Jump to content

Zmiana kolejności produktów w kategoriach


pbpo

Recommended Posts

Wybaczcie, że odkopię temat.

 

Mam problem. Próbuję zmienić kolejność produktów w jednej z kategorii. Przez BO nie chce działać. Przeciągam produkty na swoje miejsca, ale po odświeżeniu strony wracają na poprzednie pozycje. 

 

W bazie danych nie mogę zmienić pozycji bo żadna z kolumn nie posiada Primary Key...

Przy próbie jego dodania mam błąd "1062 - Duplicate entry '457' for key 'PRIMARY'" co jest dla mnie zrozumiałe.

 

Dodam, że w innych kategoriach mogę zmieniać pozycję bez problemu. Tylko w tej jednej mam problem.

Czy Ktoś miał już podobny problem ?

(prestashop 1.4.6.2)

 

Nie wiem czy warto dodać ale w bazie danych pozycje produktów są nieco dziwne bo np mam kolejno: 1|2|3|4|5|7|8|9|9|11|12|13|14|17|18|19|20|21|23|24|26

 

gdyby pozycje się "odświeżyły" to wydaje mi się, że nie było by problemu

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, że odkopię temat.

 

Mam problem. Próbuję zmienić kolejność produktów w jednej z kategorii. Przez BO nie chce działać. Przeciągam produkty na swoje miejsca, ale po odświeżeniu strony wracają na poprzednie pozycje. 

 

W bazie danych nie mogę zmienić pozycji bo żadna z kolumn nie posiada Primary Key...

Przy próbie jego dodania mam błąd "1062 - Duplicate entry '457' for key 'PRIMARY'" co jest dla mnie zrozumiałe.

 

Dodam, że w innych kategoriach mogę zmieniać pozycję bez problemu. Tylko w tej jednej mam problem.

Czy Ktoś miał już podobny problem ?

(prestashop 1.4.6.2)

 

Nie wiem czy warto dodać ale w bazie danych pozycje produktów są nieco dziwne bo np mam kolejno: 1|2|3|4|5|7|8|9|9|11|12|13|14|17|18|19|20|21|23|24|26

 

gdyby pozycje się "odświeżyły" to wydaje mi się, że nie było by problemu

 

PRIMARY w tablicy ps_category_product to powiazanie id_category -> id_product te wartosci nie moga sie lacznie powtarzac.

 

co do twoich pozycji, nie wiem czy to kopiowales czy przepisywales ale raczej na oko nie sa za bardzo "kolejno" masz 2x 9 i brakuje paru: 10,15,16,22,25....

 

co do watosci bledu, jak pisalem wczesniej, sprawdz po wartosciach Primary, ktora przyjmuje wartosc '457', bedzie to albo id kategorii i w niej bedzie powtorzenie produktu albo id produktu i ten bedzie potworzony w danej kategorii.

Link to comment
Share on other sites

 

 

co do twoich pozycji, nie wiem czy to kopiowales czy przepisywales ale raczej na oko nie sa za bardzo "kolejno" masz 2x 9 i brakuje paru: 10,15,16,22,25....

 

Przepisywałem, ale takie miałem wartości w tabeli (2x były 9) i brakowało tych które napisałeś. Nie wiem czy to wina tego, że początkowo były tam te produkty, a potem strona przeniesiona została na nowy serwer i przy usuwaniu produktów nie odejmował pozycji tylko zostały takie jakie były na początku...

 

 

jedyne co mi przyszło do głowy to ręczne ustawienie pozycji produktów przez zapytania sql'a 

 

Robię to za pomocą:

 

UPDATE category_product SET position='9'WHERE id_product='1136';

pozycję oczywiście dopieram sam tak jak id produktu.

 

 

 

Po tej operacji wszystko wróciło do normy. 

Czyli chyba tak jak myślałem. 

 

Po przeniesieniu sklepu na nowy serwer stare produkty otrzymały twardo pozycje na których mają być w kategoriach. Nawet poprzez usunięcie z kategorii jakiegoś produktu nie zmieniały się pozycje pozostałych, a nowo dodane otrzymywały te same numery jeśli umieściliśmy je w miejscu nad/pod dany produktem.

 

Ustawiłem position od 1 do 22 i działa.

Co prawda w BO pokazuje mi numery pozycji od 2 do 23 (nie wiem dlaczego).

 

No ale udało się rozwiązać problem

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...