Jump to content

Multistore Presta problem


seba612

Recommended Posts

Witam. Mam 3 sklepy, załóżmy a1.com a1.pl i a1.de

na a1.com już mam wszystko cacy

na pozostałych nie ma nic. Dlatego zdecydowałem sie na multistore.
Niestety po skonfigurowaniu strony nadal są puste i nie można ustawić nawet prac konserwacyjnych.
Jak powinienem skonfigurować wszystko? Dodam, że wszystkie domeny są już na jednym hostingu. Nie chcę, żeby sklepy a1.pl i a1.de byly przekierowane na a1.com. Chce tylko dzielić pliki i produkty.

post-903259-0-70919400-1421352416_thumb.jpg

Edited by seba612 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A czy te sklepy będą wtedy działać indywidualnie? W sensie czy strona b nie będzie do przekierowania na stronę a?Bo tego bym nie chciał

na tym polega multostore, ze nie przekierowuje sklepu, jak pisalem po 301 czy 302 tylko musisz miec przekirowanie bezposrednie. multistore to zasadnoczo jeden sklep (jedna instalacja) a podzial odbywa sie w jego silniku dlatego wlasnie kazda domena musi byc przekierowana bezposrednio na katalog z instalacja sklepu. reszte ustawiasz juz sobie w panelu admina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dałem to bezpośrednie przekierowanie i ustawiłem multistore, lecz po wejściu do sklepu 2 przekierowuje mnie wciąż do sklepu 1. Jeśli wpisuję coś do Physical URL to final Url wygląda tak sklep2/sklep1

no to masz zle przekierowanie... jak pisalem i jeszcze raz podkreslam nie ma to byc przekierowanie 301, 2, 3 czyli wprost tlumaczac przekirowanie WITRYNY tylko przekirowanie DOMENY. to dwie calkiem inne bajki. w niektorych panelach serwerow nazwane to jest 'alias', 'wskaznik domeny', wskazania domeny'...... zasadnoczo tez nie do konca jest to poprawne korzystanie z tego przekirowania, ale na pewno bedzie dzialac poprawnie.

Edited by deejay3 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz rozumiem, natomiast przy próbie nowego przekierowanie otrzymałem komunikat: 

Nie można dodać uchwytu domeny

Szczegóły
Nie można używać tej domeny jako wskaźnik ponieważ już istnieje na serwerze

Czy powodem jest fakt, że wszystkie domeny sa na 1 serwerze?
Bardzo proszę o pomoc.

Edited by seba612 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...