Jump to content

Szállító súly határ


Diakro

Recommended Posts

A szállítónál be lehet állítani egy max. súlyhatárt. Ennek mi lenne a pontos hatása?

Még nem használtam ezt a funkciót. Most viszont kellene, de furcsán viselkedik.

 

Úgy tűnik nem a kosár össz. súlyát nézi, hanem a kosárban lévő termékek súlyát külön-külön. És csak akkor tiltja az adott szállítót, ha valamelyik termék túllépte ezt a határt.

 

Például.

A súlyhatár legyen 30kg.

Ha 10 kilós termékből van a kosárban 5 darab, akkor a szállító engedélyezve marad, noha a kosár lényegesen meghaladja a 30kg-ot.

Ha azonban a kosárban van egy darab 31 kilós termék akkor tiltásra kerül a szállító.

 

Ez a normál viselkedés, vagy valami beállítás felett átsiklottam?

Nekem az lenne a kívánatos (és logikus), ha a kosár össz. súlya befolyásolná a szállító tiltását.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

1.6-nál nekem működik a funkció, igaz sokat kellett dolgoznom rajta. Ha megadod a termékek súlyát a rendszer összesíti a kosárban, sőt ha nem adsz meg súlyt akkor valami alapján egy átlagot vesz alapul (én sem értem, talán a legkisebb és legnagyobb beállított súly). Beállítottam sávosan a súlyhoz a költséget a szállító adatai alapján és eddig még nem volt hiba. Ha a súly vagy méret átlépi a beállított határértéket, a szállítót kiveszi a lehetőségek közül.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm.

Az esetemben az van, hogy a szállítási díj nem súly hanem érték alapú. Tehát nem a súly van sávosan beállítva, hanem a rendelés értéke. A szállító beállításánál viszont van még egy olyan lehetőség, hogy maximum méret és súly. Itt be lehet állítani egy súlyhatárt, és ez nálam nem teljesen logikusan úgy viselkedik ahogy fentebb írtam.

Jó lenne ha valaki ki tudná próbálni, hogy kiderüljön, hogy ez az elvárt viselkedés vagy nálam van valami hiba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...