Jump to content

KONEČNE VYRIEŠENÉ - Nepovinné IČO pri registrácii nefirm. zákazníka


mitro2666

Recommended Posts

Prinášam jednoduché riešenie pre všetkých tých, ktorí sa trápia s poľom IČO pri registrácií nefiremného zákazníka. Po štyroch dňoch môjho trápenia, skúšania, testovania a tápania v php kóde, Vám prinášam jednoduchý návod ako zmeniť kód v súboroch, aby už nebolo konečne povinné zadávanie poľa IČO pri registrácií a objednávke.  Verzia presty je 1.6.0.9.
 
Riešenie:
 
na ftp serveri si nájdeme tieto súbory controllers/front/AuthControllers.php a controllers/front/AddressController.php.
 
V AuthControllers.php nájdeme tento kód: na riadku 514-517:
 
                     if($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
                     $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
                     elseif (!$country->need_identification_number)
                     $$addresses_type->dni = null;

 

a zakomentujeme ho takto:

 

                    //  if($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
                   //   $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
                   //   elseif (!$country->need_identification_number)
                   //   $$addresses_type->dni = null;

 

 

V AddressController.php nájdeme tento kód: na riadku: 156-160:

 

                   // Check country DNI
                   if ($country->isNeedDni() && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
                   $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
                   else if (!$country->isNeedDni())
                   $address->dni = null;

 

a zakomentujeme ho takto:

 

                   //  // Check country DNI
                  //  if ($country->isNeedDni() && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
                  //  $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
                  //  else if (!$country->isNeedDni())
                  //  $address->dni = null;

 

Nezabudnite si pred tým tieto dva súbory zálohovať. Pri registrácií Vám síce bude svietiť pole IČO ako povinné pole, ale nebude overované. T. j. nebudete musieť do poľa IČO zadať nič a pustí Vás to v krokoch objednávky ďalej na vytvorený účet. Overené a otestované pre prestu 1.6.0.9  pri nákupe s regfistráciu a bez registrácie konta firemného a nefiremného zákazníka, pri aktualizácii adresy a pridávania ďalšej adresy zákazníkom.

 

Nie je potreba zatiaľ nijaká iná úprava kódu. U mňa táto zmena 100% funkčná pri objednávkach.

Edited by mitro2666 (see edit history)
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdravím.

 

Nie som veľký znalec php kódu, ale potreboval by som poradiť   :) 

Skúšal som tam ten kód prespísať v obidvoch súboroch a nešlo mi to. Skúšal som to vložiť aj pred kód v obidvoch súboroch a nešlo mi to tiež. Robím niečo zle? Viete mi poradiť prosím?

Link to comment
Share on other sites

Prinášam jednoduché riešenie pre všetkých tých, ktorí sa trápia s poľom IČO pri registrácií nefiremného zákazníka. Po štyroch dňoch môjho trápenia, skúšania, testovania a tápania v php kóde, Vám prinášam jednoduchý návod ako zmeniť kód v súboroch, aby už nebolo konečne povinné zadávanie poľa IČO pri registrácií a objednávke.  Verzia presty je 1.6.0.9.

 

Riešenie:

 

na ftp serveri si nájdeme tieto súbory controllers/front/AuthControllers.php a controllers/front/AddressController.php.

 

V AuthControllers.php nájdeme tento kód: na riadku 514-517:

 

                     if($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))

                     $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');

                     elseif (!$country->need_identification_number)

                     $$addresses_type->dni = null;

 

a zakomentujeme ho takto:

 

                    //  if($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))

                   //   $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');

                   //   elseif (!$country->need_identification_number)

                   //   $$addresses_type->dni = null;

 

 

V AddressController.php nájdeme tento kód: na riadku: 156-160:

 

                   // Check country DNI

                   if ($country->isNeedDni() && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))

                   $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');

                   else if (!$country->isNeedDni())

                   $address->dni = null;

 

a zakomentujeme ho takto:

 

                   //  // Check country DNI

                  //  if ($country->isNeedDni() && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))

                  //  $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');

                  //  else if (!$country->isNeedDni())

                  //  $address->dni = null;

 

Nezabudnite si pred tým tieto dva súbory zálohovať. Pri registrácií Vám síce bude svietiť pole IČO ako povinné pole, ale nebude overované. T. j. nebudete musieť do poľa IČO zadať nič a pustí Vás to v krokoch objednávky ďalej na vytvorený účet. Overené a otestované pre prestu 1.6.0.9  pri nákupe s regfistráciu a bez registrácie konta firemného a nefiremného zákazníka, pri aktualizácii adresy a pridávania ďalšej adresy zákazníkom.

 

Nie je potreba zatiaľ nijaká iná úprava kódu. U mňa táto zmena 100% funkčná pri objednávkach.

 

 

Zdravím.

 

Nie som veľký znalec php kódu, ale potreboval by som poradiť    :) 

Skúšal som tam ten kód prespísať v obidvoch súboroch a nešlo mi to. Skúšal som to vložiť aj pred kód v obidvoch súboroch a nešlo mi to tiež. Robím niečo zle? Viete mi poradiť prosím? Neviem čo znamená zakomentovať.

Edited by Patrik179 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...