Jump to content

Rozbudowany koszyk


M4ver

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

 

mam problem otóż chciałbym aby mój koszyk był bardziej niż standardowy, czyli  pokazywał  zarówno koszt towaru, jak i koszt towary + wysyłka pocztą  i kosz towaru +  wysyłka kurierem. Czy znacie może jakiś moduł który pozwoli mi tak rozbudować koszyk ? 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

koszty użytkownik definiuje w kolejnym kroku zamówienia, gdzie już koszyka nie ma.

zanim klient nie zdefiniuje jaką formę wysyłki chce z wysyłką w etapie koszyka za wiele nie zrobimy.

chyba, że na "sztywno" dodamy informację pod zestawieniem produktów o wysyłce.

Link to comment
Share on other sites

koszty użytkownik definiuje w kolejnym kroku zamówienia, gdzie już koszyka nie ma.

zanim klient nie zdefiniuje jaką formę wysyłki chce z wysyłką w etapie koszyka za wiele nie zrobimy.

chyba, że na "sztywno" dodamy informację pod zestawieniem produktów o wysyłce.

na "sztywno"? niekoniecznie. owszem, w standardowym koszyku nie ma odczytu wszystkich kosztow wysylek, ale mozna modul koszyka rozbudowac, dodac nowa klase odczytu bazy z przewoznikami i ich kosztami. dobudowac kontroler, ktory by odczytal te dane i "przelal" zmienne do szablonu modulu (tpl). dalej juz tylko, powiedzmy, wrzucenie zmiennych do szablonu dodanie math(cena produktu+koszty) w petli dla wszystkich przewoznikow. dlaczego 'tylko', no jeszcze klania sie ajax, zeby te ceny odswierzal wraz z dodawaniem produktow. mysle, ze tutaj bylaby najwieksza zabawa. 

 

pomysl moze i fajny, ale mysle,ze moze okazac sie dosc kosztowny.

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pomysł też mi się podoba, ponieważ klient mógłby od razu oszacować pełny koszt zakupu produktów z najniższą możliwą opłatą - wpłynęłoby to znacznie na zaufanie i prawdopodobniej zmniejszyłoby ilość porzuconych koszyków, które w większości przypadków są porzucane właśnie podczas wyboru sposobu wysyłki, czyli w miejscu gdzie pojawiają się konkretne dodatkowe koszty. Jeżeli znajdziecie podobny moduł to dajcie znać - ja także będę szukał.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...