Jump to content

Clientul logat nu mai vede produsele in 1.6.0.11


Recommended Posts

incerc sa mut un magazin de pe versiunea 1.5.xx care are bug-ul ala cu subcategoriile, daca editezi descrierea o pierzi.

am instalat noua /ultima versiune 1.6.0.11 si se intampla ceva foarte straniu, magazinul apare normal tuturor vizitatorilor insa daca pui o comanda, faci cont si esti logat, toate produsele dispar. nici link-urile spre categorii nu mai merg, nimic, apare un mesaj ca "nu ai acces la aceasta categorie". toate cele 3 grupuri implicite de clienti sunt setate direct din instalare in mod implicit sa arate toate modulele +pret la toti. e un bug in softul asta nou sau au introdus o setare de care nu stiu? am pus doua pe doua domenii de test, nu mai stiu ce sa fac. verificati si voi www.foscam-shop.ro , cum faci cont si te loghezi produsele din magazin dispar.

stie cineva ce se intampla?

multumesc pentru orice informatie.

Link to comment
Share on other sites

merge daca instalez la un hosting cu installer automat si il transplantez.

daca instalez manual din zip-ul lor nu merge, categoriile apar toate in meniu ca fiind aratate doar vizitatorilor, se pot deschide manual dar la un alt import iar se inchid. butonul care da liber la categorii sa le vada toti e inactiv. nu stiu ce are. asta din prima instalare. am sa instalez manual din zip si pe hosting-ul alora sa vad daca merge. nu inteleg ce se intampla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...