Jump to content

jen dotaz ohledne verzi


vigel

Recommended Posts

Ne, ty verze jsou naprosto identické. Vývojáři se nudili, tak udělali úplně stejnou verzi, jen jí jinak pojmenovali.


Zde byla užita ironie, čili ano, poslední verze je lepší, kdyby někdo náhodou ten koment nepochopil.


OK uz je jasno,jeste se zeptam databaze je shodna s 1.1?
Link to comment
Share on other sites

Já jsem spokojen s verzí 1.1.0.5 ve které mám otestováno zcela VŠE! takže nehodlám přecházet na vyšší verzi jen proto, že už je nějaká Stable či co... Prostě někdy mi připadá, že lidi updatují aniž by to bylo vyloženě nutné, tohle není Windows7 nebo WinXP

:)

Link to comment
Share on other sites

Ja myslím že je tam hafo opráv a vylepšení, takže ak to nie je problém updatovať, asi je to aspoň z času na čas dobré urobiť. Samozrejme pokiaľ má niekto veľmi veľa vlastných úprav, potom je update otázny.

Link to comment
Share on other sites

Ja myslím že je tam hafo opráv a vylepšení, takže ak to nie je problém updatovať, asi je to aspoň z času na čas dobré urobiť. Samozrejme pokiaľ má niekto veľmi veľa vlastných úprav, potom je update otázny.


Přesně tak!
Problém u mě je v tom, že už jsem udělal tolik úprav kodu, že není možné to pomalu v nové instalaci ani dohledat, až s odstupem času zjišťuji, že jsem si měl vést nějaký poznámkový blok v textovém editoru, nebo prostě jen poznámky na cancu nějakého papíru! Z mého pohledu je v současné době přechod na vyšší verzi tudíž nereálný...

:-S
Link to comment
Share on other sites

Přesně tak jak říká Bronikus u mě je také přechod nereálný protože ten obchod je kompletně překopaný. A když se mi nějaká fce líbí v 1.2 tak si jí z něj vytáhnu a dodělám do 1.1 :)

Dřív jsem měl strašný problémy přejít z verze 0.96 na 1.0.0.5 a potom zase na 1.1.05.. Už to mám tak překopaný, že ikdyž bude verze 1.3 tak nepřejdu..

vigel: Záleží na tobě co si s tím všechno dělal, pokud používáš základní prestu, která je téměř nepoužitelná tak klidně přejdi, určitě to nebude problém ;-)

Link to comment
Share on other sites

Přesně tak jak říká Bronikus u mě je také přechod nereálný protože ten obchod je kompletně překopaný. A když se mi nějaká fce líbí v 1.2 tak si jí z něj vytáhnu a dodělám do 1.1 :)

Dřív jsem měl strašný problémy přejít z verze 0.96 na 1.0.0.5 a potom zase na 1.1.05.. Už to mám tak překopaný, že ikdyž bude verze 1.3 tak nepřejdu..

vigel: Záleží na tobě co si s tím všechno dělal, pokud používáš základní prestu, která je téměř nepoužitelná tak klidně přejdi, určitě to nebude problém ;-)


Tak uz jsem se rozhodl 1.2.5 vyzkousel a zustavam u 1.1 ,kterou mam taktez kompletne upravenou da se rict, mam zni takovou 1.8 verzi :-)

diky Bronikusovi i Kaspimu vlastne vsem krom pana ironickeho :) (bez urazky ,ale moc si mi nepomohl a o tom to tady je)
Link to comment
Share on other sites

Beztak všechny úpravy a opravy co jste si udělali v 1.1 již jsou ve verzi 1.2.5. nebo se tam dají použít, takže...


:-D teď jsem se fakt zasmál.. tohle může říct jenom amatér co se tomu nevěnuje.. já na prestě dělám 2 roky a narozdíl od tebe mám užitečné příspěvky do diskuzí kdežto ty mi přijde jak spamující robot..

už vidím jak má verze 1.2 nákup bez registrace, ič, dič, upravené emaily, faktury, kódování českých znaků, a spoustu dalších úprav pro české lidi.. myslím, že nemá smysl vůbec reagovat. Stačí trošku iq a každej to pochopí...
Link to comment
Share on other sites

ne chci říct, že hodiny - spíš dny práce překopáváním na novou verzi nestojí za to abych přešel na téměř stejnou verzi jako 1.1.. Takové fce jako generování htaccess, nákupní košíky atd si asi každý jednoduše hodil do své 1.1 když to uživatel potřebuje.. ale upravovat desítky zdrojových kódu fakt nestojí za to přecházet ;-)

Link to comment
Share on other sites

Měl jsem na mysli hlavně opravy, protože jestli si opravoval všechno tak jako tým prestashopu od verze 1.1 do 1.2.5, tak si borec, protože těch fixů je tam trochu víc, než by kdo čekal.

Nákup bez registrace:

Né každej musí používat tvůj postup, avšak na to existuje modul Ioncannons express checkout.

IČ a DIČ:

HaVajovo postup je kompatibilní s oběmi verzemi.

Upravené emaily:

To je si myslim invididuální, dle toho kdo co potřebuju v tom mailu mít.

Faktury:

Viz. maily... a i zde je postup kompatibilní s oběmi verzemi.

Kodování českých znaků:

Opět zde je postup kompatibilní s oběmi verzemi.


Tak mi tedy vysvětli, v čem je 1.1 lepší? To že se tu skoro každej staráte o 1 shop a jste líní ho upgradnout, to je vaše věc, nikoho do toho nenutim. Ale pokud dělám novou instalaci, tak určitě nebudu používat starší verzi, jakej by to mělo smysl? Samozřejmě, i v poslední verzi jsou nějaké chyby v modulech, ale na tom stále pracuje vývoj, aby se to v další verzi odstranilo, nehledě na to, že skoro každej modul použitej v Prestě má na foru někdy i lepší modifikaci, než je ta originální. Jinak když se koukneš do mejch postů, tak zjistíš, že na foru nespamuju a snažim se pomáhat komukoliv kdo má problém a oceněním je "děkuji". A to, že tu občas hodim nějakej sarkasmus a ironii na 1000x probíraný topicy, nebo že někdo neumí vyhledávat, tak to jako sorry, ale koukni se jak je ta česká část zasraná duplicitními topicy.

Link to comment
Share on other sites

Ja si spis myslim ze jak Bronikus,Kaspi i ja mame verzi doladenou k obrazu svemu a nevidime zadny duvod prejit na "novou" a znovu se se vsim patlat kdyz uz to vse mame.

btw: s temi duplicitnimi prispevky a nepouzivanim search s tebou souhlasim.

Link to comment
Share on other sites

přesně jak říká vigel :) proč ztrácet čas když nemá cenu upgradovat na "novou" verzi když je to zbytečné.
Jinak to není jenom o tom co jsem vyjmenoval ale spoustu dalších úpravách, která základní presta nenabídne, pokud si na tom nestrávil tolik času jako já tak to nepochopíš..
Když mám čas napíšu něco na prestashopcesky.cz, některé věci si myslím, že jsou užitečné ale jak říkám nemám moc čas se o to starat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nechápu,
proč se tady hádate o verzích! Hlavní je, že nám to funguje, nebo bude fungovat i v ostrém provozu. Pokud Presta má funkční "jádro", dokope se vše ostatní už v souborech a modulech - začínáme vesele prodávat...

Místo těchto pitomých hádek - raději někdo zapracujte na šablonách pro karty produktů na frontpage, hrabu se v tom asi týden, ovšem nejsem tak dobrej programér jaxem si myslel...

Link to comment
Share on other sites

Ja si spis myslim ze jak Bronikus,Kaspi i ja mame verzi doladenou k obrazu svemu a nevidime zadny duvod prejit na "novou" a znovu se se vsim patlat kdyz uz to vse mame.

btw: s temi duplicitnimi prispevky a nepouzivanim search s tebou souhlasim.


;-P ani za pivo, bych do nové verze nešel, je to šílená práce všechno sladit a testovat zda to či ono vůbec bude fachat s novou release verzí!

Spíš jsem už dříve přetahal některé moduly z vyšších, i testovacích verzí, do stávající mé 1.1.0.5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...