Jump to content

Upravená faktura pro Prestu


deleteThisAccountPls

Recommended Posts

No mne uz neslape ako ma....

Ak menim stav objednavky, vyskakuje mi Neplatný datum dodání / Invalid date a stav sa nezmeni, takze sa neodosle ani mail. Taktiez mi to vypise po potvrdeni objednavky na dobierku a navyse objednavky nevidim v BO, len v statistikach.

Stretol sa s tym uz niekto? Pomohli by ste mi? Uz kvoli tomu ani nespavam....

Dakujem.

Ten popis je dost obecný. O jakou jde verzi Presty? Měnil jsi něco v jádru, máš záplatované nějaké soubory. Presta má chyby sama o sobě a každá záplata, zvlášť když přesně nevíš co dělá a pro jakou verzi byla napsaná (nevím jestli je to tvůj případ), může způsobovat tvoje stavy.

 

Já se snažím úpravám jádra shopu vyhýbat velkým obloukem. V 90% případů to jde u v1.4 elegantně a ve zbytku s obtížemi, ale odměnou je možnost upgradovat bez nočních můr a zjistit problém jen povypínáním modulů.

Link to comment
Share on other sites

Ten popis je dost obecný. O jakou jde verzi Presty? Měnil jsi něco v jádru, máš záplatované nějaké soubory. Presta má chyby sama o sobě a každá záplata, zvlášť když přesně nevíš co dělá a pro jakou verzi byla napsaná (nevím jestli je to tvůj případ), může způsobovat tvoje stavy.

 

Já se snažím úpravám jádra shopu vyhýbat velkým obloukem. V 90% případů to jde u v1.4 elegantně a ve zbytku s obtížemi, ale odměnou je možnost upgradovat bez nočních můr a zjistit problém jen povypínáním modulů.

 

Jj možná zkusit povypínat moduly. Já nakonec nainstaloval 1.4.8.2 final a jede dobře, akorát zase ta "standardní faktura" bez DZP a těchto náležitostí. Mám trochu obavu zase změnit tools.php, protože to je ten problém. Už jsem tu prošel všechno na fóru, ale musím najít nějakou upravenou fakturu, která "jede"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A zobrazuje se ti mobilní číslo zákazníka na faktuře pod adresou? Mne ne teda... Ale mela by - podle vzorku...

 

Hm....tak ten mi tam ani nechyběl...opravdu tam není. Nicméně co jsem koukal do kodu,tak zakomentovaný není. Ale moc se v kodu nevyznám,takže nedokážu poradit...

Link to comment
Share on other sites

Díky moc všem....

Potvrzuji funkčnost pro PS 1.4.7.0 verzí:

 

od Carbika - tuto využívám

od http://web.allelektro.cz/

 

Edit: Tak omluva. nefungovala sekce modules - bylo potřeba doplnit 3 zmíněné funkce... jinak díky

 

 

Ahoj, mám stejný problém, že mi nefungují modules. Jaké 3 funkce máš prosím na mysli? Nemohu to nikde najít.... Díky

Link to comment
Share on other sites

 

Vyřešeno. V toolsu jste zrušili tři funkce "getMemoryLimit" a "isX86_64arch" a "apacheModExists". Je to ale záležitost hostingu, takže to možná některým bude i bez nich fungovat. Testováno na 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Jinak je vše OK. Díky za úpravu.

 

 

Jak mi bylo již několikrát na tomto foru sděleno....Nebuďte líní a čtěte...Je to tu všechno napsáno. stačí si jen projít historii této diskuse - viz quote.... tyto 3 funkce vložit z původního tools do toho nového...

Link to comment
Share on other sites

Jinak mám tu další perličku...úprava Tools.php způsobuje další 2 chyby které se mi objevují. S původním tools to nedělá.

 

1. v admin menu Preferences->Search když dám vygenerovat nový index, tak se nic nestane, resp. ukáže mi to 0 indexovaných a nové se nepřidají.

 

2. v momentě kdy edituju nějaký produkt a dám jej následně uložit, tak se produkt sice uloží, ale nevrátí mě to na původní kategorii. zůstane hlavička administrace (menu) a blok kde má být daná kategorie s produkty zůstane prázdný - musím vždy pak kliknout na Catalog->.... pro zobrazení produktů...

 

Nevíte si někdo rady? Nedělá Vám to také?

 

PS 1.4.7.0

faktura od Carbika -> doplněná o 3 zmíněné funkce viz post výše a editováno pro správné zobrazení "Kč"

 

 

EDIT: Tak nakonec vyřešeno. Nahrál jsem původní Tools.php a též přidal Tools.php z této diskuse do složky override->classes (což nevím zda mělo vliv, zdá se že je tam jen kodování).. Nicméně vzhled faktury funguje, čeština taky a zatím jsem nezjistil další problém

Edited by papista (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ahoj,

tak snad moje úprava pomůže dalším lidem. Stačí pouze přepsat informace na řádcích 157-179 v souboru PDF.

 

Dobu splatnosti pro výpočet data splatnosti nastavíte na řádku 188 (poslední parametr metody displayDateSplatno), 14 znamená 14 dnů.

 

$this->Cell(30, 6, Tools::displayDateSplatno(self::$order->invoice_date, self::$order->id_lang,14), 0, 0, 'L');

 

Plánuju si vytvořit fakturu podobnou jako generuje Pohoda, takže se tu časem objeví aktualizace.

 

Aktualizovat je potřeba soubor PDF.php a Tools.php v classes. Pro v 1.2.5.0

 

Doufám že je vše dobře.

Zdravim, nebyla by tato uprava pro sim i pro verzi 1,5?

Link to comment
Share on other sites

Zjednodušeně je to "nebe a dudy".

 

Celé generování PDF faktury bylo kompletně předěláno, jsou nové tabulky a jiný pole u objednávek. Používá se jiná PDF knihovna a faktury se generují ze Smarty šablon. Vzhled faktury je taky jiný.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mám dotaz, který tady nikdo neřeší ... ve verzi 1.4.7.3 se mi faktura zobrazuje dobře, ALE PROBLÉM je , že nedokážu u produktu zobrazit cenu bez DPH pokud je u daného produktu sleva. Na faktuře se vždy zobrazí cena bez DPH ale bez slevy.

Možná si toho ještě nikdo nevšimnul nebo to nikdo neřeší ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ahoj, zkoušel jsem podle místních návodů upravit fakturu na prestě 1.4.9 i včetně ošetření chyby (nezobrazovaly se také moduly)...vše se zdálo OK, generování faktur OK, ale z ničeho nic přestalo fungovat vyhledávání, nešlo indexovat zboží atp. Kdyby někdo řešil podobný problém a znal příčinu, rád se nechám pouřit, čím by to mohlo být... Zatím jsem se vrátil ke "staré" faktuře..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Díky za tvé úpravy.

Kdyby někdo potřeboval verzi jednodušší (nabízím ji k dispozici). Vychází z úprav RAD-X, soubor Tools.php je úplně stejný.

 

Změny:

- kompaktnější hlavička - menší písmo v adrese i údajích o bankovním spojení,

- variabilní symbol je podle čísla objednávky,

- adresu i bankovní údaje lze editovat přímo v "back office" (stejně jako vytvářet jejich překlad),

- údaje o DIČ jsou zakomentovány

 

nahledfakturycarbik.jpg

Ahoj, není někde tahle faktura i pro verzi 1.4.1.0 ? Mám s tím velkej problém. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...