Jump to content

Import produse API b2b.nod.ro


Recommended Posts

Salutari!

Dragi colegi,

Am si eu o problema cu importul API...Cei de la nod.ro mi-au pus la dispozitie o biblioteca php, feed xml si csv, un user si o parola API ...M-am uitat pe toate forumurile, insa nu gasesc cum pot sa import produsele...

Prin csv nu pot sa le import pentru ca imi trebuiesc cateva categorii nu toate care le pun ei...feed la categorii nu au...sa nu mai spun de imagini la produse...

Daca stie cineva sa ma ajute, il si platesc sa faca chestia asta!

 

PS: Nu stricati topicul cu raspunsuri de **** !

Link to comment
Share on other sites

Poti folosi meniul Parametri avansati/Import CSV

Iar mai multa documentatie gasesti pe 

http://doc.prestashop.com/display/PS16/CSV+Import+Parameters

si pe

http://www.hostknox.com/tutorials/prestashop/1.5-1.6/export-and-import-data#import-information-into-prestashop

Pana acum nu am facut niciun import de produse, dar sper ca linkurile de mai sus sa te ajute.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Din pacate nu o sa gasesti nimic, mare lucru ei nu pun la dispozitie ... pe scurt se introduce manual produs cu produs or fie iti faci csv-ul astefl incat as cuprinda ceea ce vrei cu descrieri de pe alte site-uri + poze la fel. (Atentie .. preturile sunt in usd ... trebuiesc tinute zilnic actualizate)

Pentru actualizari de preturi si stocuri putem sta de vorba.

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Din pacate nu o sa gasesti nimic, mare lucru ei nu pun la dispozitie ... pe scurt se introduce manual produs cu produs or fie iti faci csv-ul astefl incat as cuprinda ceea ce vrei cu descrieri de pe alte site-uri + poze la fel. (Atentie .. preturile sunt in usd ... trebuiesc tinute zilnic actualizate)

Pentru actualizari de preturi si stocuri putem sta de vorba.

 

Bafta.

In ultimile zile am tot cautat pe internet, insa nimic...Am intrebat la cei care au facut platforma b2b.nod.ro si mi-au dat de inteles ca nu ar exista imagini in biblioteca aia php... In fine ... Daca doriti sa facem o colaborare pentru import de produse manual sau cum vreti voi, astept o oferta de pret pe email  [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Eu am apelat la cei de la nicomag, care de asemenea au si un site de comert electronic. Ei au reusit sa importe produsele impreuna cu pozele acestora din platforma NOD in cateva minute. Am dorit sa imi importe doar produsele aflate in stoc, adica din vreo 8000 si ceva, vreo 4400 de produse se afla pe stoc. Am negociat mai inainte cu ei, am semnat un contract si imi ofera si update zilnic, dar pot sa iti ofere si mentenanta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...