADY je problém, nic nejde zaškrtnout či cokoliv krom stažení PDF faktury pokud je k dispozici. Tak že už jako "klient" ze svého klientského účtu to nemohu vráit. 
5. Se mi nezobrazí, protože krok 4.
6. Mi funguje, ale protože neproběhne krok 4. a 5. tak se více-méně nic nestane (krom té drobnosti v objednávce v BO a dobropisu :) )

A mám dojem že ten váš modul "M4 PDF rozšíření" mě od toho taky nezachrání, ač po něm slintám už nějakou dobu  :D Tak že nejdřív opravit a pak ještě chvilku slintat dál...  :P

Obr. z klientského účtu
http://s16.postimg.org/dg75qtl5x/prt_sc_vratka.jpg

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Já jsem ty buttony, přes kontrolu prvku, nakonec našla, a jsou nastavený na "display: none;" ... Chvilku mi to trvalo, protože jsem nevěděla jejich umístění.
Připadá mi to, že i když v BO jsou vratky aktivovaný (a čas na vratku 14 dní), tak to prostě vratky do FO-historie objednávek nezapne. Chybička někde po cestě... :)

Jdu se na to podívat, vyzkouším nejdřív zapnout jejich zobrazování ručně a zda budou fungovat v tomhle případě.
Jen mám jistou obavu, že to nebude úplným řešením :)

Link to comment
Share on other sites

To že nejsou vidět, v tom bude zakopaný pes. Buď tam vůbec nejsou anebo musí být vidět - výchozí šablona.

 

Technicky to řeší šablona order-detail.tpl, na základě proměnné $return_allowed. Ta se plní v OrderDetailController pomocí $order->isReturnable(). A v té metodě je jen toto:

if (Configuration::get('PS_ORDER_RETURN', null, null, $this->id_shop) && $this->isPaidAndShipped())
    return $this->getNumberOfDays();

Takže to záleží jen na nastavení vratek (pro konkrétní shop v případě multistore) a stavu objednávky (zaplacena a odeslána).

Edited by tuk66 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

V OrderDetailControler jsem to prošla a je tam jen tohle:
 

$this->context->smarty->assign(array(
'shop_name' => strval(Configuration::get('PS_SHOP_NAME')),
'order' => $order,
'return_allowed' => (int)$order->isReturnable(),
'currency' => new Currency($order->id_currency),
'.....

A v order-detail.tpl jediné co tu mám:
 

{if $return_allowed}
<div id="returnOrderMessage">
<h3 class="page-heading bottom-indent">{l s='Merchandise return'}</h3>
<p>{l s='If you wish to return one or more products, please mark the corresponding boxes and provide an explanation for the return. When complete, click the button below.'}</p>
<p class="form-group">
<textarea class="form-control" cols="67" rows="3" name="returnText"></textarea>
</p>
<p class="form-group">
<button type="submit" name="submitReturnMerchandise" class="btn btn-default button button-small"><span>{l s='Make an RMA slip'}<i class="icon-chevron-right right"></i></span></button>
<input type="hidden" class="hidden" value="{$order->id|intval}" name="id_order" />
</p>
</div>


http://postimg.org/image/vf36nhep7/
Jinak jak je na obrázku. Tam kde se zobrazuje počet objednaných produktů - ta kolonka nezobrazuje žádný aktivní prvek, přesně řečeno krom čísla nezobrazuje nic. Ale v kontrole prvků se mi zobrazí že kolonka obsahuje prvky a to jak na ruční přepis počtu (v té by se mělo zobrazovat ono číslo počtu objednaných produktů) a dva buttony  plus/minus. Ale teď jsem si všimla, v kontrole prvků není to zatrhávací políčko, tak že to tam neexistuje a to nepovolí aby se zobrazili buttony na vrácení. Se omlouvám, ale předtím jsem ho nehledala, kde jsem měla. Ono když člověk neví jak to vypadá tak je těžký to srovnávat s informací kterou si přečetl.

 

4. Zaškrtávací políčka tam schází, pokud nejsou povoleny vratky.

 

Tady někde bude závada. Druhý případ, že by uběhla dlouhá doba od objednávky, tady není.

 

Tak se vracím sem, vratky povoleny jsou - zaškrtávací políčko není  :huh2: (už vím že mají být v prvním sloupci)
Objednávka, zaplacena, dodána (pokud není problém v tom "dodáno")

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jestli nebude problém někde v těch stavech objednávky, když to přetrvává od v1.5.

 

Dívám se do tabulky ps_order_state a tam jsou 2 stavy zároveň "paid" a "shipped", s ID = 4 a 5 - odesláno a doručeno. To je výchozí stav, po nainstalování. Jen u objednávek v těchto dvou stavech se tedy objeví.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ps_order_state  a ps_order_history mám prázdný 0 řádků,

ale qu_order_state má 13 řádků z toho ID4 shipped (nastaveno shipped 1) ID5 delivery (nastaveno logable 1, delivery 1)
v BO ID4 odesláno, ID5 dodáno. V qu_orders objednávky (s id které se shoduje s mýma) mají ve sloupci current_state 5.

sq_orders mám prázdný a sq_order_state má 12 řádků kde ID4 shipped a ID5 delivery mají nastaveno logable 1, delivery 1 , shipped 1, paid 1, oba.

Jdu jim nastavit stavy jak je to v sq_order_state pro ně... a pak dám vědět možná je to tím jak jsi posílal ten řádek, musí registrovat že je to shipped A paid zároveň a ne že to evidovalo stav který byl paid (ale nebyl shipped) a následně někdy shipped (ale nebyl paid) 

Edited by Valkyrija (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jo jo to už jsem nastavila dle tabulky z sq_order_state ve které je to správně (mimo to obsahuje všech 12 základních nastavení) kde v qu_order_state je jich 13 což se mi zobrazuje i v administraci - jedna se mi záhadným způsobem duplikovala při aktualizaci (u dodavatele) :) Dobrý, ještě jednou díky, jsem ráda že to byla jen opravdu malá chybka, a ne něco horšího.

Link to comment
Share on other sites

Jen drobná věc, nemusí se vůbec do db  :blush: (to zase byla chyba mezi židlí a klávesnicí, že já se v něčem vůbec vrtám! )

Když v edit. stavů
logable (1) Považovat příslušnou objednávku za dokončenou.
shipped (1) Nastavit objednávku jako odeslanou.
paid (1) Nastavit objednávku jako zaplacenou.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...