Jump to content

problema actualizare cantitati la import fiser csv


Recommended Posts

Buna ziua.
Am si eu o problema cand incerc actualizarea produselor. Preturile sunt incarcate corect dar cantitatile raman cele initiale (lucrez mai mult cu stocurile furnizorului). Culmea e ca la prezentarea catalogului in Dashboard apar cantitatile corecte dar la produs nu. Problema este cand un produs are stocul zero sau cand un produs care a avut stoc zero revine in stoc. Atunci daca e produsul disponibil in realitate pe site e afisat stoc zero sau daca produsul nu mai exista este afisat in continuare ca fiind in stoc furnizor. Solutia pe care am gasit-o deocamdata este un compromis care de multe ori da rateuri: actualizarea manuala a cantitatilor pentru fuecare produs in parte, cel putin pentru produsele fara stoc sau care au fost fara stoc dar este o munca enorma si care ocupa majoritatea timpului.
Sunt convins ca este ceva care-mi scapa si in mod normal importul cantitatilor ar trebui sa se faca prin fisierul CSV. dar nu stiu care e problema.

P.S. mentionez ca este bifata optiunea "actualizarea manuala a cantitatilor" intrucat activarea managementului avansat de stoc ma cam depaseste deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...