Jump to content

Problem z linkami górne meni


leo2007

Recommended Posts

Witam 

 

mam problem z górnym poziomym meni w moim template jaki zakupiłem na prestashop.com 

 

Pomimo tego, że mam zainstalowany moduł - "Górne menu poziome" to niestety jak go konfiguruje nic się nie zmienia

więc zacząłem zmieniać w themes/modules/blockpermanentlinks/blockpermanentlinks-header.tpl , poprzez ręczne wstawianie linków i działa ale nie całkiem. Jak dodaje ręcznie zakładkę np: http://grafpro.pro-linuxpl.com/content/3-regulamin to po kliknięciu na Regulamin jest ok ale jeśli jeszcze raz kliknę w regulamin to wchodzi mi w ./content/content/3-regulamin i tak może tworzyć się link o nieskończonej liczbie content :)

 

 

W pliku blockpermanentlinks-header.tpl  miałem tylko to:

 

<!-- Block permanent links module HEADER -->
<ul id="header_links">
<li id="header_link_contact">
    <a {if $page_name =='contact'}class="active"{/if} href="{$link->getPageLink('contact', true)|escape:'html'}" title="{l s='contact' mod='blockpermanentlinks'}">{l s='contact' mod='blockpermanentlinks'}</a>
    </li>
<li id="header_link_sitemap">
    <a {if $page_name =='sitemap'}class="active"{/if} href="{$link->getPageLink('sitemap')|escape:'html'}" title="{l s='sitemap' mod='blockpermanentlinks'}">{l s='sitemap' mod='blockpermanentlinks'}</a>
</li>
</ul>
<!-- /Block permanent links module HEADER -->
 
 
Czy może mi ktoś pomóc jak uruchomić moduł z meni poziomym lub jak wpisywać ręcznie prawidłowo linki stron utworzonych w zakładce CMS w prestashop.
 
Dzięki za pomoc 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Matsu a może napiszesz coś konstruktywnego, a nie jasny wniosek z linkiem do swojej strony - żenada...  (napisz jak naprawić blok top)

 

@vekia przepraszam nie wklejałem bo dałem po prostu <a href="link">link</a>, dlatego, że jak kopiowałem i przerabiałem link z tego co wkleiłem to mi to samo wychodziło 

więc proszę o pomoc jak mam budować linki z bloku cms http://grafpro.pro-linuxpl.com/content/3-regulamin  http://grafpro.pro-linuxpl.com/content/16-katalog-bosal itp 

i jeśli mam dodać nową klasę ID to w jakim miejscu. Niestety nie mam jeszcze takiego obeznania w prestashop ale cały czas się uczę ;) 

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, nie tak odpowiada się komuś, kto chciałby Ci pomóc. Żeby dojść do tego, dlaczego blocktopmenu to Ty powinieneś dostarczyć informacje, zwłaszcza o wersji PS oraz o tym na jakim szablonie działasz. To takie podstawy, jeśli oczekujesz pomocy.

 

Aha, adres sklepu jest w moim podpisie...

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę się sprzeczać tylko proszę o pomoc w tej sprawie i jeśli chcesz pomóc to trzeba było napisać, że potrzebujesz jakieś dodatkowe informacje.

 

Więc jeszcze raz mam prestashop 1.6.0.9 z szablonem http://addons.prestashop.com/en/cars/17881-automobile-replacement-parts.html i po instalacji meni poziome nie mogę i tak zmieniac tych linków. Jedynie po ręcznej zmianie w themes/theme1044/modules/blockpermanentlinks i teraz czy jest jakiś myk by powiązać sterowania tymi linkami w panelu lub proszę o info jak wstawiać je ręcznie ale by nie było zapętlenia linków 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim w Twoim sklepie "Górne menu poziome" nie jest w ogóle włączone. Jeśli masz je włączone w dziale Moduły to całkiem możliwe, że w szablonie, który kupiłeś, nie ma odpowiedniego hooka w którym by się mógł wyświetlać.

Link to comment
Share on other sites

Włączone jest ale nie pobiera danych z panelu i jedynie w samym module jest plik blockpermanentlinks-header.tpl ,który daje możliwość sterowania tymi linkami . Chyba, że mogę ręcznie wkleić w header ? tylko jaki kod ? bo już próbowałem ale nie działało jak należy :( pewnie popełniałem jakiś błąd 

Link to comment
Share on other sites

Tylko piszesz raz blockpermamentlink a innym razem block top menu, na Twoim szablonie nie ma modułu block top menu to co jest w nav to blockpremanentlink, więc masz tutaj dwie opcje albo przerobisz moduł blockpremanentlink skoro w nim nie ma opcji konfiguracji albo dodasz zamiast niego moduł blocktopmenu, podejrzewam że bez dostępu nikt Ci nie podpowie jak tego dokonać, przy najmniej na takim etapie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...